Nebezpečná laskavost

Nebezpečná laskavost https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366764/bmid_nebezpecna-laskavost-7Wu-366764.jpg 3 298 118

JE JEJÍ NEJLEPŠÍ KAMARÁDKA, SVĚŘILY SI VŠECHNA SVOJE TAJEMSTVÍ. JENOM JEDNO NE… Emily je okouzlující žena s oslnivou kariérou v módním oboru a s pohledným manželem Seanem tvoří pár, kterému leckdo závidí. Zároveň je zodpovědná a milující matka. Její kamarádka Stephanie, jejíž manžel před několika lety tragicky zahynul při autonehodě, se stará o malého syna a úzkostné pocity ventiluje na svém blogu určeném komunitě matek s malými dětmi. Všechno začalo drobnými laskavostmi. “Mohla bys vyzvednout Nickyho ze školy?” prosila Emily už několikrát svoji nejlepší kamarádku. A Stephanie je pokaždé ráda, že může být přítelkyni užitečná. Jednoho dne si ale Emily pro syna nepřijde, nezvedá mobil, neodpovídá na textovky. Nejistota trvá několik měsíců, až se v jezeře najde tělo utonulé ženy, kterou policie identifikuje jako Emily. Případ je uzavřen jako sebevražda… jenomže Stephanie náhodou narazila na důvod k pochybnostem a nejistota ji svírá čím dál naléhavěji. Neví Sean o Emilyině zmizení víc, než přiznává? Jak dobře znala svoji nejlepší kamarádku? Co ví o jejím dřívějším životě? Neudělala chybu, když se jí svěřila s tím, na co by ze své minulosti nejraději zapomněla? Co když se za kamarádstvím skrývá záludný, detailně promyšlený ďábelský plán?... celý text

Detektivky, krimi Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Leda

A Simple Favor , 2017

krny
09.03.2021 3 z 5

Hm... film ma ovplyvnil, aby som dal šancu knihe, keďže som zistil (ako to už býva), že sa v niektorých kľúčových/finálnych momentoch líšia. Bohužiaľ som zostal sklamaný. Viem, že porovnávať knihu a film môže byť ako porovnávať hrušky a jablká, keďže každý má pri čítaní svoju predstavu. Kým filmová Stephanie vďaka Anne Kendrick bola miestami rovnocennou súperkou Emily, v knihe je z nej s prepáčením hlúpučká hus. Postupom času som pri každom jej blogu len prevracal oči a mal chuť na ňu nakričať, aby tie svoje konečne otvorila. Samozrejme je to vďaka tomu, že máme v knihe na udalosti aj druhý a tretí pohľad, takže sa vôbec nečudujem, že si ju Emily vybrala za "rybu". Ale kto chce kam, ... :) 3* dávam za to, že 2/3 knihy sú zaujímavé a čítajú sa dobre a rýchlo. No pri kopení zvratov a snahe z nich vykľučkovať sa to autorke rozpadá až nastane narýchlo spichnutý záver, pri ktorom som podobne ako väčšina zahraničných čitateľov pociťoval skôr antipatie ku všetkým trom hlavným postavám - čo musím uznať, je tiež umenie napísať :D Kým filmu som dal 3* z 5 a rozmýšľal som aj nad štvrtou, keďže je to zvláštny mix thrilleru a čiernej komédie, kniha odo mňa dostane slabé 3* a úplne rozumiem aj nižším hodnoteniam. A nabudúce siahnem radšej po filme.

Magdyla.8
02.03.2021 2 z 5

To je snad poprvé, co mě více zaujal film než kniha. Děj sice plynul, ale hlavní padouch mě vůbec nenadchl. Všechny kolem využívala, postavy byly dost naivní, ploché. Doufala jsem, že na konci Emily postihne trest za ty hrůzy co provedla a nepřišlo nic, ani žádný wow efekt, co by ve mě něco zanechal. No raději se mrknu na film.

KateTheBlogger
13.11.2020 3 z 5

Nejprve jsem viděla film, protože jsem netušila, že nějaká knižní předloha existuje. Jelikož Emily ve filmu ztvárnila Blake Lively, měla jsem její postavu o to radši. S tímto "předsudken" vůči Stephanie jsem se dala do čtení a můj názor na ní se během čtení nezměnil. Opravdu mě zklamal závěr, čekala jsem nějakou větší pecku, protože filmový závěr mě také zklamal. Ale kniha se četla dobře, je rozdelěna na vyprávění Emily, Stephanie i Seana a ještě o blogové posty Stephanie, která je máma blogerka. Jen jsem od knihy čekala víc.

katasokolov
12.11.2020 2 z 5

Kniha mě vůbec nebavila, bohužel. Film je ale opravdu skvostný!!!

swayno
24.08.2020 3 z 5

Četlo se to dobře, těšila jsem se na konec, kde jsem čekala "pecku mezi oči", ale to se nekonalo. Takže ve finále velké zklamání.

ivet35
18.07.2020 5 z 5

Kniha se četla skvěle, možná mi trochu vadil Stephanin blog, ale jinak byla kniha napínavá a plná zvratů. Závěr mě moc nenadchl, čekala jsem od něj víc, ale to mě neodradí od koupi dalšího dílu, teda pokud nějaký další vyjde.

Artinka
16.04.2020 2 z 5

Knížka se četla příjemně rychle a s chutí. No... Jenže když už od půlky tušíte rozuzlení a celou dobu se nemůžete zbavit pocitu, že čtete velmi slabý odvar Zmizelé... Neurazí, nenadchne.

sabca1520
08.04.2020 3 z 5

Hodně překvapivý závěr. Necekala jsem to.

Petrasim
20.03.2020 4 z 5

Kniha se dobře četla, ale ten konec se mi moc nelíbil.

denča1000
24.02.2020 4 z 5

Kniha patří mez ty, které se velmi dobře čtou. Střídá se vyprávění- pohled všech tří hlavních hrdinů. Ze začátku se kniha jeví poměrně nevinně, ovšem v polovině se začně dost vybarvovat. Nakonec jse to opravdu nečekené. Úplný konec je ovšem takový trošku otevřený, či nedokončený, takový konec se mi vůbec nelíbil, hlavně kvůli tomu, že je Emily negativní postava...

Aneta13
13.02.2020 3 z 5

Z knížky mám rozporuplné pocity. Dobře se mi četla, jen ty příspěvky na blog mě dost štvaly. Emily i Stephanie jsou obě dvě psychopatky, takže se “hledaly” až se našly.
Stephanie naivní blbka už mě úplně vytáčela jak je hloupá.
Knížka je spíš trošku nesmyslná pohádka, ale dobrý. :) Jen mě dost naštval otevřený konec a to já nesnáším, proto jsem dala tak málo hvězd.
Nevěděla jsem, že je zfilmovaná, tak si film jdu pustit.

Bonbonierka
29.01.2020 3 z 5

Zajimava kniha o kamaradstvi mezi zenami, cetla se lehce, ale spise prijemna oddechovka!

SimonaP
08.12.2019 3 z 5

Knížka byla čtivá, bavila mě. Až tak nesmyslná mi nepřišla, četla jsem v posledni době mnohem blbější knížky.

Katuska88
06.12.2019 3 z 5

Tak podle mého názoru jedna z mála knížek, která je mnohem horší, než film.
Film nebyl úplně trhák roku, ale oproti knížce byl aspoň přiměřeně dobrý.
V knize jsem čekala více detailů, čekala jsem více napětí a překvapení.
Ale dočkala jsem se jen knihy, která byla plná psychopatů a jedné neskutečně naivní ženské.
Závěr podivný, useknutý "jakože cože"?
A ti policisti, ti byli snad úplně vyhulení. Nechápu, jak někdo může být takhle hloupý.
Blog jedna velká neskutečná snůška naivních keců.
Já bych to teda nečetla ani náhodou. Ztráta času.
Knihu jsem si přečetla jen kvůli filmu, který mne zaujal asi hlavně svým obsazením.
Nejsem spokojená. Zmizelá se s tímto ani nedá srovnat, úplně jiná úroveň.

pavlinka0250
05.12.2019 4 z 5

Z mého pohledu byla kniha hodně čtivá, ale.....
Těch ale, je tu opravdu moc a i navzdory tomu mě to bavilo. I když je fakt, že jsem při čtení dost často třeštila oči, co to jako je za nesmysly.
A když už se tahle kniha srovnává se Zmizelou, tak já musím říct, že tohle dílko ano,Zmizelá se mi nelíbila vůbec.
****

kniha
20.11.2019 5 z 5

Skvělá knížka. Napínavá, překvapující konec.

Kami33
03.11.2019 1 z 5

Tak bohužel musím souhlasit s předešlými komentáři. Naivní děj, místy až neskutečně. (Opravdu manžel netuší, že jeho žena má sestru dvojče, s kterou se pravidelně stýká, zatímco Stephanie, detektiv roku, to odhalí poté, co se setká s Emily matkou, která se nijak neschovává, jak by si někdo mohl myslet... no, dalo by se najít x takových "zajímavostí".)
A blog začínající oslovením "Ahoj mámy" - kdo by to četl?! Takže malé plus za čtivost, ale to je asi přece jen málo.

prcek19
30.10.2019 1 z 5

Možná kdybych dříve nečetla knihy s podobným tématem, tak bych to dokázala ocenit víc, ale takhle..jediný pozitivum na tom bylo to, že se kniha dobře četla, ale jak to nakonec dopadlo..škoda mluvit

boruvkovy_kolac
23.10.2019 2 z 5

Upřímně nechápu, jak se tato kniha mohla stát předlohou pro filmové zpracování. Označení psychothriller taky nesedí. Dávám plus za čtivost, ale nesmírně mě štvalo číst ten blog.

PetraBery
01.09.2019 3 z 5

Přiznám se, že všichni zúčastnění v knize (vyjma Milese a Nickyho) mi byli opravdu nesympatičtí, blogové zápisky mi přišly zbytečné a tak nějak nejsem z knihy nadšená. Kniha se četla svižně, ale Stephanie mi přišla až příliš naivní a Emily příliš vypočítavá a manipulativní . Některé níže uvedené přešlapy v knize pak můžou naštvat i tolerantní čtenáře, kteří chyby normálně spíše přehlížejí. Za mne mírné zklamání.

zfilmováno thrillery tajemství incest dvojčata manželská krize kamarádky zmizení lidí thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Darcey Bell