(NE)uvěřitelný život Oty K.

(NE)uvěřitelný život Oty K. https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516212/bmid_ne-uveritelny-zivot-oty-k-5mr-516212.jpg 3 2 1

Román spisovatele Jana Součka (Ne)uvěřitelný život Oty K. je o životním příběhu plném (ne)uvěřitelných událostí, které hlavního hrdinu Otu K. provázejí od dětských let, přes pubertu až na práh dospělosti. Hlavní hrdina se musí bránit skrytému nepříteli, který ho provází celý život a občas mu uštědří drsné rány. Ty na Otu K. dopadají ze všech stran a přivedou ho do složitých životních situací. Dovedou ho až ke krátkému opuštění republiky a následnému pobyty ve známé policejní budově v Bartolomějské ulici, kde stráví za mřížemi několik nocí. Děj příběhu se odehrává v nelehkých časech, ať už v protektorátu či v padesátých letech minulého století, tedy v době plné obav, nejistoty a nečekaných společenských i politických událostí, které každý den prověřovaly charaktery lidí. Přesto si hlavní hrdina dokáže zachovat optimismus, nadhled, charakter i lásku k životu. Ale musí být stále opatrný, protože onen zákeřný "neznámý" ho neustále sleduje…... celý text

Iki1
22.12.2023 3 z 5

V prvé řadě je autor velmi dobrý vypravěč.
V druhé řadě vzpomínky na vojnu - v paměti uvíznou jen ty humorné a pohodové.
A v řadě třetí je fajn, že lidé vzpomínky sepíšou, protože pak se tyto stávají velmi dobrým odrazem tehdejší doby.
Takže kniha je dobrou volbou pro oddech a pobavení, zvláště pro ty, kteří sami sloužili v československé armádě a zažili podobnou blbárnu jako autor. Ovšem na druhou stranu jsem si říkal, že autor mimo jiné sloužil na západní hranici jako ozbrojená pěst komunistů a zabraňoval lidem ve svobodném rozhodnutí, kde žít. A jak vyplývá z jeho doslovu, chybí mu alespoň jakás takás sebereflexe.

2022  45%Chameleoni
2023  60%(NE)uvěřitelný život Oty K.
2021  0%Smrt si tě najde

Kniha (NE)uvěřitelný život Oty K. je v