Ne, nikdo ještě není doma

Ne, nikdo ještě není doma https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92164/ne-nikdo-jeste-neni-doma-92164.jpg 4 6 2

Příběh osiřelého chlapce, kterému v nejtěžších chvílích pomáhá solidarita spolužáků, je literární podobou scénáře úspěšného filmu "Fraktura myokardu". Dobrodružství se spoustou napětí v docela obyčejné škole v jednom francouzském městečku mezi partou spolužáků, dělají si legraci z profesorů, mají problémy s rodiči, vytahují se mezi sebou a začínají je přitahovat dívky. Když ale jeden z nich zůstane náhle odkázaný sám na sebe, projeví obdivuhodnou solidaritu a zvládnou situace, s nimiž si leckdy nevědí rady ani jejich rodiče. Příběh vyprávěný současným a živým jazykem se od počátku rozvíjí s velkou dynamičností a jeho konec mnohé čtenáře překvapí.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

La Fracture du Myocarde

Vendula39
11.04.2019 4 z 5

Pěkná knížka, možná mě jen ten děj trochu překvapil. Šlo vidět už na začátku, že Martin má nějaký problém, ale že až tak velký to se tušit nedalo.

Varvara
10.06.2013 4 z 5

V pravdě "drsná" kniha... Sice je to už dávno, co jsem ji četla, ale asi na ni nikdy nezapomenu. Ani jsem nevěděla, že má i filmovou podobu.

Autorovy knížky

Jacques Fansten
francouzská, 1946
1995  83%Ne, nikdo ještě není doma

Kniha Ne, nikdo ještě není doma je v