Nazdar orlové. Další (ne)uvěřitelné příběhy leteckého mechanika

Knížka s názvem Nazdar orlové je volným pokračovánín úspěšné knihy Droga zvaná letadla. Opět přivádí čtenáře do prostředí kolem letadel, zejména k leteckým společnostem Slovair, Československé aerolinie, British Airways a dalších.

https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66016/nazdar-orlove-dalsi-ne-uveritelne-pribehy-leteckeho-mechanika-66016.jpg 4.48
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Jalna

Kniha Nazdar orlové. Další (ne)uvěřitelné příběhy leteckého mechanika

GYROTOURBILLON

Druhá kniha pana J.Č. Srozumitelná , čtivá , vtipná...
Líbili se mi ty hody pro mechaniky a personál na palubě Concordu, který se musel navrátit na Ruzyň, vyprázdnil palivo nad Rakovnickem a setrval do dalšího dne (kvůli náhradní součástce ).
Pamatuji si ten rachot , když šel Concord do vzduchu , letěl nad Unhoští. A že tam jsou zvyklí na letadla. Byl to poněkud zvuk sytější.
V tomto městysi se opravdu dobře pozorovaly hlavně přílety letadel na Ruzyň. Ta rychlost , když se letadla přiblížují , se zdá tak pomalá , je to magický a zažehlo to u mně zájem o proudová letadla. Samozřejmě dovolené spojené s letadly , na to se rádo vzpomíná. Až na ty turbulence , jinak super.
Kvůli A-380 jsme na kolách kolikrát zavítali na tenkrát nově zřízenou vyhlídku v Kněževsi , kde se v daný čas příletu nashromáždilo opravdu spoustu fanoušků .
Kolos obdivuhodné hmotnosti a velikosti nenechal nikoho v poklidu.
Též Boeing 747 Korean stál za podívanou.
Asi budeme my , co rádi létali za zážitky a sluncem k moři , vzpomínat v dnešním covid světě.

svickop
25.03.2015

Když jsem Tě, Honzo, viděl na letišti poprvé, netušil jsem, že tenhle pupkatý mechanik je takový gurmán humoru a skvělý vypravěč. Ještě jednou palec nahoru a díky, Honzo. :-D

Bear Reader
27.12.2013

Opět parádní počtení, stejně jako v předchozím díle autor zúročil dlouhé roky zkušeností z letišť a historky podává svým osobitým stylem.

Jan Čech
česká, 1950