Návrat z nenávratna

Návrat z nenávratna

Dva příběhy francouzských chlapců Sergeje a bratrů Raula a Marka. V prvním příběhu (Směr Uruapan) chlapci prožívají dobrodružné putování Mexikem, do kterého byli proti své vůli zavlečeni bandou zločinců. Setkávají se s indiánským chlapcem Xolotlem a nahlížejí i do nadpřirozených schopností indiánských šamanů. Druhý příběh (Návrat z nenávratna) se již odehrává ve Francii a tentokrát chlapci asistují pokusům o oživení mladíka, který před staletími spadl do jeskyně naplněné tekutým dusíkem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31065/navrat-z-nenavratna-31065.jpg 32

Destination Uruapan, Celui qui revenait de loin (1971)

Literatura světová, Dobrodružné, Sci-fi
Vydáno:, Albatros

tenax
20.08.2017

Souborné vydání prvních dvou z 21dílného cyklu románů Dobyvatelé nemožného, které vycházely ve Francii v letech 1971-2009. První román – Směr Uruapan – je tuctový dobrodružný příběh, bez originality a nějakého původního nápadu, dost násilně a nelogicky zamotávaný, s nutným, ale jen naznačeným happy endem. Druhý příběh – Návrat z nenávratna – už obsahuje prvky sci-fi, ale jde o mnohokrát použitý problém adaptace člověka z dávné minulosti na současnost. Takže sci-fi je hlavně v tom, že všechno řeší soukromě parta teenagerů pod moudrým vedením lékaře, otce dvou z nich, bez zapojení vědecké obce.
Další díly této série u nás již nevyšly a myslím, že tím českému knižnímu trhu nevznikla žádná ztráta.

Autor knihy

Jacques Gouzou