Návrat kapitána Blooda

Návrat kapitána Blooda https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519016/bmid_navrat-kapitana-blooda-64a6dc16adaba.png 4 9 2

V deseti příbězích pokračují dobrodružství Petera Blooda, jenž byl za čin, který nespáchal odsouzen do otroctví. V prvním příběhu trestanci po útěku z otroctví připlouvají do Tortugy, ostrova karibských pirátů. Získají svoji první kořist a Blood začne budovat svoji velkou kariéru námořního kapitána. Střetává se se svým pirátským konkurentem, snaží se v převleku za španělského šlechtice osvobodit zajaté druhy, podnikne výpravu do bohatého Maracaiba, vypraví se za zlatem do panamské džungle, ocitá se v zajetí zrádců, pokusí se zachránit svého mladého lodivoda před nástrahami, do kterých padá kvůli lásce k dceři guvernéra Tortugy a nakonec se s největším padouchem střetává o bájný Morganův poklad.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: ekniha , Meisterkoch

Captain Blood Returns , 1931

hanzmb
13.01.2022 4 z 5

V roce 1962 jsem dostal Odysseu. Rázem jsem se do ní zamiloval a během pár let ji četl snad 10x. Co bych tehdy dal za tento díl. Po 60 letech jsem se rozhodl vrátit do dětství. Moc děkuji autorovi tohoto ebooku, že mi to umožnil. Samozřejmě už to tak neprožívám jako v 7 letech, ale pořád jsem to hltal jedním dechem. Tento díl je spíš povídkového charakteru, ale to nevadí. Hlavně, že vždycky Petr Blood zvítězí. Těšil jsem se i na Lásky, ale údajně to je jen převyprávěná Odyssea. Bohatství kapitána Blooda už u nás bohužel nevyšlo.

mira.k
25.04.2020 4 z 5

Pokračování Odyssey kapitána Blooda. Jedná se o jednotlivé příběhy. Slabší než první díl. Ale kdyby to dostalo slušný nový překlad, strčí to do kapsy mnohé moderní pirátské romány. Třetí díl série u nás nebyl přeložen.

piráti

Rafael Sabatini