Návrat

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na útěku před Velkým Bratrem poloviny 21. století napříč geneticky zdecimovanou Austrálií...

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26801/navrat-26801.jpg 4.216
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , BB art
Originální název:

Getting back, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Návrat

pavel.2
08.02.2019

Tahle kniha mě celkem bavila, proto nakonec tak vysoké hodnocení. Ale - místy je to trochu nudné, a jak píše někdo níže, Raven byla divná. To by nevadilo, kdyby to byl záměr autora a výsledkem bylo něco smysluplného, ale proboha proč ve skupině lidí, kteří spolu tráví dlouhé dny, si nejde najít čas na to podělit se o svá "tajemství", aby se předešlo nedorozuměním??
No nic, každopádně korporátní míruplný svět budoucnosti plný kancelářských krys je smysluplný a dost uvěřitelný, myšlenka, že se tak díky globalizaci zabrání válečným konfliktům je mi blízká. A samozřejmě se v takovém světe najdou asociálové, kde je taková "zbytečná" kancelářská činnost nenaplňuje (jako mě). Takže s hlavním hrdinou souzním. Následné dobrodružství v (skoro) liduprázdné Austrálii je také zajímavé, atmosféra horka, sucha a chvílemi běsnící přírody je dobrá. Před putující hrdiny se staví různé překážky, a původně několikačlenná skupina se cestou přes kontinent podstatně zvětší. Na závěr je zlo potrestáno, dobro v podání hlavních hrdinů neustupuje od svých záměrů a vše dobře dopadá. Klišé :-)

HonzaT
16.02.2018

No tak oproti "Temné zimě" to bylo nudnější a méně zajímavější. Raven byla divná. Myšlenkově to zas špatné nebylo, ale připadlo mi vše až příliš nerealné. Mám ještě doma "Ledovou říši", tak uvidíme...


Dzovicek
30.11.2016

Podle anotace jsem čekal Orwellovskou bombu, ale nakonec jsem se tak nudil, že se divím, že jsem knihu vůbec dočetl. Nuda nuda a zase nuda.

Márinka

Je to už pár pátků, co z českých televizních obrazovek zmizel Velký bratr. V literatuře je však znám již téměř sto let. Nejstarší kniha s tímto námětem, která se mi dostala do ruky, byla od Jevgenije Zamjatina My. Po ní následuje všeobecně známý a jeden z nejlepších George Orwell a jeho 1984. I král hororů Stephen King přidal své polínko do ohně. Škoda jen, že jeho Running Man dostal ve filmové podobě – v hlavní roli s nynějším guvernérem Kalifornie – zcela jiný obsah. V tomto výčtu nejmladší z Velkých Bratrů je Návrat. Je těžké žít mimo Jeho dosah. I tehdy, když si myslíme, že jsme mu skutečně unikli …