Ako získať majetok

Ako získať majetok https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507026/bmid_navod-pre-damy-ako-ziskat-majetok-Sch-507026.jpg 4 87 87

Návod pre dámy série

Posledné, čo hľadá, je láska. Kitty Talbotová potrebuje získať majetok. Alebo lepšie povedané manžela, ktorý ho má. Po smrti rodičov nesie povinnosť finančne zabezpečiť mladšie sestry na svojich pleciach. Ako to však urobiť, keď im otec zanechal len dlhy? Existuje jediné východisko. Musí sa dobre vydať, a to čo najrýchlejšie. Na to, aby zachránila rodinu pred krachom, už nemá veľa času. Odhodlaná Kitty sa nikdy nezľakla žiadnej výzvy, a tak zamieri na to najdesivejšie bojisko – do plesových sál vychytenej londýn¬skej smotánky. Nepatrí síce medzi najkrajšie klenoty sezóny, ale vyvažuje to svojím šarmom, cieľavedomosťou a ženskou vynaliezavosťou. Vie, že súčasťou hry je aj isté riziko, ale nepredpokladá, že jej cestu skríži svetácky lord Radcliffe. Naňho sú Kittine medové motúzy prikrátke, a tak okamžite prekukne jej plány. Namiesto toho, aby pred všetkými odhalil jej pravé úmysly, rozhodne sa jej pomôcť. Samozrejme, len ak zo svojich „očarujúcich“ plánov vynechá jeho mladšieho brata. Kam ich však táto diabolská dohoda privedie?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

A Lady's Guide to Fortune-Hunting , 2020

Basta1912
29.03.2023 1 z 5

Vtipná, moderní, svižná - tak přesně taková tahle knížka není ani omylem. (Smutné, že 100let stará Pýcha a předsudek je asi tak milionkrát zábavnější a modernější, než tahle prvotina Sophie Irwinové). Byla to neskonalá nuda, děj se táhl a byla jsem v pokušení přeskočit několik stránek, abych to martyrium už ukončila. Zápletka i konec byl jasný hned od počátku, ale absolutně jsem si nedovedla představit, jak si ti dva k sobě najdou cestu. Přesto že se naprosto dovedu vcítit do situace Kitty a v tom, že rodina má vždy přednost před sebou samým naprosto souhlasím, tohle byl vážně k uzoufání špatný pokus o novou Pýchu a předsudek. Postavy ploché, děj otravný. Hvězdička jen za atraktivní obálku

kristy.books
19.02.2023

Na túto knihu som sa dosť tešila, jednak ma zaujala anotácia, jednak som na ňu počula veľa pozitívnych ohlasov. Po dočítaní však musím povedať, že som celkom sklamaná. Príbeh nebol úplne zlý, ale mala som od neho väčšie očakávania. Zaradila by som ho medzi príbehy, ktoré nenadchnú, ani neurazia.

Hlavná hrdinka Kitty mi veľmi nesadla. Na jednej strane jej rozumiem, prišla o oboch rodičov, zanechali jej množstvo dlhov, musela sa postarať o mladšie sestry a kvôli nim bola ochotná ísť aj cez mŕtvoly. No na druhej strane to podľa mňa dosť preháňala a s niektorými ("nevinnými") ľuďmi sa pekne zahrávala. Určité sympatie som k nej začala cítiť až v záverečných kapitolách, keď sa nad sebou viac zamyslela, niektoré veci si premyslela a prejavila sa jej lepšia stránka.

Lord Radcliffe mi sadol viac. Nebol to zrovna ten najmilší človek, prenasledovali ho démoni z minulosti, a tak občas vybuchol,  ale mal srdce na pravom mieste.

Hlavná romantická linka sa začala vyvíjať dosť neskoro, čo je podľa mňa veľká škoda, pretože keby s ňou autorka začala skôr (alebo trochu viac natiahla príbeh), mohlo to vypáliť omnoho lepšie. Okolo 70% príbehu sa poriadne nič nedialo, skôr sme sa stále točili v tom istom kruhu. Posledných cca 100 strán sa mi z celého príbehu páčilo najviac, vtedy som mu dokázala celkom dôjsť na chuť.

Ku knihe mi veľmi nesedí ani názov, pretože podľa neho som čakala, že lord Radcliffe bude Kitty pomáhať nájsť si manžela, dávať jej určité rady (aspoň tak som to pochopila z anotácie), a preto návod pre ženy, ale nebolo to presne tak. Zápletka bola vymyslená dobre, hlavné postavy mali potenciál, aby medzi nimi vznikla výborná vzájomná chémia, no bohužiaľ to nevypálilo tak dobre, ako by mohlo.

Anna195
10.02.2023 2 z 5

Historické romány čítam iba sporadicky, ale tu ma veľmi zaujala anotácia. A práve podľa anotácie som očakávala čosi úplne iné, najmä viac humoru a romantiky.

Na začiatku mi robil problém začítať sa do príbehu, aj preto som tento príbeh čítala o čosi dlhšie. Celkový nápad autorky, na získanie majetku sa mi v podstate pozdával a mal aj potenciál, ale spracovanie príbehu ma až tak neočarilo. V niektorých pasážach ma príbeh nudil, keďže do polovice knihy sa deje v podstate to isté.

Z hlavnej hrdinky Kitty som mala veľmi zmiešané pocity. Chápala som, že všetko robila pre svoje sestry, ale niekedy mi prišla bezcitná, najmä k svojej mladšej sestre Cecily. Aj keď ku koncu si Kitty u mňa napravila aspoň trochu mienku.

Lord Radcliffe ma bavil zo všetkých postáv najviac a hlavne vďaka nemu ma príbeh aspoň sčasti zaujal, keďže jeho minulosť či rodinné vzťahy ma poháňali, dozvedieť sa o ňom viac.

Romantická linka pre mňa bola nijaká, alebo skôr spracovaná len na pár stránkach v knihe. Aj keď sa jedná o historický román, tak som čakala viac romantiky a nejakú väčšiu iskru medzi hlavnými hrdinami. Aj keď iskra prišla, ale až na konci knihy a veľmi malá iskra.

lena.o.knihach
03.02.2023 4 z 5

V předminulém roce byl jedním z mých největších knižních objevů série Bridgertonovi, úplně jsem té době, rodině a plesům propadla a od té doby hledám jim podobné knihy. A Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle je rozhodně jednou z nich.

Kitty Talbotová potřebuje bohatého ženicha, aby její rodinu vytáhl z dluhů. A když už se situace začíná dobře vyvíjet a zásnuby jsou na spadnutí, objeví se lord Radcliffe, který její záměry prokoukne a rozhodne se jí plány zmařit.

Nejen hlavní postavy mi byly sympatické. Kitty se mi líbila tou vychytralostí a jak byla rozhodnutá se obětovat pro své sestry a nevdat se z lásky. James Radcliffe se mi zamlouval snad ještě víc. Ačkoli je právě tohle hlavní dvojice, příběh se netočil jen kolem nich.

Líbila se mi hodně pomalá romantická linka, ale pikantních scén se tady nedočkáte. Bavilo mě jejich dohadování i vtipné situace, ve kterých se ocitali.

V prvotině Sophie Irwin najdete mnohem víc než jen londýnské plesy, procházky v Hyde Parku nebo vyjížďky na koni a já tento historický román doporučuji.

andulka1406
02.02.2023 4 z 5

Miluju Bridgertonovi. Éra gentlemanů a dam. Mraky plesů, intrik a námluv. S touto knížkou jsem nešlápla vedle. Upřímně, od začátku mi bylo jasné, jak to dopadne, ale to je u těchto typů knížek a žánru docela normální. Kitty mě celkem bavila, ačkoliv její myšlení jsem chvílemi nechápala. Lord Radcliffe byl fajn, ale asi to nebyla postava, kterou bych si nějak uložila do paměti. Dostaneme se tu na spousta plesů a samozřejmě to tady jiskří romantikou. Možná jsem v knížce čekala trochu více humoru. Nenudila jsem se, ale některé pasáže byly moc zdlouhavé a ne moc záživné. Nicméně pokud máte rádi tuto dobu okolo roku 1818, tak si knížku určitě přečtěte.

@pribehyodjany
01.02.2023 3 z 5

Tohle byla milá oddechovka, od které jsem čekala možná malinko něco jiného. Anotace mě nalákala na spousty humoru a epickou romantiku, a ani jedno jsem zcela nedostala. Ani tak nelituju toho, že jsem knihu přečetla, protože jsem si čtení nakonec i přes nějaké výhrady užila.

Knihu můžu doporučit všem, co hledají nějakou novou autorku poté, co přečetli všechny Bridgetonovi a knihy Jane Austinové.

V knize jsou skvělé nápady, vtipné momenty i zajímavé postavy, vyprávění plyne rychle a krátké kapitoly mě nutily číst pořád dál. Bohužel, mě osobně nesedl styl, jakým je kniha napsaná a myslím si, že kdyby se zvolila trochu jiná forma, mohlo to být o dost lepší (třeba právě vtipnější). Za mě je taky škoda, že romantická linka nebyla víc exponovaná a já osobně bych ocenila trochu více chemie mezi hlavními hrdiny, na druhou stranu se mi líbilo, jak to měla autorka vymyšlené a jejich vztah se budoval pomalu a přes společné příhody.

TerryDee
01.02.2023 4 z 5

Kitty Talbottová a její čtyři sestry se po smrti rodičů ocitnou ve finanční a existenční tísni. Jediné řešení, které se zde naskýtá, je najít si bohatého manžela, který by zaplatil rodinný dluh a postaral se o jejich rodinu. Kitty se tak vydává do Londýna, aby uskutečnila svůj plán. Když už to vypadá velmi nadějně, tak se na scéně objeví lord Radcliffe, který to vidí úplně jinak. A tím se nám tak trochu komplikuje.

Kitty mi byla sympatická. Chápu, že ne všem musela sednout. Já jsem pro ni měla pochopení. Chtěla pomoci své rodině za každou cenu, i kdyby to znamenalo sňatek z rozumu a pro peníze. Lord Radcliffe se mi od samého začátku zamlouval. Správný džentlemen té doby.

Líbilo se mi, co měli mezi sebou Kitty a lord Radcliffe. To jejich dohadování a škádlení mě pobavilo. Vždy jsem se těšila na jejich společné scény.

Knihu bych určitě doporučila. Pokud máte rádi Bridgertonovi, tak tohle je pro vás ideální příběh.

Knihochod
01.02.2023 2 z 5

Priznám sa, že kvôli tomu, ako bola táto knižka propagovaná, som čakala príbeh podobný Bridgertonom zmiešaný s Rebelkami z Oxfordu, odohrávajúci sa v romantickom prostredí známom z kníh Jane Austenovej. Žiaľ, moje očakávania neboli ani zďaleka naplnené.

Začala by som tým, že mi absolútne nesadol štýl, akým je kniha písaná - miestami nadľahčene, bez používania historického žargónu, kde tu zrazu na vás vyskočí zložito napísané súvetie obsahujúce slová, ktorých význam vám nemusí byť hneď úplne jasný.

Čo sa týka deja a celkovej zápletky, takmer od začiatku je čitateľovi jasné, ako to celé dopadne a naozaj si kvôli tomu nemusíte lámať hlavu. Asi tri štvrtiny knihy sa takmer nič nedeje, respektíve deje sa stále dookola to isté, takže som sa pri čítaní vyslovene nudila a netrpezlivo očakávala nejakú akciu.

Tá prišla. Ale až v poslednej štvrtine a aj tak bola rýchlo odbitá, takže mi prišlo, že ju tam autorka šupla iba tak - aby sa nepovedalo.

Čo sa postáv týka, nedokázala som si ich obľúbiť. Hlavná protagonistka sa správala zvláštne, v niektorých prípadoch priam nelogicky a keď už to konečne vyzeralo nádejne, keď už mi začínala pripadať ako-tak sympaticky, knižka skončila. Ostatné postavy boli ako doplnenie deja celkom fajn. Asi im ani nemám veľmi čo vytknúť.

Myslela som si, že by toto dielo mohlo dosiahnuť aspoň na priemerné hodnotenie, ktoré neurazí - nenadchne, avšak nech premýšľam ako chcem, ani na ten priemer to nie je.

Každopádne, pokiaľ vás knižka i napriek vyššie uvedenému stále láka, určite po nej siahnite a utvorte si vlastný názor. Možno práve vám do vkusu sadne.

KnihománieN
31.01.2023 4 z 5

Kitty je v těžké životní situaci. Když její rodiče zemřeli na tyfus, zůstala spolu se svými čtyřmi sestrami sama. Jako nejstarší z dětí na ni ovšem padá tíha zodpovědnosti a starost. Nemůže si dovolit truchlit a snaží se ze všech sil vychovávat své sestry a především jim dopřát krásné dětství. Je tu ale jeden háček, po otci a matce jim zbyly akorát velké dluhy, které jsou potřeba ihned zaplatit. Kitty si myslela, že tento problém má vyřešený, ale po dvou letech slibované svatby její snoubenec zasnoubení zruší a hrozí, že přijdou i o střechu nad hlavou. Kitty tak musí neodkladně konat a vyjíždí se svou sestrou Cecily do Londýna, který slibuje bohaté mladíky na ženění. Luxus jako svatba z lásky si nemůže dovolit, a tak se chytne té nejlepší příležitosti a seznámí se s panem de Lacym, který se do ní rychle zamiluje a má zdědit nemalé jmění. Rozhodně tedy takové, aby zaplatil dluhy, které jsou Kittyiným věnem, a zajistil jejím sestrám šťastný život. S čím se ale nepočítalo, je, že její záměr prokoukne starší bratr pana de Lacye, lord Radcliffa, a je odhodlán zkazit její plány. Jak moc může zrovna lord překazit Kittyiny plány?

Čtivá, svižná, humorná...přesně to je charakteristika této novinky. Písmena, věty a stránky vás zanesou do Londýna v roce 1818, který si i v knižní podobě drží vznešenou atmosféru a jiskru ve vzduchu. Nečekejte historická fakta, ale minulost se do děje také promítá – nezůstanete ochuzeni například o povídání o bitvě u Waterloo. Historické humorné romány, jako tento, samozřejmě slouží především k pobavení, ale autorka se striktně drží pevného řádu a zvyků mezi společenskou smetánkou. Je velmi zajímavé se dovídat o nezvyklých až podivných pravidlech, zjistit, že každá lady je nejenom paní domu, ale také generál na bitevním poli alá ples, a také měřítka a normy, podle nichž se určovalo postavení, jsou mnohdy k pobavení. Jako osvěžující kontrast mezi upjatými a arogantními pány, lordy, slečnami a lady je právě Kitty. Zosobněná odhodlanost, láska k rodině a především nebojácnost a tvrdohlavost. Hrdinka dokázala dát knize právě humor, a pokud připočteme tajemného lorda Radcliffa, příběh stoprocentně dostojí svému žánru. Strhující konec pozvedne pomalejší úvod na jinou úroveň, a vzniká tak vtipně promyšlený návod – možná lehce zastaralý - pro dámy, které si velmi nutně potřebují najít bohatého pana manžela.