Návnada

Návnada https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181924/bmid_navnada-qFt-181924.jpg 4 147 57

Šest lidí se probudí na opuštěném ostrově, aniž tuší, jak se sem dostali. Všechny drží ve spárech neovladatelná závislost na heroinu. Z lodi kotvící na dohled jim nikdo nespěchá na pomoc. Pak najdou vzkaz, že pro další dávku si musí doplavat na vedlejší ostrov přes zátoku zamořenou žraloky. Pozorovatelé na lodi se baví a sázky na život se zvyšují…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Alpress

Bait , 2013

M1ra
18.03.2016 4 z 5

Zajimava kniha....napinava, ctiva....obcas trochu zbytecnosti. Misty nechutnejsi ale dobra.

Mishak
22.02.2016 3 z 5

Je mi líto, ale přesto všechno, přes ten úžasný námět a neskutečně velký potenciál, který mohla kniha mít, jsem zklamaná... Ano, přečetla jsem jí jedním dechem, ano, pořád jsem čekala na velké finále jako všichni feťáci na ostrově... Ale bohužel jsem se ničeho až tak extra skvělého nedočkala... =(
Co se mi ale opravdu líbilo, byly pohledy do minulosti hlavních postav. Věděli jsme, jak žili, co dělali, než se dostali na ostrov smrti - tyhle kapitoly mě bavily mnohem víc, byly mnohem zajímavější než celá "hra" na ostrově. Minulost postav byla z celé knihy to nejlepší.

suezie
26.01.2016 3 z 5

Naprosto souhlasím s již uvedenými komentáři, že kniha by mohla výt skvělá. Mohla, ale bohužel není. Ten potenciál tématu se kterým se v této knize pracuje je obrovský. Mohlo z toho být mnohem víc. Chtělo by to však mnohem detailněji vykreslit charaktery postav. Jo, chtěla bych mít ten pocit, že je znám, že o nich vím i jejich nejtajnější představy. A to, že se autor rozhodl popsat postavy pomocí příběhů z minulosti mi osobně úplně nesedlo a nemyslím si, že to byl dobrý krok. Škoda, že se autor nezaměřil víc na popisy toho, jak se závisláci bez drogy cítí, na psychické, ale i fyzické projevy. Taky by tam chtělo vložit trochu nějakého stylu a osobnosti. Bylo to ... nijaké. Věřím, že kdyby si tento námět vzal do parády třeba Tomáš Zářecký, mohla to být úplně jiná jízda...

ElisR1
24.11.2015 3 z 5

První půlka byla docela nudná, potom se to rozjelo, ale konec mě zase trošku zklamal.

vlkove
11.08.2015 4 z 5

Čtivá a napínavá kniha. Jelikož v žánru ,,vyvražďovaček,, mám už hromadu načteno, tak jsem zhruba věděla jakým směrem se bude děj ubírat. V knize, hlavně ke konci bylo, spoustu zvratů. Děj se začal pořádně rozjíždět až od půlky knihy, což mě trochu nudilo.
Obálka je zajímavá ale i přesto se mi moc nezamlouvá.
Knize dávám 4 hvězdy a doporučuji všem co si rádi přečtou nějakou jednohubku.

Peace
08.07.2015 3 z 5

"Peklo, ve všech jeho myslitelných formách, lze najít spíš na zemském povrchu, než někde pod ním."

Hodně zajímavý námět, který se bohužel úplně nevyužil.
Knize by neškodilo hlubší propracování postav, napínavější scény a větší rozmanitost v ději na samotném ostrově - moc jednotvárná úmrtí, neškodila by větší vyhrocenost mezi jednotlivými aktéry atd.
Tohle se příliš nepovedlo, což je škoda, protože potenciál byl vysoký.

Týnušxxx
30.06.2015 5 z 5

Napínavé, děsivé, čtivé, vtipné,... našla jsem zde vše, co mám ráda, takže jednoznačně pět hvězdiček :-)

čef
07.06.2015 4 z 5

Akční a odporný děj působí vcelku jako úvod pro nějaký delší román nebo jako první díl série. V dalším pokračování bych očekával, kromě jiného, cosi jako druhý plán a také hlubší průnik do charakterů postav, tedy něco nad tuto prvoplánovou drsnou jednohubku. No, i takové knížky občas docela pobaví.

kejss044
21.02.2015 4 z 5

Kniha se dobře četla,ale je spíše pro silnější povahy .

Acinore
03.02.2015 4 z 5

To bylo drsný, fuj. Úplně vidím filmový zpracování :D joo, fetovat se nevyplácí! :D

LynnWeiLi
10.11.2014 2 z 5

Zaujal mě zajímavý námět, bohužel nebyl dostatečně rozpracován. Děj hodně odbíhal do minulosti a nebyl ani čas si pořádně užít postavy, které ani eměly šanci nějak čtenáře zaujmout. Chovali se hodně podobně, nikdo jakoby neměl svůj osobitý styl.

Zannie
23.06.2014 4 z 5

Knihu jsem četla na doporučení a zaujala mě i anotace, stejně jako slova "Hunger Games" na obálce. Ale nemyslím si, že by to mělo tolik společného s HG, které jsou spíš takový lehký odvar pro teenagery.
Návnada byla velice čtivá, ani jednou jsem se nenudila a postavy byly úžasně vykreslené, díky čemuž jsem se do nich dokázala vžít. Líbilo se mi, že jsme každou postavu poznaly blíže a stejně tak jsme zjistili, co prožívá narkoman, toužící po další dávce. Pohledy se střídaly, stejně tak jako i čas, což bylo oživením.
Hlavní děj nebyl příliš originální, ale pointa ano. Kniha se mi velmi líbila a doporučuji jí, jediné věci, které bych vytkla, jsou, stále stejné smrti (které pro někoho jsou drsné, ale já bych klidně ještě přidala na ohavnosti), konec a málo stran. Ale jsou to jen malé "chyby", které knihu rozhodně nezkazily.

Erummeldë
23.05.2014 3 z 5

(SPOILER) Knihu jsem sice přečetla za chvilku, ale že by se mi zrovna líbila … Četla jsem ji na doporučení, taky mě nalákal text na obálce (Pro příznivce Hunger games). Příběhy šestice lidí byly zajímavé a už od začátku jsem si myslela, že ten, který to celé přežije, bude Nash, jelikož tam bylo nejvíce textu z jeho pohledu.Takže mně konec překvapil.

ivca.jaresova
19.04.2014 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Přála jsem si jí asi dva měsíce a nakonec jsem jí dostala od mamky k svátku. Knížka mě nezklamala a přečetla jsem jí jedním dechem za den. Na knížce byl zajímavý také popis smrtí jednotlivých lidí.

Ellkarka
19.03.2014 5 z 5

Skvělá "relaxace". Až neuvěřitelné napětí propletené jednotlivými scénami a když už si myslíte, že všechno skončí, začne to být ještě víc napínavé a znovu dokola. kniha se mi opravdu líbila a pro milovníky hororů ji vřele doporučuji. Knížka je poměrně malá a rychle se čte. Navíc vám poskytne skvělý pohled na odlišný svět. A potvrzuje se pravidlo, že by jste neměli dávat na vzhled knihy! :D

Melindaaaa
03.01.2014 4 z 5

Když přečtu knížku za jediný den, je naprosto jasné, jak moc je skvělá (nebo tenká). V tomto případě sice platí obě tvrzení, ale Návnada mě prostě dostala. Hrozně se mi líbil styl, jakým to bylo napsáno. Nevím proč, a nevím jak jsem na to přišla, protože nejsem zrovna příznivec návykových látek (kromě kofeinu!!), ale přišlo mi, že styl přecházení mezi kapitolami a celé pojetí vyprávění tak nějak nádherně koresponduje s ústředním tématem příběhu- drogami a tripy. To jak často kapitoly končily a ty následující, začínaly stejnou větou ačkoli spolu linky příběhu ani nesouvisely. To považuju za mistrovský kousek, pokud to byl záměr a já si to jen blbě nevyložila, nebo úplně nevyfantazírovala.
Mám ráda takovéhle exkurze do lidské psychiky a přišlo mi, že tady jsou na tak krátký příběh psychologie postav zpracované luxusně.
Konec příběhu příliš nepřekvapil,ale musím říct, že poslední věta mi přišla...no...trochu mě to nakrklo, abych pravdu řekla :D Ale udělejte si obrázek sami :) Stojí za přečtení.

Rodaw
07.12.2013 5 z 5

Tato knížka mě zaujala na první pohled, když jsem ji viděla na internetu. Musím říct, že nezklamala. Rozhodně ne. Na obálce vidíte nápisek "Pro příznivce Hunger games" - osobně si myslím, že s Hunger games tato kniha nemá zase tak moc společného. Spíš s knihou 15 minus. Takže právě všem fanouškům 15 minus bych doporučila i tuto knihu. Myslím, že se Vám rozhodně bude líbit.
Šest lidí na ostrově, kteří touží po jediném - HEROIN. Droga, která je natolik ovládá, že kvůli ní riskují svůj život a dostávají se do naprosto absurdní situace, ze které snad není úniku.
Knížka je o přežití a o tom, jak silná dokáže být touha po droze a jak závislý člověk dokáže být... Velmi napínavá knížka se zajímavým rozuzlením. Kniha mě neskutečně moc chytla, od čtení jsem se v podstatě nemohla odtrhnout - hlavně ke konci knihy. Všem vřele doporučuji :)