Flashpoint

POPIS: V několika továrnách, v nichž se pracuje se zápalnými látkami, dojde k nečekaným a podivným požárům. Na místě se pokaždé najde ohořelé tělo nešikovného podpalače, takže by se mohlo zdát, že je případ uzavřen. Nathanův přítel Petr, však tuší, že je ve věci něco víc. A kořeny tohoto podezření leží hluboko v minulosti, v dětství obou kamarádů, kdy jejich malá tlupa bývala tříčlenná....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/7300/nathan-never-flashpoint-Hks-7300.jpg 2.84

Nathan Never 3.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, A.F.F.L.

Nathan Never #113: Flashpoint, 2000

Kniha Flashpoint

RaptoR
11.04.2013

Třetí dobrodružství Nathana Nevera se nese v jiném duchu než to předchozí, které jsem četl (Vampyrus). Nathan zde dostává více prostoru a příběh se tak z překopaného Draculy dostává na vlastní hřiště. Tentokrát Nathan řeší záhadné požáry ničící chemické továrny. Do celé věci se vloží poté, co byl v jedné takové továrně zraněn jeho přítel z dětství.
Přesto je zde nějaké to "ale"... Celý děj je protkán retrospektivou Nathanova dětství. Není to na škodu, ale právě kvůli tomu se ztrácí samotný příběh. Zápletka se tak přes postupné narážky rozuzlí na jediné stránce dosti prosťounkým způsobem. Pomalu rozvíjejícímu se příběhu to škodí. Kresba se ale zlepšila, už jsem si nevšiml shluků čar nahuštěných v tmavých panelech. Možná, že kdyby Nathan měl více šancí, mohl se u nás uchytit. Pokud jsou ale ty čtyři sešity, které u nás vyšly, průřezem toho nejlepšího z Nathana Nevera, tak mi to bohatě stačí.

Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami
Maus I: Otcova krvavá pouť dějinami