Ani muk

Ani muk
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395606/bmid_ani-muk-ua6-395606.jpg 4 523 523

Nathan Cody série

3. díl

Malcolm a Harriet Bensonovi vypadají jako zcela obyčejní, usedlí padesátníci… až na to, že doma vězní desetiletou Daisy. A nyní se Bensonovi rozhodli do svého domova „přivést“ novou dceru. Když pak malá Poppy zmizí, je to nejen začátek strašné noční můry pro její rodiče, ale i jednoho z emocionálně nejvíce vyčerpávajících případů detektiva Nathana Codyho a jeho kolegyně Megan Webleyové.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Don’t Make a Sound , 2018

Matita310
18.01.2020 5 z 5

Naprostá pecka! Hodně dlouho jsem se na tuhle knihu chystala. Jsem nadšená! A ten konec? Naprosto překvapivý zvrat. Skvělé čtení. Doporučuji!

LeSk
17.01.2020 5 z 5

Napínavé čtení od začátku do konce. Konec knihy byl opravdu dramatický, hltala jsem stránky jedním dechem. Luxusní čtení, DOPORUČUJI.

mariva
14.01.2020 5 z 5

Velmi dobře napsaná detektivka, napínavý příběh s překvapením na závěr.

Jamra
11.01.2020 4 z 5

Svižný dej, rychlý konec žádné zbytečnosti. Překvapení na závěr. Fajn čtení.

Mirin1349
06.01.2020 4 z 5

Od začátku i díky anotaci víte, o co se v příběhu jedná a kdo je záporák, což mi osobně nevadí, ale pořád jsem si říkala, že v tomhle případě je to hodně předvídatelné. No a pak přijde konec a minimálně ten hodně překvapil, i když pár náznaků, co by mohlo být v pozadí, bylo. Výše řečené ale nijak neubírá na ohromné čtivosti knihy, i díky krátkým kapitolám text svižně ubíhá. Vyšetřovatelé jsou sympatičtí, naproti tomu Malcolmovi a Harriet by člověk nejraději vyškrábal oči. Odkazy na předešlé díly, které v češtině nevyšly, mně trošku zamrzely, protože minimálně předešlý díl mohl být také napínavý, tak doufám, že třeba ještě v češtině vyjdou.

jasmína
14.12.2019 5 z 5

Po prvních dvou stranách jsem uvažovala, zda knihu vydržím. Ne, že by se mi nelíbila, ale to, co se tam dělo, byla i na mě silná kava.

Dnes před chvílí dočteno, ale ano autor to napsal skvěle, ale doufám, že až takoví magoři doopravdy neexistují.

anája
19.11.2019 5 z 5

Kniha byla perfektní, příběh úžasný od začátku.Nakonec když jsem myslela,že mě už nic nepřekvapí, další překvapení, hodně mě příběh dojal..... až k slzám.Vubec jsem to nečekala,obal knihy mě moc zaujal, ale četla jsem nějaké nic moc recenze a to mě málem odradilo.Ted jsem ráda , že je kniha moje a určitě se k ní někdy vrátím.Je to přesně ten typ thrilleru co mě strašně baví.... Skvěle vykreslené postavy a chování děvčátek. Byl by z toho úžasný film. Snad autor napíše další skvělé knihy...V dnešní době není lehké vybrat nové knihy jsem ráda, že je tady databáze knih a můžu si přečíst hodnoceni a nekupovat drahé knihy zbytečně. Je jich na trhu hodně, a ne všechny jsou takhle unikátní.

Šmoulinka1980
16.11.2019 5 z 5

Hned když jsem si všimla, že tato kniha vyšla, věděla jsem, že si ji chci 100% přečíst. Navnadila mě anotace, která slibovala napínavý a šokující thriller s tématem únosu dítěte. Nakonec jsem si zadala na knihu rezervaci v knihovně a nyní jsem se jí konečně dočkala. A jedním slovem "bomba"! Toto je přesně ten druh thrilleru, jaký mě baví. Příběh byl neskutečně čtivý, hltala jsem stránku za stránkou. Autorovi se skvěle povedlo popsat myšlení jednotlivých postav a to jak manželského páru, který děti unesl, tak i samotných dětí. Konec mi navíc vyrazil dech. Takový jsem fakt nečekala. A kdyby to šlo, dám deset hvězdiček!

JessieEx
13.11.2019 5 z 5

Tak tohle byla naprostá pecka! Od samého začátku až po konec! Neuvěřitelně čtivá, nemohla jsem se odtrhnout. Nechci předstírat že zápletka je kdovíjak originální - únos dětí najdete asi tak v každém třetím thrilleru. Tady jde však hlavně o zpracování. Jednak se mi líbilo, že se nejedná pouze o psychothriller ale je tady i detektivní linka. Kdyby v příběhu nefigurovali detektivové, tak by to byla mnohem depresivnější četba, díky jejich přítomnosti jsem však měla naději v dobrý konec. I přesto, že to dlouho vypadalo dost špatně. To ty zvraty. Byly perfektní. Při četbě jsem vystřídala téměř všechny pocity. Hodně strachu, napětí, znechucení, ale i pousmání nad téměř nepatrným jiskřením mezi Codym a Megan. Cody byl každopádně sympaťák a dost mi trnulo z toho, do čeho se dostal.
Líbilo se mi střídání vyprávění z pohledu různých postav, ale přesto zachování "er" formy.
Jedna drobná výtka, za kterou strhávám půl hvězdičky - připadalo mi, že těch neuvěřitelných náhod je v knížce až moc. Není to nic neobvyklého u tohodle žánru, ale mě to trochu kazilo dojem z jinak naprosto dokonalé knihy.
Doporučuji!!!
P.S. Stejně jako ostatní čtenáři, taky chci sérii!! Jedna knížka s Codym je fakt málo a jde hodně poznat, že jeho příběh na něco navazuje a někam i míří a já chci vědět kam!

Olous1
06.11.2019 3 z 5

Začátek dobrý,pak mě to trochu nutilo přeskakovat řádky,no ale konec se rozjel.Takže za mě takový zlatý střed.

veronna
02.11.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem, kniha je čtivá od začátku do konce. Skvěle vykreslené postavy, překvapivý závěr.

Kami33
30.10.2019 5 z 5

Za mě bezvadné. Čtivé, napínavé vyprávění, kde se děti v krizi chovají tak, jak by se asi ve skutečnosti chovaly. (Což není v knížkách vždy pravidlem.)

Danago
29.10.2019 5 z 5

Tak toto byl thriller, ke kterému jsem si sedla a když jsem se po několika hodinách zvedla byl konec. Děj ubíhal neuvěřitelnou rychlostí. Moc se mi líbilo vykreslení mysli malé Daisy a únosců. Příběh je originální, bez hluchých míst.
Za mě skvělé čtení.

Jen mě mrzí, že je to zase třetí díl ze série, dá se číst samostatně, ale na některé drobnosti z minulosti je zde odkazováno.

čef
26.10.2019 4 z 5

Dusivý thriller, který nenechá čtenáře v klidu, vždyť se jedná o unesená děvčátka, v rukou skoro šílenců, kteří to však myslí „dobře“. Zápletka tedy dobrá, závěrečný zvrat je snad také dosti překvapivý, styl psaní je velmi přístupný, nepřetížený dlouhými řečmi a vedlejšími motivy. Není to sice velká literatura, po několika týdnech toho také asi zapomenu dost, ale poměrně dobré čtení na jeden den to rozhodně je.

gordon13
19.10.2019 4 z 5

Kniha mě hodně zaujala svým námětem, dobře se četla, ale ten konec mě trochu zklamal a opravdu mi přišel takový rychlý a nedotažený..

EvieS
12.10.2019 4 z 5

Zajímavý příběh. Závěr mě hodně překvapil jen škoda, že ho autor více nerozvedl, takhle působí tak nějak nedokončeně.

Miluna40
06.10.2019 2 z 5

Nejdriv jsem se nemohla zacist,potom to docela slo,ale posledni tretina knizky mne uz vubec nebavila. Jedine co bylo dobre rozuzleni- kriteria pro vyber deti k unosu. Celkove mi prisla nedotazena,malo napinava....ja bych ji nedoporucila.

Hanaa
02.10.2019 5 z 5

Tak tento psychothriller patří k těm nejlepším. Pravda, že se člověk moc nevyspí, protože kniha je neodložitelná. Konec by se mohl trochu víc rozvést, ale jinak super čtení.

harena
02.10.2019 5 z 5

Strhující, napínavý psychologický thriller bez krvavých scén, napsaný neskutečně čtivě. V krátkých kapitolách se střídá vyprávění o únoscích, pak jak to vidí 10 letá holčička a potom z pohledu policistů. Výborně vykreslené chování dětí v krizi. I když situaci plně nerozumějí, dokáží se nakonec přizpůsobit okolnostem. Je škoda, že vydavatelství vydalo jen třetí díl, protože dvojice vyšetřovatelů Codyho a Megan je velice sympatická a tady jsou jen náznaky, co se dělo v předchozích dílech. Závěr byl opravdu velice překvapivý a rychlý. "Nikdy nic není jednoznačný., co? Nikdy to není černý, nebo bílý."

reňa30
24.09.2019 3 z 5

až na rychlý závěr,který je napsaný trochu "horkou jehlou" je čtení celkem dobré

rozhlasové zpracování krimi

Autorovy knížky