Nástin dějin a literatury Lužických Srbů

Kniha se pokouší zmapovat tradici česko-lužické vzájemnosti a přiblížit dějiny a literaturu národa, s jehož bohatou kulturou se můžeme setkat ne dál, než dvacet kilometrů od Šluknovského výběžku.

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/132063/nastin-dejin-a-liter-132063.jpg 3.54
Literatura naučná
Vydáno · Středoevropské centrum slovanských studií

Kniha Nástin dějin a literatury Lužických Srbů

em54
09.07.2013

Dobře a zajímavě napsaná knížka o Lužických Srbech a jejich kultuře. Pozoruhodná čítanka v její druhé půli plná skvostných ukázek... Doporučuju všem zájemcům o Lužické Srby - naše sousedy - ale i všem, kdo se chtějí projít zajímavým teritoriem a dozvědět se o zajímavých lidech.

em54
21.08.2012

Kniha, která vznikala delší čas, a je to na kvalitě a vybavená znát. Zajímavý ediční počin, zajímavé čtení. Zachycuje Lužici před příchodem Slovanů a pokračuje dějinami a bájemi Slovanů na tromto území a pokračuje až do současnosti, přičemž se soustředí především na literaturu a česko-lužickosrbsklé vztahy.Kniha je provázena četnými ilustracemi - fotografiemi i uměleckými díly slavných i méně známých malířů.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Autoři knihy

Giuseppe Maiello