Smyčka smrti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektivní román ze současného Ruska vypráví příběh rodiny osvojeného chlapce Dimitrije. Rodina je vydírána neznámým mužem, který, pokud nedostane požadované peníze, je rozhodnut chlapci říci o jeho pravém původu. -- Tato informace je však jen špičkou ledovce, jak se posléze ukáže. Vyděrač je objeven, s ním však do případu vstupuje daleko více zmatku a dalších podivných informací. Sám pachatel označí coby viníka muže, jenž je již nějakou dobu po smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87357/nasta-kamenska-smyck-87357.jpg 3.65
Série:

Nasťa Kamenská 5.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Humanitarian Technologies
Originální název:

Směrť radi směrti, 1995


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Smyčka smrti

kopeceli
17.02.2021

Mě tahle kniha bavila. Znám ruské reálie, proto ji nečtu jako "výpověď doby", ale jako obyčejnou oddychovou detektivku. A tam se mi líbila, po letech jsem ji ráda přečetla znovu.

zanzara
20.08.2020

(+ SPOILER) Čtu Marininu podruhé, a mám z toho stejný pocit... Trochu mě nudí kancelářské vyšetřovaní, i když hlavní hrdina, Nasťa Kamenská - první analytik v ruské milicí, je mi docela sympatická. Příběh se mi zdál dost nepravděpodobný, hlavně kvůli tomu, že v zemí, ve které pro armádu zabít někoho, aby zmizel beze stopy, je běžná věc, milicie se zabývá únikem osobních údajů o adopci... Aha. A není to můj názor na Rusko v roku1995, kdy kniha byla vydaná, ale beru ty udaje přímo z příběhu. Zajímávé ale je, na co Marinina přímo poukazuje: jsou v tomto ještě skoro socialistickém státu oficiální státní instituce, které chovají se úplně jako mafie, a dobro občana je pro ně čistou abstrakcí. A my po celou dobu čtení pokusíme si jen tipnout, která vnitřní ruská služba to je: armada, KGB nebo vojenská rozvědka... Možná ty 3 věty, ve kterých Kaměnská říká, že je jí na prd taková vlast, we které nikomu nezáleží na bezpečností a pohodě běžného občana, jsou ty nejdůležitější věty tohoto románu.