Smyčka smrti

Detektivní román ze současného Ruska vypráví příběh rodiny osvojeného chlapce Dimitrije. Rodina je vydírána neznámým mužem, který, pokud nedostane požadované peníze, je rozhodnut chlapci říci o jeho pravém původu. -- Tato informace je však jen špičkou ledovce, jak se posléze ukáže. Vyděrač je objeven, s ním však do případu vstupuje daleko více zmatku a dalších podivných informací. Sám pachatel označí coby viníka muže, jenž je již nějakou dobu po smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87357/nasta-kamenska-smyck-87357.jpg 3.65

Nasťa Kamenská 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Humanitarian Technologies

Směrť radi směrti, 1995

Kniha Smyčka smrti

kopeceli
17.02.2021

Mě tahle kniha bavila. Znám ruské reálie, proto ji nečtu jako "výpověď doby", ale jako obyčejnou oddychovou detektivku. A tam se mi líbila, po letech jsem ji ráda přečetla znovu.

zanzara
20.08.2020

(+ SPOILER) Čtu Marininu podruhé, a mám z toho stejný pocit... Trochu mě nudí kancelářské vyšetřovaní, i když hlavní hrdina, Nasťa Kamenská - první analytik v ruské milicí, je mi docela sympatická. Příběh se mi zdál dost nepravděpodobný, hlavně kvůli tomu, že v zemí, ve které pro armádu zabít někoho, aby zmizel beze stopy, je běžná věc, milicie se zabývá únikem osobních údajů o adopci... Aha. A není to můj názor na Rusko v roku1995, kdy kniha byla vydaná, ale beru ty udaje přímo z příběhu. Zajímávé ale je, na co Marinina přímo poukazuje: jsou v tomto ještě skoro socialistickém státu oficiální státní instituce, které chovají se úplně jako mafie, a dobro občana je pro ně čistou abstrakcí. A my po celou dobu čtení pokusíme si jen tipnout, která vnitřní ruská služba to je: armada, KGB nebo vojenská rozvědka... Možná ty 3 věty, ve kterých Kaměnská říká, že je jí na prd taková vlast, we které nikomu nezáleží na bezpečností a pohodě běžného občana, jsou ty nejdůležitější věty tohoto románu.