Smyčka smrti

Detektivní román ze současného Ruska vypráví příběh rodiny osvojeného chlapce Dimitrije. Rodina je vydírána neznámým mužem, který, pokud nedostane požadované peníze, je rozhodnut chlapci říci o jeho pravém původu. -- Tato informace je však jen špičkou ledovce, jak se posléze ukáže. Vyděrač je objeven, s ním však do případu vstupuje daleko více zmatku a dalších podivných informací. Sám pachatel označí coby viníka muže, jenž je již nějakou dobu po smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87357/nasta-kamenska-smyck-87357.jpg 3.65

Nasťa Kamenská 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Humanitarian Technologies

Směrť radi směrti, 1995

Kniha Smyčka smrti

kopeceli

Mě tahle kniha bavila. Znám ruské reálie, proto ji nečtu jako "výpověď doby", ale jako obyčejnou oddychovou detektivku. A tam se mi líbila, po letech jsem ji ráda přečetla znovu.

zanzara
20.08.2020

(+ SPOILER) Čtu Marininu podruhé, a mám z toho stejný pocít... Trochu mě nudí kancelářské vyšetřovaní, i když hlavní hrdina, Nasťa Kamenská - první analytik v ruské milicií, je mi docela sympatická. Přiběh se mi zdal dost nepravděpodobný, hlavně kvuli tomu, že v zemí, ve které pro armadu zabít někoho, aby zmizel beze stopy, je běžná věc, milicie se zabývá únikem osobních údajů o adopci...Aha. A není to mojé mnění o Rusku v roku1995, kdy kniha byla vydaná, ale beru ty udaje přimo z přiběhu. Zájimavé ale je, na co Marinina přimo poukazuje: jsou v tomto ještě skoro socialistickém státu oficiální státní instituce, které chovají se úplně jako mafie, a dobro občana je pro ně čistou abstrakcí. A my po celou dobu čtení pokusíme si jen tipnout, která vnitřní ruská služba to je: armada, KGB nebo vojenská rozvědka... Možna tý 3 věty, ve kterých Kaměnská řika, že je jí na prd taková vlast, we které nikomu nezáleží na bezpečností a pohodě běžného občana, jsou ty nejduležitější věty tohoto románu.