Násobky sedmi

Násobky sedmi
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219608/bmid_nasobky-sedmi-YJA-219608.jpg 4 213 213

Dvanáctiletá Willow je skutečně neobyčejná dívka. Je geniální, uchvacuje ji příroda a dokáže stanovovat téměř lékařské diagnózy. Když se potřebuje uklidnit, pomáhá jí násobilka sedmi. Do jejího života náhle zasáhne tragédie, kterou mladá dívka dokáže překonat za pomoci osamělého a nešikovného školního psychologa, osobitého mexického taxikáře a citlivé vietnamské kamarádky a její rodiny. Dojemný a vtipný multikulturní příběh pro čtenáře napříč generacemi, který zaručeně změní váš pohled na svět.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Couting by 7s , 2013

rašule
08.09.2015 4 z 5

Jako knížka je to super , dobře napsána a srozumitelá ale jako skutečnost mi to přijde nerealný. Dvanáctiletá holka nemůže vědět tolik věcí, umět tolik jazyků ap.:-)

triatlet
03.09.2015 5 z 5

I když je příběh předvídatelný, tak vyprávění je zachyceno zajímavě. Osudy Willow, její postřehy a způsob vyprávění mě zaujaly. Všechny postavy, které mají vazbu na Willow, jsou originální.
Líbila se mi paralela slunečnice a Willow: "Brzy budu mít zahradu plnou slunečnic, ale za pět týdnů se bude muset osázet znova něčím jiným. Připomíná mi to vlastní situaci. To, co zasázíme do země příště, musí vydržet déle. Teď jsem taky taková slunečnice. Jsem tu sice jen dočasně, ale zakořeňuju do země pod sebou. Zahrada mě nutí k zamyšlení nad mou vlastní situací."

Janek
28.08.2015 3 z 5

Stylisticky výborně napsaná pohádka s obrovským potenciálem, ale. Jako čtení pro dospělé se mi to bohužel zdá (i v rámci fikčního světa) až příliš málo uvěřitelné.

eliska2349
26.07.2015

Krásná kniha, někteří lidi tady říkali, že to není kniha pro děti. Je mi třináct a myslím si, že ta kniha je úžasná.

Heyhey
07.07.2015 5 z 5

Krásné čtení, milý příběh, zajímavý sloh, úžasná kniha.

magnolia
28.06.2015 3 z 5

Nakonec jsem knihu dočetla, jen nevím jestli ještě nějakou podobnou v blízké době snesu. Příběh je to dojemný a laskavý, o dívce, co měla hodně štěstí ve velkém neštěstí. Je to teď takový boom nového žánru, nebo se i dříve psaly takové knihy? Je to hezké, když jsou na sebe lidé hodní, ještě k tomu lidé úplně cizí, tak proč o tom nepsat romány. Jenže... Často mne ale (nejen tady) udiví, když je dětský hrdina, až tak moc geniální (umí nejen ledacos vypěstovat, cizí řeči, také sestavit počítač, atd.) - proč se to tak přehání? V knize je dost pěkných myšlenek a momentů a ke konci jsem se nad to vše možné a nemožné dokázala povznést (až na dodatečně nepochopitelné přebývání rodiny v garáži, když se ukázalo, že vlastně takhle strádat nemuseli... to by snad žádná máma dětem neudělala). A ještě by mne zajímalo, kolik dětí si takovou knihu přečte. (Dceru (14) kniha nechytla právě kvůli té "geniálnosti" hrdinky.)

st.me
08.06.2015 4 z 5

Někdo tu psal, že knížka je podobná Ovemu, kterého mám šíleně ráda. Takže po přečtení toho komentáře jsem letěla do knihovny.
No, k Ovemu bych to rozhodně nepřirovnala. U Oveho jsem se smála. Tady ne. Brečela jsem. Několikrát.
Co nemůžu popřít, že od první stránky jsem se nemohla odtrhnout a chtěla vědět, jak to bude pokračovat. Jak to dopadne. Dobře?
Knížka se četla sama, ikdyž její téma nebylo nejveselejší.
Je to pěkná knížka.

Hella
30.05.2015 5 z 5

Jak to, že mě žádná reklama, recenze, ani výloha v knihkupectví neupozornila na tuhle absolutně nádhernou knihu? Úplnou náhodou jsem na ni narazila až v knihovně, za půl dne jsem ji přečetla a jsem naprosto nadšená - krásný příběh, vtipný, dojemný, poutavý. Částečně mi připomíná Oveho... svým pozitivním a přitom reálným vyzněním.

Marodaro05
13.05.2015 2 z 5

Kniha byla hezká taková spíše na oddych. Nepatří sice mezi knihy, které si chci přečíst znovu, ale určitě jejího přečtení nelituji :)

olga3004
10.03.2015 5 z 5

Pro mě jedno z překvapení poslední doby, hezky napsaná a i když je to o smutných věcech, je milá a vtipná. Ten, kdo ji zařadil do knih pro děti ji však asi nečetl...

Peace
13.02.2015 4 z 5

"Život je jako jedna velká cesta skrz minové pole. Jeden nikdy neví, kdy při dalším kroku vyletí do vzduchu."

Autorka svou knihou ukázala, že jde o smutných tématech psát mile a zároveň reálně, což velmi oceňuji. Willow si prostě zamilujete, je to obdivuhodná slečna v mnoha směrech a její osud vás chytne za srdce.
Jednu hvězdičku ubírám za předvídatelný konec.

natalie2171
09.02.2015 5 z 5

Na knihu jsem narazila v celku náhodou, protože jak vidím, zatím se moc neuchytila (to je můj názor).
Ale radila bych ji každému, aby si ji přečetli, i když je tato kniha docela zajímavá na pochopení a přidávám se k této hrstce lidí, že nesouhlasím se zařazením knihy pro děti. Willow mi prostě nepřijde jako 12 letá, alespoň ne psychicky. Její genialita a to všechno, jak si uspořádává myšlenky.
Opravdu citlivá a poučná kniha, která mi vznesla něco nového. Nelituji přečtení knihy, spíše to považuji za dobře promrhaný čas.
Někdy prostě žasnu, co se člověku dokáže odehrávat v hlavě a kolik toho někdo dokáže vědět.

Dadula118
26.01.2015 4 z 5

Knížku jsem si půjčovala v oddělení pro děti a překvapila mě,jak je čtivá i pro dospělého čtenáře.

Martink@
25.01.2015 4 z 5

Přišla nám na prodejnu a řekla jsem si, že proložím čtení detektivek a thrillerů něčím jiným, něčím oddechovým... Tak uplně si nejsem jistá, jesti je ta kniha oddechová. Počáteční příběh a spouštěč děje určitě ne. Ale způsob jakým je psaná je příjemný a postava Willow je moc milá. I když se tam odehrává vážný životní příběh jedné malé slečny, přišlo mi, že je to dané až jako druhá linie, není to kniha plná lamentování a krutosti osudu...Stránky ubíhaly tak nějak sami...A bylo to "něco jiného" ... zařazení do knih pro děti a mládež není podlě mě přesné... nevím, jestli by dětem měla co říct... nebo spíš zda by správně pochopily o co tam běží... i když na druhou stranu mládež by si z ní něco vzít určitě mohla... ta vnímavá mládež.... :-)

kneslova
22.12.2014 5 z 5

Na základě náhody jsem přečetla tuto knihu a rázem patří k mým nejoblíbenějším. Je to skvěle a mimořádně napsaná kniha. Nevím jestli je to kniha pro mládež a děti, to bych tedy neřekla. Ale kniha a celá osobnost Willow a dalších hrdinů je nádherná a věřím, že chytne za srdce tak jaKO mne.
Tato kniha má co říct a moc ji doporučuji...

přátelství smrt genialita pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

Holly Goldberg Sloan