Našim přátelům

Našim přátelům https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390181/bmid_nasim-pratelum-075-390181.jpg 4 5 5

Našim přátelům je druhá kniha Neviditelného výboru, navazující na text Vzpoura přichází, který zaujal fr. policejní složky natolik, že jeho autoři byli uvězněni. Kniha podává analýzu společenského prostředí po spuštění „ekonomické krize“ a zároveň přináší jistá vodítka, jak ve změněné situaci žít a jednat.

Literatura světová Fejetony, eseje
Vydáno: , Rubato

À nos amis , 2014

Metcheque
10.12.2018 4 z 5

Za každým rozbitým oknem Neviditelný výbor hned vidí novou beztřídní komunu, za každým ukopnutým zrcátkem policejního auta nové výrobní družstvo, za každou zapálenou pneumatikou novou samosprávnou továrnu.

Přitom bezhlavé nihilistické exploze násilí, jaké pamatují pařížská a londýnská předměstí, nejen že neměly žádné politické požadavky, ale prakticky ani teoreticky současná sociální hnutí neobohatily. Každopádně platí, že „revolucionáři jsou velmi často ti, které revoluce nejvíc překvapí“.

Odmyslíme-li ten revoluční romantismus, je to brilantní analýza současné situace. Více v mé recenzi.

eseje

2012  88%Vzpoura přichází