Násilí v partnerských vztazích

Násilí v partnerských vztazích https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222774/nasili-v-partnerskych-vztazich-222774.jpg 4 5 2

Kde začíná násilí v manželství, v partnerském životě? Napadání, ponižování, rány, násilné jednání až usmrcení – s tím vším se lze setkat. Existují příznaky, které by měly varovat? S příběhy svých vztahů se svěřuje postupně devět žen a tři muži pocházející z různých prostředí. Autorka analyzuje, komentuje, uplatňuje své zkušenosti z lékařské a soudní praxe a z psychoterapie. Jedná se vždycky o „příběh lásky a násilí“, kde se opakuje odpouštění, odchody a opětná soužití, samota, psychická destrukce... Dotyčné ženy souhlasily s odhalením utrpení, kterým prošly, aby další ženy mohly podobnému osudu uniknout. A to je také jedním z cílů knihy, tedy pomoci těm, které podléhají násilí ve vztahu, aby našly odvahu a vyhledaly pomoc. Kniha je určena především ženám ohroženým násilím v partnerském vztahu, sociálním pracovníkům, terapeutům, mediátorům, právníkům a soudcům.... celý text

Zelený_Drak
25.05.2022 3 z 5

Úplně nevím, jestli se tato publikace povedla nebo ne. Zřejmě musí být stručná, pokud má cílit především na povzbuzení člověka, který se v takovém patologickém vztahu zrovna nachází. Ale úplně vidím, jak si ji přečtou různé ezobohosexkoučky bez jakékoliv terapeutické průpravy a budou každému tvrdit, že to je to zrcadlení, takže to může vyřešit v sobě a problémy mu ze života zmizí jaksi bez nutnosti sbalit jim kufry... Myslím, že ten dokument, na kterém kniha staví jsem kdysi na střední náhodou viděla v rámci festivalu. Nebo jiný podobný francouzský dokument. Kniha je zajímavá odborným komentářem, který upozorňuje na typické slovni obraty, které když člověk od někoho slyší, měly by mu začít blikat kontrolky.

Elyen
06.08.2017 3 z 5

Je neuvěřitelné, co si někteří lidé k druhým lidem, nota bene blízkým lidem, dovolí. A snad ještě neuvěřitelnější je, co si někteří lidé nechají líbit. Jako asi většina mám pocit, že tohle bych já nikdy nedovolila, ale pro všechny z nás platí "nikdy neříkej nikdy". S pokorou tedy beru v knize uvedené příběhy jako možnost pro poučení se z chyb druhých. Autorčiny občasné filosofickoesoterické úvahy, kterými příběhy protkává, mně osobně nevyhovují, ale jinak jde o zajímavé a nenáročné čtení.

domácí násilí

Autorovy knížky

Liliane Daligand
francouzská
2014  76%Násilí v partnerských vztazích

Kniha Násilí v partnerských vztazích je v