Korene zla

Korene zla https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334498/bmid_korene-zla-Eg4-334498.jpg 4 382 84

Vražda na druhom brehu je vyriešená, vrah je zatknutý, oddelenie vrážd si môže na svoje konto pripísať ďalší úspech. Dohody s podsvetím sú uzavreté, život v Našom Meste by sa mohol uberať pokojnou cestou, no ako sa o pár dní ukáže, všetko je iba na chvíľu. Zranenie Viktora Prajsa je oveľa vážnejšie, než predpokladal, Tibor Hakl sa odpratal z mesta, no nie natrvalo, Boss stráca kontrolu nad svojimi ľuďmi. Krauz zisťuje, že veľký Boss sa neštíti vydierať aj bežných ľudí, začína sa jeho zlatá éra. Chosé dostane od Ivany nôž na krk, Krauz má svojich kamarátov z mladosti plné zuby. A do tohto chaosu príde vražda, jedna z prvých v podsvetí. Hrozia však ďalšie. Už sa nevraždí na druhom brehu, už sa vraždí na našom. Celé oddelenie vrážd sa mobilizuje a ide do boja s podsvetím, s ich vydieračskými, výpalníckymi, násilníckymi, chorými praktikami a s vraždami, ktorým v deväťdesiatych rokoch nebolo konca-kraja. Ako sa k nim postaví vtedajšia prokuratúra a súdy ovládané mocným mužom? Netušia.... celý text

RADOST
11.07.2019 5 z 5

Další skvěle namluvená kniha série Naše Mesto. Tentokrát vyšetřují vraždu mladé prodavačky. Život je stále více negativně ovlivňován a řízen rychle se formujícím mafiánským podsvětím. Touha po rychlém zisku, nemorální jednání a korupce zachvacují vše. Těžké období, plné kádrových změn a zničujících dopadů na jednotlivce.

davaprd
03.07.2019 5 z 5

klasicky poutavý příběh, nemám výhrad, speciálně jsem si oblíbil audio verzi v podání mistrovského Mariana G.

Eremites
08.05.2019 3 z 5

Chmmm...
Tak nevím, asi jsem si při čtení seděla na vedení či jsem snad dle vysokých hodnocení mých "oblíbených" očekávala něco jiného, prostě první pokus (a pravděpodobně také poslední) stát se fanynkou Dánova fanklubu nevyšel. Ale možná jsem jen nepochopila autorův smysl pro humor a ironii... fakt z těch policajtů dělá takové blbce záměrně? Nebo je to, nedej Manitou, reálný obraz skutečnosti dle autorových mnohaletých zkušeností s vyšetřováním zločinu (jak se píše na přebalu knihy)?
Nevím, v každém případě mi celé slavné oddělení vražd k srdci (ani jinému orgánu) nepřirostlo, spíše se mi jevilo jako směska více či méně ujetých osobností. Způsob psaní - zásadné krátké "i" v každé přímé řeči a jako by fonetický přepis hovorové řeči - mi rovněž emoce nevylepšil. A několikrát opakující se slovo "přives" - ve smyslu přivezl, dokonce mimo přímou řeč, mi způsobovalo intenzivní skřípění zubů i v bdělém stavu.

Tak za co ty tři bludné hvězdy? Za celkem reálný pohled na divokou porevoluční éru plnou mafiánských praktik, kdy šlo jen steží odlišit zločince od policajta. Taky za to, že čtení odsejpalo bez větších zádrhelů jako písek v přesýpacích hodinách. A do třetice za vcelku povedenou ústřední zápletku.

Kakho-Oto
07.05.2019 3 z 5

Stejně jako Rudý kapitán: čte se to velmi dobře, ale příběh je příliš přitažený za vlasy a přehnaný, aby vše bylo co možná nejtemnější. Dal bych čtyři hvězdičky, ale konec šel dost do ztracena - čekal jsem, že to skončí lépe a více uzavřeně.

adulik23
22.04.2019 5 z 5

Prečítané jedným dychom, po dlhšej dobe doháňam resty od pána Dána, zase som sa presvedčila o tom, že je to slovenská špička :)

Dimas
03.04.2019 5 z 5

Další skvělá detektivka! Začala jsem číst v češtině, ale po pár stránkách jsem si ji radši koupila v originále.

whiolet
12.03.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře, jen ten motiv vraždy mi moc neseděl a byl pro mě zklamáním.

Kortez
28.02.2019 5 z 5

Tady bylo rozuzlení vraždy v obchodě s ptactvem až úplně na konci, kniha byla ale o vzrůstajícím vlivu mafie a její vraždy se rozuzlení možná ani nikdy nedočkají. Není divu / spoiler: zalité v betonu v barelu někde na dně Malého Dunaje./

mi-380
07.02.2019 4 z 5

Dostáváme očekávaný standard z Našeho Mesta a z kanceláře 141. Sledujeme vzrůstající sílu organizovaného podsvětí a její propojování s politikou i policií.
80 % (aktuálně 153 hodnotících s průměrem 86 %).

Tři části („Smrť na druhom brehu“, „Korene zla“ a „Cigaretka na dva ťahy“) jsou zajímavé tím, že jsou vydané těsně po sobě, navazují na sebe, autor jimi vyplnil mezeru mezi případy z roku 1992 a 1996 a zároveň musel po dvanácti letech navázat na svou první knihu napsanou v roce 2005 „Popol všetkých zarovná“. Já bych na přehled ve výskytu postav v jednotlivých knihách potřeboval pořádnou plochu, nejlépe zeď. Trochu mi to připomíná filmovou ságu Star Wars, která začala čtvrtou částí a po osmadvaceti letech byl natočen díl třetí.

bábuška
20.10.2018 4 z 5

Těším se na každou knihu Dominika Dána, tentokrát se mi, bohužel, nepodařilo sehnat knihu v originále. Přestože děj a případy jsou opět vynikající, překlad mi připadá nekvalitní, nebo tentokrát vyjímečně všechny osoby používají vugárnější výrazivo? Nehledě na tiskařské chyby. Proto dávám o hvězdičku méně, ale je mi to líto.

harena
18.10.2018 5 z 5

Co jiného napsat, než že DD umí psát. Naši známí kriminalisté z mord party řeší ošklivou vraždu a opět se setkáme s našimi známými kriminálníky z podsvětí, které Krauz zná od dětství. Propojení policistů s podsvětím asi vždycky bylo a v současné době jistě stále je a DD to umí pěkně podat.

Česneksmedem
04.10.2018 4 z 5

V obchodě s ptákama se najde smažená mrtvola. V regálech ale skřivana či dokonce ara škraboškového nehledejte. Líbilo se mi to o malinko méně, než Kožené srdce. Možná chyběla libozvučná slovenština, možná bylo o trochu míň hlášek. Zato ty do strany 100 byly občas dost drsný. Ale tlačenka byla! I tak kvalita nadprůměrná.

tonysojka
09.09.2018 5 z 5

Připadá mi,že Dominik Dán je knihu od knihy lepší a lepší,jeho příběhy jsou propracovanější a uvěřitelnější.Postavy kriminalistů jsou už jako staří známí.Propojení policistů s mafiemi smutné,leč pravdivé viz dokument Mečiar.Na to téma také výborná kniha od Kariky Ve stínu mafie.Ale to je opravdu pro silné povahy.

Reat
06.09.2018 5 z 5

Když můžou být návykové třeba drogy, alkohol, dobré jídlo nebo sex....proč by to nemohl být třeba i Dominik Dán? Já na něm rozhodně závislost mám a i tenhle kousek můj absťák spolehlivě utlumil, jako každá jeho dávka. Budu se opakovat...další špičkově vystavěný a propletený krimithriller s tolika bolestnými pravdami, že se čtenář kolikrát nad knihou přikyvujíc až útrpně usmívá. Do toho dokonale fungující parta sympaťáků, kdy se každý, kdo se rád převtěluje do role hrdinů, vidí částečně v každém...já bohužel nejvíce ve Váňovi. Není co dál napsat...prostě klasicky za plných pět. A už to na mě zase jde......

weberda
16.08.2018 5 z 5

Jako vždy napínavé a zajímavě propletené. Doporučuji.

intelektuálka
12.08.2018 4 z 5

Motto " každému, co patří " zde nesedí.

Tady je to spíše: každému, co mu nepatří a co si nárokuje.

Policie - kriminální metody - mafie a výpalné a do toho politika...

Autor se pohybuje ve známém prostředí a kořeny zla sahají daleko...

mynamail
31.07.2018 5 z 5

Dána jsem četla poprvé, a zcela jistě ne naposledy. Takové zápletky a tok příběhu mám ráda, vše nakonec zapadne jedno do druhého, prostředí kriminálky se zdá být věrohodné, i dialogy a slovní zásoba hlavních postav mi tak nějak seděly. Úsměvné bylo dostat se zpět do porevolučních let a "obdivovat", jak vyšetřování fungovalo bez dnes samozřejmých věcí (třeba taková maličkost - mobilní telefon...).
Trošinku mi vadila linie místní mafie vybírající výpalné, ale jinak jsem si vyšetřování užila!

VeronikaAug
23.07.2018 5 z 5

Moje druhá kniha od pana Dána a určitě ne poslední. Četla se moc dobře. Už druhé téma, co jsem si myslela, že nemám ráda a pan Dán mě přesvědčil, že když se to dobře napíše, může to být vlastně hodně zajímavé. Tentokrát to bylo téma mafiánského podsvětí. Jinak případ vraždy velmi uvěřitelný. Doporučuji.

TomHr
16.07.2018 5 z 5

Perfektní znalost prostředí kriminálky, perfektní znalost poměrů v podsvětí, čtivě vykreslené a uvěřitelné postavy, několik dějových linií. Prostě detektivka Dominika Dána.

callahanh
11.06.2018 4 z 5

Asi se budu opakovat, ale Dánovky mají tu nezměrnou výhodu, že je na nich znát, že autor je / byl policista, takže i Kořeny zla působí naprosto důvěryhodně a uvěřitelně. Není pochyb o tom, že podobné mafiánské praktiky fungovaly (a možná ještě fungují) a bojovalo se proti nim dost podobně. Devízou knihy je i perfektní chemie celého týmu, v němž všechno funguje, jak má a asi každý by chtěl být jeho členem. Oproti ostatním je tu trochu víc vykreslen slizký Malý Pavouk a fungování mafiánského podsvětí, oceňuji i popis trápení romského výherce hlavní ceny v loterii, který tu byl, pravda, trochu zbytečný, ale nemám pochyb o tom, že mnoho výherců by s tak velkými penězi naložilo dost podobně. Kořenům zla vlastně nemám co vytknout, je možná pravda, že konec nebyl tak úderný a rázný, jak bývá u autora zvykem a přišel vlastně hodně rychle, to ale tolik nevadí. Stále se mi líbí to, že autor má svůj styl a nemá potřebu ho pod vlivem severské, případně americké literatury měnit a pořád se pohybuje v nám známém prostředí a působí naprosto autenticky. 80 %