Naše děti

Naše děti https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89435/bmid_nase-deti-Unx-89435.jpg 4 1 1

Jejich život v rodině, mezi sebou a v obci, jejich poezie a zábavy, hry i společenské práce.

sgjoli
15.04.2013 4 z 5

Tak o téhle knížce zrovna píšu bakalářku. Čtu ji už po tolikáté, že si úplně nejsem jistá, zda jsem ještě schopná nějakého názoru. :D :D Jestli si ale něčeho cením, tak je to Bartošovo úsilí o sebrání co nejvíce materiálu a to, jak dobrý byl systematik - kniha je skvěle přehledná, logicky uspořádaná - není těžké se v ní orientovat. Bartoš navíc píše srozumitelně, takže také jistě plus. Někomu by snad mohly v knize chybět Bartošovy pokusy o analýzu jednotlivých textů, ale mně to tam nechybí. Vzhledem k tomu, jaký kus práce Bartoš obecně v rámci svého díla vykonal, myslím, že můžeme být víceméně rádi, když se mu podařilo sestavit Naše děti tak, jak je sestavil. Dost možná mi to i vyhovuje, že to moc nekomentoval a nepřidával své názory. V rámci své bakalářky bych sice s jeho názory mohla polemizovat a nebo je dávat do protikladu k názorům jiných, ale jakožto čtenář za sebe mohu říct to, že bez autorových úvah dostáváme více prostoru utvořit si svůj obrázek o tom, jak děti žily a jak se bavily.

František Bartoš
česká, 1837 - 1906