Narvil

Narvil https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/425607/bmid_narvil-DgZ-425607.jpg 3 3 2

Sága Sirionů série

Třetí díl Ságy Sirionů nás opět přivádí na Sierru. Po násilné smrti krále i vévodů a pod krutými útoky orků a služebníků temných bohů, zažívá Valion temné chvíle. Lidé jsou rozděleni a oslabeni. Bez spojenců a velení musí opustit své domovy a dát se na strastiplný ústup k východním hranicím království, ke Středoanornskému lesu. Ten je však v držení elfů, prastaré rasy, o které nikdo neví, jak se zachová. Lidská rasa však není bez naděje. V jejich středu se nepoznáni procházejí mocní Sirioné, kteří na své misi „hledání Asiriuse,“ pomáhají lidem v jejich nelehkém boji. Tato temná doba také utváří silné jedince. Šimon, syn zesnulého vévody z Kentu, se ujímá nelehké úlohy vůdce lidí. Spolu se svými moudrými rádci se pokouší sjednotit lid a získat elfy za spojence. Ti však mají mnoho vlastních problémů, vždyť stále ještě hledají ztracený Phirith, aby duše zesnulých mohly nalézt klid.... celý text

Turlogh
13.05.2020 4 z 5

Tak třetí díl této ságy se mi zdál výrazně lepší druhého. Sice i zde byly drobnosti, které se mi poněkud nezdály, např. dítě sirionů se nechá přemoci třemi trouby se sítí anebo 3 slavní sirioňané hledají dítě po celém kontinentu, ale naleznouti nemohou (celkem trapáci). Nicméně jinak vyprávění akční a svižné, navíc mi byl sympatický hlavní vojevůdce a pozdější král lidí Šimon (to asi kvůli tomu jménu :-)
Zatím nejlepší díl ságy, řekl bych, uvidíme jaký bude čtvrtý a zatím poslední. Howgh

SiuxBeast
17.04.2014 5 z 5

Narvil mě bavil skoro stejně jako Arsian, velice dobře se to čte... Jen už bych chtěl další díl a myslím že si budu muset přečíst první tři knihy znovu abych si to trošku osvěžil

David Borkovec
česká, 1974