Nářek mrtvých

Nářek mrtvých https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191766/mid_narek-mrtvych-G6B-191766.jpg 4 10 1

Rozhovor dvou předních současných světových psychologů, Jamese Hillmana, zakladatele hnutí archetypální psychologie, a editora Jungovy Červené knihy a historika psychologie Sonu Shamdasaniho, se odehrává na pozadí vydání Červené knihy a prochází tématy, která jsou důležitá pro moderní psychologii. Dotýká se vztahu živých a mrtvých, vztahu k mrtvým a živým v našich snech a fantaziích, otázek kreativity a výtvarného vyjádření, psychologie umění, narativní psychologie, hlubinné psychologie, významu křesťanství pro moderního člověka, vztahu člověka k minulosti a jejich souvislostí s dnešním myšlením.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Portál

Lament of the Dead , 2012

Shindo
06.05.2019 4 z 5

Hoci sa na Červenú knihu zatiaľ len chystám, táto mi pomohla sa na ňu "náležite pripraviť" a vrátiť sa späť na zem.

Kniha sa dá chápať ako istý komentár, kľúč k ČK. Shamdasaniho komentáre, často kritické, pomáhajú človeku zbaviť sa "mystického" pohľadu na ČK. Zaujímavý je aj formát, akým je kniha napísaná - ide o prepis rozhovorov medzi autormi,nie klasické kapitoly. Čítala sa navyše omnoho lepšie, než druhá kniha, ktorej bol Hilman spoluautorom. Nechýbal ani humor.

Prekvapilo ma, že obrovský formát ČK bol zámer (mám jej menšiu sestru) a že Kristus bol ústrednou postavou ČK.

rozhovory

Autoři knihy