Napůl ztracený

od:

Napůl ztracený

Příběh Nathana Byrda vrcholí – je to příběh o nebezpečích, která podstupujeme kvůli lásce. Sedmnáctiletý čaroděj Nathan Byrd je u konce s dechem. Zdá se, že Aliance, jejímž je významným členem, ve válce prohrává, a i když Nathan pozabíjel už spoustu nepřátel, nevypadá to, že by se tyranská vláda Rady Bílých čarodějnic v Británii chýlila ke svému konci. Nathan není o nic blíž ani svému osobnímu cíli: najít a pomstít se Annalise, dívce, kterou kdysi miloval, předtím než spáchala neodpustitelný zločin. K tomu, aby Nathan ochránil sebe i Alianci, by mu mohl pomoct mimořádně mocný amulet, ale ten se nedá jen tak lehce získat. Ani Gabrielova láska nestačí k tomu, aby Nathana ochránila před válkou a před člověkem, kterým se stal. Závěrečný díl trilogie Half Bad není jen příběhem o čarodějích. Je to působivý a niterný pohled na podstatu dobrého a špatného, využívání a vůle k přežití....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/285902/napul-ztraceny-P96-285902.jpg 4.590
Série:

Napůl zlý (3.)

Originální název:

Half Lost (2016)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Euromedia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Přidat komentář
maruskaspetova
18. září

Celou tuhle trilogii jsem se bála, že Gabriel umře, ale pořád jsem doufala, že to skončí šťastně...fakt jsem si Gabriela zamilovala a ten konec mi prostě zlomil srdce :´( Ale právě díky tomu konci je tahle série ještě lepší než většina young adult knížek!

Qweris
02. září

POZOR, SPOILERY!
Za ten konec hluboce smekám. Sice jsem měla nějaké to tušení, že to nedopadne, jak by mělo, ale nechtěla jsem si to připouštěla. Čekala jsem spíše smrt Arrana nebo Celie, ale tohle mi fakt vyrazilo dech. Pořád jsem doufala, že objeví tu Podstatu a nějak ho tím oživí. S tou Podstatou jsem to uhodla, akorát by mě nikdy nenapadlo, že tam bude hrát takovouhle roli. Když jsem to dočetla, jen jsem seděla před zavřenou knihou, s pusou dokořán a byla jsem z toho úplně mimo a pořád jsem (a to už jsou dva dny po té, co jsem to dočetla).
Popravdě jsem už od začátku neměla Annalis ráda, ale nemyslela jsem si, že je zvěd. Měla jsem spíš takovou teorii, že ji někde vězní a Marcuse zabila Jessica, která měla po celou tu dobu na sobě Annalisinu podobu.

Kniha je naprosto dokonalá. Podle mě má vše, co by dokonalá kniha měla mít: poutavý příběh, nádherně napsaná a čtivá, zápletky, krásně vykreslené postavy i krajina, ve které se celá trilogie odehrává, rychlý a nečekaný spád a co je nejhlavnější, ve čtenáři vyvolá pocity. Správná kniha by se neměla obejít bez pláče.
Nezbývá mi nic jiného, než dát 5 a opět hluboce smeknout nad opravdu velmi dojemným koncem.

LucieWiki
23. července

Takhle dojemný konec mě dostal...

MájaM.
14. července

Nejlepší kniha z celé série:)
SPOILERY ↓
Nenapadá mě nic,co bych vytkla. Jen jsem byla zklamaná z toho,že Gabriela a Van autorka nechal zemřít a Nesbitt byl jen v polovině knihy. Myslím,že každého snad dostala Gabrielova smrt... Každopádně i přesto to dopadlo dobře a celá triologie má uspokojivé zakončení. Předpokládám že v budoucnu se k sérii vrátím:)

A235711
10. května

Mojí nejoblíbenější postavou téhle série je bezpochyby Nesbitt a fakt mě naštvalo že jeho poslední slova (v knížce) byla o tom, že se poblije :) Jinak mi kniha přišla skvělá a hlavně jiná než všechny typické YA. A upřímně tak nečekaný a zároveň smutný a nádherný konec jsem již dlouho neviděla.

dancadragneel
09. května

První dva díly série mě naprosto nudily a musím říct, že třetí mě hodně překvapil. Ze začátku jsem se při četbě nezasekávala, ale ten konec mi už dělal hrozný problém. Už to bylo zdlouhavé a ten Soul.... no prostě má to i své chyby, ale i přesto jsem ráda, že jsem měla možnost si tuto sérii přečíst.

Reise
07. dubna

První dva díly jsem milovala, jenže tenhle už je slabší. Četla jsem ji asi dvakrát déle než předchozí knihy. Konec jsem sice očekávala, ale mohla nás toho ušetřit.

Attia
26. března

Autorka nemohla lépe. Finále téhle série se jí moc povedlo. Ať už se to týká děje, postav, prostředí, čtivosti, množství napětí, všechno bylo na jedničku. Ráda se k trilogii ještě někdy v budoucnu vrátím.

leny.wood
10. března

Završení fantasy trilogie přesně tak, jak má být. Napětí, láska, rychlý spád a všechno očima hlavního hrdiny. Něco předvídatelné (ale hodně malé něco), něco nečekané, co vám vezme vítr z plachet. Směle do toho a hezky pěkně od prvního dílu ;) .

Knihomlok2015
24. února

Když jsem byla asi v polovině téhle knížky, tak nevím, co mě to napadlo (a nebyl to úplně dobrý nápad), zabrousila jsem přesně na tuhle stránku a přečetla si komentáře. A protože jsou jaké jsou (alespoň ten od MarkettT by si to slovo SPOILER zasloužil minimálně velikostí písma 26), pojala velmi silné podezření, jak to celé dopadne a nadávala si do blbců, že jsem si celé to jinak velmi příjemné čtení pos.... (jediné co mi moc nesedlo byla vlastně jen ta bitva v Radě - přišlo mi to až moc takový jednoduchý - já vím)
Jenže pak jsem se dostala až na konec a ono najednou přestalo, to co jsem věděla, být důležité. Ty poslední kapitoly mě totiž naprosto dostaly a já nemůžu nic jiného než hluboce smeknout, bylo to silné, bylo to dokonalé a dotklo se to mojí duše.

Etelven
06. února

Trilogie se mi líbila, byla to asi jediná knížka, u jejíhož konce jsem vážně brečela. Překvapil mě, ale v podstatě se dalo čekat, že to nedopadne tak nějak dokonale... Jinak je to super a tak... :)

Roxik
01. února

Celá trilogie se mi moc líbila,akorát poslední díl mi přišel trochu slabší.Od začátku jsem si Nathana a Gabriela tolik zamilovala,že mě asi proto tolik strhl ten konec a upřímně jsem z něj docela smutná. Nečekala jsem,že to dopadne zrovna takhle,ale jinak oceňuji vykreslenost postav a krásný příběh.

Týnka31
26. ledna

Velmi napínavé zakončení trilogie a nádherný nečekaný konec!

adela9782
08. ledna

Tuto trilogii jsem si naprosto zamilovala. Na třetí díl jsem se nemohla dočkat a taky jsem knihu chtěla zároveň přečíst i nedočíst.
Konec jsem absolutně nečekala, za mě tedy rozhodně 5 hvězdiček!

Markouš
07. ledna

Stále nedokážu vstřebat emoce. Kniha si se mnou hrála, jako bych byla pod vlivem modrého. Nathan mi přirostl k srdci a bude mi neskutečně chybět. S koncem teda rozhodně smířená nejsem. A nikdy asi nebudu. Co všechno zlého si prožil a stále dokázal myslet na něco, co ho nutilo žít dál. A vlastně stále nutí...

MarkettT
07. ledna

Nevím ani kde začít... trilogie byla dokonala,ale ten konec... co to potom bylo za vidění, když zůstal sám... ano sice Ledger, říkal, že ho vidí u řeky, jen jsem,ale doufala,ze ne samotného:/. ♡

Wroutra
03. ledna

Mně osobně konec moc předvídatelný nepřipadal. Možná jsem prostě nechtěla, aby se to stalo a zavírala jsem před tím oči, ale rozhodně jsem z něj zklamaná. Nijak mě neuchlácholilo to, co nám asi mělo aspoň trochu slepit naše rozpuklé srdíčko. Zároveň to ale dokazuje, jak mi postavy přirostly k srdci a k trilogii se určitě vrátím už jen kvůli té krásné chvilce Nathana s Gabrielem... Ps: Asi se budu po emocionální stránce hoodně dlouho vzpamatovávat. Pss: Snad první fantasy knížka, kterou jsem četla, kde je hlavní hrdina bi ❤

stolbice
26.12.2016

Na tenhle díl jsem se strašně těšila a zároveň se bála...bude tak dobrý jako byly ty předtím? Nezklame mé očekávání? Musím říct, že nebyl tak dobrý jako první nebo druhý díl, ale nezklamal mě. I když konec byl předvídatelný a po celou knihu jsem se ho bála, příběh byl pořád stejně silný, nic mi nepřišlo nepřirozené, přehnané nebo trapné, četlo se mi to jedním dechem. Takže i když byl tenhle díl slabší a asi bych měla hodnotit jen 4 hvězdami, dávám 5, protože jsem se opět bavila, byla napjatá, zraněná, ztracená a nakonec smířená.

bibliophile
18.12.2016

Strhávám hvězdičku za moc předvídatelný konec. Přesto se mi kniha líbila, taková krásná oddychovka, u které se člověk uvolní a odpočine.