Napůl zlý

Napůl zlý https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180593/bmid_napul-zly-Jpc-180593.jpg 4 683 151

Half Bad série

Fantasy příběh o nezdolné vůli přežít. Příběh, který vás chytne a nepustí až do poslední stránky. Nadpřirozený thriller se odehrává v novodobé Anglii, kde mezi lidmi žijí v utajení černí-zlí a bílí-hodní čarodějové. Obě frakce rozděluje silná nenávist a spojuje jedna jediná věc – strach z chlapce, který pochází z obou stran. Patnáctiletý Nathan je synem smíšeného čarodějnického páru a ostatními čaroději vězněn a mučen. Chlapec musí ze svého žaláře uprchnout před svými šestnáctými narozeninami a najít svého otce, nejsilnějšího a nejkrutějšího černého čaroděje na světě, jinak zemře. Zvládne svůj nelehký úkol přesto, že nemůže nikomu věřit? Ani dívce, kterou miluje?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Half Bad , 2014

InFinito
21.02.2016 5 z 5

Jako první bych ráda vyzdvihla obálku, je nádherná!
Dál musím říct, že mě knížka naprosto pohltila. Styl psaní mi sedl, postavy jsem si oblíbila, a to hlavně Nathana a Arrana.
S Nathanem jsem prožívala každou ránu a chápala jeho myšlenky a chování. Je to skvělá hlavní postava.
Děj byl zajímavý, rozvinutý, zábavný.
Těším se na další díly (jestli se nepletu, měla by to být trilogie).

Terinka14
17.02.2016 4 z 5

Knížka se mi vcelku líbila a hlavní postava byla propracovaná a celý nápad je originální, ale příběhu chyběl potřebný spád. Některé části byly tak napínavé, že jsem se nemohla odtrhnout, no někdy se to celé dost táhlo. Moc se mi líbilo to s tím ,,Nic není jenom černé nebo bílé." Trošku mi tam neseděl ten vztah Nathana a Annalise. Další díl si ale určitě přečtu.

ElisR1
17.10.2015 4 z 5

Originální příběh postavený na snaze o přežití. Příběhy z klece byly opravdu zajímavé a dokázaly udržet moji pozornost. Sice byla kniha místy trošku nudná, ale já jsem spokojená.

cori
11.10.2015 3 z 5

Young adult fantasy tentokrát o čarodějích a čarodějnicích, kteří žijí utajeně v dnešním světě. Pobavilo mě, že obyčejní lidé bez čarodějnických genů se nazývají blažejové. Nathan miluje Annalise, Nathana miluje Gabriel. Dost netypický milostný trojúhelník, v prvním díle bez jakéhokoli sexu. Autorka se zaměřuje hlavně na pocity chlapce vězněného v kleci a projevy nenávisti vůči odlišnému jedinci.

Matys
11.09.2015 5 z 5

Musím přiznat, že dlouho jsem s touto knížkou váhala. Nejdřív číst-nečíst a poté koupit-nekoupit. Nakonec to dopadlo tak, že jsem si ji půjčila v knihovně a hned ze začátku knížky toho litovala. V dobrém slova smyslu.

Half bad je pro mě úžasná knížka. Neustále mě od ní odrazovalo, že je kniha psaná zvláštním stylem druhé osoby myslím? Ale ono když to přelouskáte, těch pár, asi deset, stránek, vše se začne vyprávět z pohledu Nathana a už se to čte samo.
Musím se přiznat, že mně samotné se četl jeho život opravdu dobře a potom nastal zlom, když se začala vyprávět realita v kleci. Zasekla jsem se, asi tři dny jsem knížku nečetla, ale pak jsem se k ní vrátila a jsem ráda.
Celkově to je suprově zpracované, hlavní postava mi přirostla k srdci a jeho kamarád Gabriel taktéž. Ti dva se mi k sobě hrozně hodí jako nejlepší přátelé. A Nathana nevlastní bratr Arran... k němu nemám co říct, zamilovala jsem si ho.
O obálce ani nemluvím.

Po dočtení jsem litovala, že je knížka jen z knihovny a nemůže zdobit tu mou a tak jsem neodolala a na internetu si ji koupila rovnou i s druhým dílem, na který jsem opravdu hodně zvědavá. Každý si ho chválí mnohem více než tento, tak uvidíme.

KachnaN
29.08.2015 4 z 5

Přišlo mi, že kniha měla pomalejší rozjezd. začátek se mi četl těžce a moc mě nebavil, ale pak se to zlomilo a já se začetla. Opravdu úžasná knížka, úžasné postavy, úžasný příběh.
Jen ten konec...proč mi to ti spisovatelé dělají? Nemůžu se dočkat až se vrhnu na další díl! :)

Vevous
08.08.2015 4 z 5

Začátek mě moc nebavil, ale jinak hezká kniha.

Jekysek
23.07.2015 4 z 5

Velmi zajímavě psaná kniha, celkově se mi moc líbila.
Občas mi Nathanovo chování nedávalo smysl, ale koneckonců je to čaroděj...
Příběh odsýpal, popisy nebyly zdlouhavé, kniha měla náboj... Nejsem si jistá, co si myslet o Annalise, Gabriel mi byl sympatický od začátku. Spousta postav, míst, která příběh dokreslují, ale neztratíte se v nich. Nepřišlo mi, ze by v něčem kopírovala Pottera, jak někteří kritizovali.
Už se těším až si přečtu další díl =)

LilianaFalcon
20.07.2015 4 z 5

Nečekejte Harryho Pottera ani klasické fantasy. Už vůbec si od toho neslibujte romantickou zápletku ve stylu young adult... a pak se vám to možná bude líbit :-D
Já jsem čekala, co jsem čekat neměla. Začátek proto pro mě byl o nucení se ke čtení a zvykání si na neotřelý styl.
Nakonec jsem si knížku užila a těšila se na pokračování :-)

12103
16.07.2015 5 z 5

Krásná kniha, ale podle mně někdy dost krutá až se ve mně svíral dech. Kdyby Nathan neměl hodnou babičku, sestru a bratra, tak by až se jeho otec uvolý objevit našel zahořklou nevyrovnanou trosku, která půjde defenzívně do každého sporu a školu by ani nezvládla navštěvovat.
Tato kniha hlavně ukazuje jak je pro živou bytost těžké vyčlenění ze společnosti a nezáleží jak je ta společnost prohnilá.
Knihu stojí za to si přečíst a stejně tak další díly. Nathana si oblíbíte jako hrdinu co to neměl lehké, ale popral se s tím:).

Sstankova
03.07.2015 4 z 5

Určitě zajímavá knížka, stojí za to si přečíst. Hlavní hrdina mě občas trochu vytáčel svou tvrdohlavostí, ale to je asi jen můj subjektivní pocit :D
Nedavam 5* kvůli tomu, že to není nic extra výjimečného, z čeho bych byla unešená, ale to neznamená, že si nekoupím druhý díl.
Hlavně ta obálka je skvělá!

Bulma
03.06.2015 5 z 5

Musím říct, že ještě teď úplně nemůžu říci, že by se mi tahle knížka líbila. Rozhodně je zvláštní. Dobře se čte, přečetla jsem ji za den :D sice se mi výslovně nelíbila, ale něco mě nutilo číst dál a dál. :)
Na tenhle styl psaní nejsem úplně zvyklá, možná je to tím. Ale jestli můžu knížku doporučit? Určitě. Protože i když se mi první díl úplně nelíbil, tak můžu říci, že druhý naprosto žeru! :D Druhý díl je o mnoho lepší než první a to se často nestává. :D Takže lidi do toho. :)

katerina3397
02.06.2015 5 z 5

Kniha je prostě úžasná, dokonalá, boží a já nevím co ještě...
Hned od první kapitoly jsem věděla, že mě nepustí až do konce a tak se i stalo.
Příběh je úžasný a chytlavý a nikdy mi nebylo hlavního hrdiny takhle líto. Navíc je Nathan strašně super a není to tuctová knižní postava.
Kniha se zařadila k mým nejoblíbenějším. Doporučila bych ji každému, jelikož knihu miluju, ale je to jiný styl psaní (který mi sedl) a to každému sednout nemusí.
Jedním slovem - dokonalé
Už mám za sebou i dvojku a taky... Wow! Nemůžu se dočkat třetího dílu. *-* :D

fluy
31.05.2015 5 z 5

Ani nevím čím mě ta kniha tak dostala... Příběh je sice poutavý, ale celkem jednoduchý. A určitě jsem už viděla a četla kvalitnější literaturu. Přesto jsem si jí zamilovala. Nathan se mi dostal zkrátka pod kůži, s napětím jsem sledovala jeho příběh. Half bad už dělá společnost ostatním knihám v mé knihovničce a co nejdřív se vrhnu na druhý díl. :)

lucylexi
25.05.2015 5 z 5

Tato kniha je úžasná a naprosto jiná než ostatní. Musím uznat, že byla docela drsná, ale o to ještě lepší. Nathana jsem si okamžitě oblíbila a pořád mě překvapoval svým nevypočítavým chováním. I když byl ten začátek trochu matoucí, pak už byla kniha skvělá. Rozhodně si přečtu další díl.

Marsh
23.05.2015 5 z 5

Boží.

Adel703
17.05.2015 5 z 5

Neuvěřitelně skvělá kniha, čtení jsem si hrozně užívala :) Zamilovala jsem si Nathana a Arrana. Párkrát mi bylo až špatně z toho, co všechno Rada Nathanovi prováděla.

Vendelín2000
13.05.2015 3 z 5

Kniha i děj dobrý, jen jsem se chvílemi ztrácela a musela se vracet. Jinak pěkné, další díl si určitě přečtu. :)

Mozkovna
11.05.2015 5 z 5

To je tak neuvěřitelně krásná a smutná knížka, že i Hvězdy nám nepřály je na ní krátká! Nathanův příběh je bolestný a srdcervoucí až do morku kostí, toho kluka mi bylo tak líto, že už jsem se pak nedokázala na nic jiného soustředit. Celý svět (až na pár vyvolených) se proti němu spikl, úplně bezdůvodně, jen za to, jaký je. Jakým se narodil. Fyzicky i psychicky ho týrali, co to jen šlo, a mně to úplně reálně připomnělo, jak krutý náš svět vlastně je. Snažit se udržet dobro a nastolit mír i za cenu toho, že budete stejně zlí jako nepřítel. Vážně. Na tom klukovi nebylo absolutně nic špatného. To okolí z něj udělalo toho, kým je. Nemohla jsem si pomoct, ale lehce mi to připomínalo rasismus (no ták, bílý a černý... fuk, jestli to byli čarodějové)... Každopádně to byla snad první kniha, na které mě bavilo úplně všechno. Příběh, styl psaní, postavy... Je pravda, že se mi o trošku víc líbila první polovina knihy, kdy Nathan vyprávěl svůj příběh před klecí (kde jsem často uronila i slzu), ale celkově to byla vážně okouzlující a příjemné čtení. Zezačátku mě zmátl styl psaní, ale pak se to srovnalo, nabralo to na obrátkách (kniha se čte neuvěřitelně rychle, úplně sama) a každou kapitolu hltáte a každá je něčím zajímavá a s každou víte zase o něco víc a s každou je vám Nathana víc a víc líto... Strašně se těším na další díl. Prahnu po zjištění, jak se Nathan rozhodne v souboji Annalise vs Marcus, jaké bude mít nadání, co se stalo s Gabrielem, kam se poděla Ellen, co provede rozzuřená Mercury... Je toho tolik! Vážně jsem si tohle dílo a příběh zamilovala. Nemám víc slov. Dokonalé!

thuysek
06.03.2015 1 z 5

Knizka se mi moc nelibila .Zacatku jsem byla hoodne zmatena teda. Precetla jsem si to do pulky ale dal uz jsem nemohla. Strasne me to nudilo ..vubec me nabavila. Mozna to ale bude tim ze jsem tomu moc nerozumela