Naprostý cizinec

Naprostý cizinec https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170974/naprosty-cizinec-170974.jpg 4 91 26

Autentický příběh popisuje proměnu sebevědomé čtyřicetileté ženy v trosku, psychicky závislou na tyranovi, kvůli němuž všechno opustila. Autorka se seznámí s charismatickým mužem a podlehne jeho slibům o medové společné budoucnosti. Do té doby inteligentní, sebejistá a úspěšná žena se nechá zcela pobláznit, opustí dosavadního partnera a vrhá se do společného života s milencem, který se rychle mění v žárlivého tyrana. Snaží se autorku izolovat od vnějšího světa, dohnat na psychiatrii (což se mu podaří), a tím ji vydírat a držet v šachu. Žije z jejích peněz v jejím domě, bere si od ní, co se mu zlíbí, a ona se nebrání, přestože musí snášet urážky a psychické i fyzické násilí. Když nakonec autorka přijde i o práci, uteče k rodičům a dá svůj život postupně do pořádku.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Perfect Stranger , 2012

cincila
12.02.2024 5 z 5

Silný příběh, který stojí za přečtení.Smutné že se to děje i v této době :(

Denisa.bl
16.02.2022 5 z 5

Velmi pekna kniha kde je presne videt jak clovek se dokaze naprosto zaslepit touhou a laskou po necem jiném. Urcite doporucuju.

Ester71
16.05.2019 5 z 5

Je až neuvěřitelné, co všechno se dá prožít během pár týdnů. Silný příběh, při jehož čtení běhá mráz po zádech.

Šánka
17.04.2019 4 z 5

Ty skutečné příběhy jsou horší než nějaký smyšlený thriller. Není to má první kniha na téma domácího násilí, ale je velmi dobře napsaná. Ten přerod čtyřicetileté soběstačné a sebevědomé ženy v úplnou trosku je popsán dokonale a vývoj je velmi rychlý.
Rozhodně nebudu soudit, ale vážně nechápu....Od prvního ,,rande" musela vědět, že je něco špatně, to jeho povýšené chování, sex, příkazy, zatajování, signály tam byly. A to, kam se vztah během krátkého času dostal..... Rozumím ale, že ji strach o sebe i své blízké později naprosto paralyzoval.
Asi nemusím chápat všechno, ale knihu doporučuji.

intelektuálka
05.03.2019 4 z 5

O ženě, která hledá vztah, rodinu a smysl života - ale vydá se špatnou cestou...

Od začátku je jasné, jaký je Simon muž ???

Určitě je poučné přečíst si tento příběh ze skutečnosti - a bez odsouzení, protože tohle se bohužel stává ...

A závěr : Doufám, že jsem dospěla ke skutečnému poznání sama sebe - nikoliv k verzi sebe sama od někoho jiného.

Dela111
01.03.2019 5 z 5

Tento autentický příběh o životě s tyranem, žárlivým násilníkem je velmi dobře napsaný. Je tu všechno od seznámení autorky se Simonem, důvod proč s ním začala žít (biologické hodiny jsou mrcha), přes všechny hrůzy, které zažila až po konec vztahu a ještě něco z jejího života navíc.

Taky patřím k těm, které mají naprosto jasno, že toto by se mi stát nemohlo, že s někým takovým bych byla raz dva hotová. Jenže mně se toto naštěstí nestalo. Nikdy bych si netroufla postižené ženy "soudit". Většina z nás si není ani zdaleka schopna představit, co takový manipulátor umí, jak přesvědčivý dokáže být a to jak v lichocení, tak ve výhrůžkách a zastrašování.

Autorka projevila obrovskou sílu a odvahu, že svůj příběh zveřejnila. Tím, že svoji zkušenost sdílí, dává jiným ženám varování a šanci, aby se nedopustily stejných chyb.

NymphMaeve
08.02.2019 4 z 5

Asi v půlce jsem si říkala, že to je děsivý román, pak mi došlo, že to není román, ale lehce upravené zážitky skutečné osoby, co to prožila. Neskutečné, jak je možné, že má muž tak silnou osobnost, že dokáže ze silné a samostatné ženy udělat během pár dnů / týdnů prakticky trosku závislou na jeho vůli. Takoví muži nemají právo žít mezi normálními lidmi, jsou to zrůdy, kolik žen toto muselo podstoupit. Autorky je mi líto a jsem ráda, že se z toho zvládla dostat a stejně tak i z toho, co jí potkalo poté. Je tam krásně vidět, že i kdyby se okolí rozkrájelo, dokud se ona sama nerozhodla udělat za tím životem definitivní čáru, nikdo nic nezmohl. Je to krásně a čtivě napsané i popsané. Pro mě další zkušenost s tímto tématem a jsem za ní moc ráda. Depresivní, ale krásná kniha.

Belisima
02.10.2018 2 z 5

Jedná se o ukázkový příklad manipulace. Obvykle to trvá roky a není to tak rychlé. Ale silný manipulátor v ženách vyvolává pocity, že on je ten hodný a ona je ta, která ubližuje. Pak tyto výčitky svědomí prohlubuje ponižováním a nedá vydechnout, intenzita takové manipulace je strašná, nedovolí samostatně přemýšlet, v hlavě jí znějí jeho slova, až se ona začne nesnášet a myslet si o sobě, že je nejhorší. Sebevědomí klesá a pak přijde strach, aby neřekla něco, co by mu ublížilo. On zatím stále prohlubuje ponižování a pocit viny dalšími urážkami, hraje na city a namluví jí, že nemá přátele, rodina ji neuvěří a pak vězí hluboko pod vlivem a v hlavě má pouze, že bez něj nic nemá, nemá kam jít, ani ji nikdo nepomůže. Manipulace se děje všude kolem nás, rodiče s námi manipulují, učitelé, přátelé, jde o to že ne všechny manipulace jsou špatné. Ale kdo nechápe hlavní hrdinku v této knize, tak měl štěstí, že silného manipulátora nepoznal.

Zoy
25.10.2017 5 z 5

Už jsem přečetla několik knih o domácím násilí, teroru jak psychickém, tak fyzickém. Ale tato kniha je neskutečná. Přečetla jsem ji jedním dechem. Zřejmě ani netušíme, kolik ženských musí denně trpět. Už samotný fakt, že silné, sebejisté ženy, dokáží podlehnout muži, který se ze začátku jeví, jako ctnost sama a jsou naprosto okouzleny jeho chováním a plánováním budoucnosti. Ale je to tak. Jinak by knihy ani filmy a v podstatě i život některých žen kolem nás, nebyl. A klasika, sebevědomí těchto žen je na bodu mrazu a i když ví, jak trpí a co vše zažívají, pořád mají v hlavě myšlenku, jak bez něj budou žít. A to je ten nejhorší problém. Dá se na toto téma psát dlouho. Je mi žen velmi líto, ale asi jim moc pomoci není. Když samy nechtějí. Ono se to vše píše dobře, sama jsem se v takové situaci neocitla a myslím si, jako většina,že ani neocitnu. Ale jak se říká - NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY.
Konec byl velmi smutný

28401
28.05.2017 1 z 5

V podstatě bych napsala to samé co JustWomen, hlavně proč nešla svědčit a podpořit odvážnější, když už to neudělala sama.., to fakt nepochopím.

JustWomen
23.05.2017 3 z 5

Souhlasím s DominaCZ - neexistuje omluva pro to, aby ženská šílela po chlapovi, který ji uráží a chová se jako debil. Mohla kdykoliv odejít, nebyla přivázaná, nebyla bez prostředků, byla to její volba. Mnoho žen je na tom mnohem hůře. A že nedokázala proti němu svědčit, nemám slov …

Danago
07.04.2017 2 z 5

Je hrozné ,co se může stát a kam to nechala hrdinka (autorka) zajít, jednalo o pravdivý příběh.
Žena, která nemá povahu nechat se takto týrat, toto asi nemůže nikdy pochopit.
Knížku jsem přečetla za odpoledne , čte se dobře a rychle. Ale hrdinku já prostě nepochopím.

konformita
03.04.2017 4 z 5

Musím souhlasit s předchozím komentářem. Kniha je neobyčejně čtivá. Jak se ze sebevědomé, úspěšné a už čtyřicetileté podnikatelky stane roztřesený uzlíček nervů zcela závislý na blbečkovi, co si hraje na ředitele planety. Nepochopitelné.

Tetalee
08.12.2016

Kniha se četla velmi dobře,kniha je smutná,chvílemi jsem autorku nechápala ale jak víme kdo si něčím takovým neprojde,nepochopí...knihu doporucuji,precetla jsem ji na dvakrat

petinax
09.11.2016

knihu jsem přečetla snad za 3 dny...chvílemi jsem hrdinku nechápala proč vlastně s takovým chlapem je...knihu doporučuji

kytarka
08.07.2016 5 z 5

Strhující příběh. Vůbec bych takový nikdy nechtěla zažít na vlastní kůži. Velmi čtivá kniha.

Alda85
23.04.2016 5 z 5

Smutná kniha bohužel z reálného života,ale četla se mi dobře.

Neami2
23.10.2015 4 z 5

Knihu jsem si vyhlídla, jelikož se jednalo o pravdivý příběh. A zaujala mě. Je to smutný pohled do světa, který bohužel není fiktivní. Dle mého je dobře, že se autorka rozhodla knihu vydat a ukázat, co se může stát a co jsou lidi schopni k sobě dovolit.

Martia
12.08.2015 5 z 5

Tak jsem si chtěla taky přečíst nějaký pravdivý příběh, a musím říct, že mi z toho bylo akorát smutno, že se něco takového může vůbec stát.

anoti
05.05.2015 5 z 5

Je to téměř totožné s knihou od Simony Monyové SRDCEBOLY, jen od paní Monyové se mi to líbilo víc.

domácí násilí podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Kay Schubach