Naposledy plačem

Naposledy plačem https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422035/bmid_naposledy-placem-eTx-422035.jpg 4 8 3

"Jana ako dieťa prišla za veľmi dramatických okolností o oboch rodičov. Keď si myslela, že už nemá čo stratiť, čoskoro zistila, ako sa veľmi mýli. V nečakanej chvíli prišla o zvyšok detstva,o svoj domov, ale aj o slobodné právo výberu. Jej život naberá rýchlosťou blesku a ona bude okolnosťami prinútená rozhodnúť sa,a to nielen sama za seba, ale aj za dieťa, ktoré nosí pod srdcom. Niekde v tej spleti nepríjemných udalostí prežije romantickú lásku muža, ktorého časom čaká väzenie. Straty v celom jej živote hrajú významnú, až tragickú úlohu a samotu ju privedie do náhradného vzťahu plného nečakanej vášne,bez sľubov a istôt. Hoci táto idylka trvá krátko, zanechá za sebou nečakané svedectvo, ktoré uvoľní cestu láske bez hraníc. Ako sa vysporiada s touto neverou muž jej života? Nájde Jana domov pre seba a svoje deti? Bude milovala alebo nenávidená? Čítajte strhujúci príbeh plný priam rozprávkovej lásky, ale aj nevyliečiteľnej bolesti matky, ktorá milovala navždy."... celý text

DJDunda
07.07.2023 2 z 5

(SPOILER) Kniha obsahovala veľa vážnych a smutných tém, avšak autorka podľa mňa nevyužila ich potenciál a kniha vo mne nevyvolávala žiadna pocity, respektíve jediné, čo ma mňa citovo zapôsobilo boli poslexné strany s pohrebom.
Čo sa týka deja, príbeh je prezentovaný ako skutočná udalosť ale je evidentne subjektívny. Naozaj by mohli vychovať s láskou 4 deti a ani jedno by ich nemalo rado? Aj vzťah s Erikom bol taký skvelý, keď 3 mesiace po jeho smrti už mala iného? Dve také veľké skutočné lásky za život? Žiadna sebakritika?
K postavám by som povedala iba toľko, že mi Jana nebola sympatická, z jej pohľadu sme sa ale nedozvedeli, prečo sa ostatné postavy správali tak, ako sa správali ani aké v skutočnosti boli.

Jurajovamaka
04.02.2021 5 z 5

Čitala som od autorky už viac kníh a vždy vedia veľmi citlivo chytiť za ❤
Krásny, no zároveň smutný príbeh.
Plný neočakávaných zvratov, napätia, lásky, smútku...ani na chvíľku som sa nenudila. ;-)

ODPORÚČAM ;-)

JulienDan
09.07.2020 5 z 5

Spisovateľka Zdenka Wenzlová Švábeková pravdivým príbehom s názvom Naposledy plačem poukázala na tenkú hranicu mužskej vášne, skĺznutie, zodpovednosť ale aj na silu lásky. Rovnakou mierou poukázala na lásku detí a trieštenie vzťahov, za ktoré nenesie vždy zodpovednosť rodičovská výchova, ale niekedy aj zdedené ľudské gény. Spracovanie tak ťažkého príbehu plného životných zvratov nám ukáže aké nestabilné je ľudské šťastie a priam smrteľne zraňujúca láska tých, ktorým sme dali život. Kniha Naposledy plačem má svoje silné posolstvo. Odporúčam prečítať.

2018  91%Nesmieš povedať
2019  80%Naposledy plačem