Nanukova dobrodružství

Nanukova dobrodružství https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171604/nanukova-dobrodruzstvi-171604.png 4 19 6

Podtitul: První čtení, to nic není / Knížka pro začínající čtenáře přináší příběh malamutího štěněte Nanuka, které se má brzy vypravit na návštěvu za svými psími prarodiči za polární kruh. Nanuk si však při setkání s ježkem poraní tlapku a cesta se odkládá. Štěně se však v noci rozhodne vypravit se na sever samo. Při své cestě zažije úspěch i nezdar, pozná strach z neznámého světa, ale také si najde nového kamaráda. Když doputuje k cíli, setká se i se svou malou hodnou paní a její maminkou, které se vypravily ztracené štěně hledat a správně vytušily, kam ho stesk přivedl. Knížka je členěna do krátkých kapitolek, přizpůsobená začínajícím čtenářům, na konci každé kapitolky jsou zařazeny otázky, motivující k porozumění náročnějším výrazům, rozvíjející nějaký uvedený motiv… Alžběta Dvořáková je bohemistka, překladatelka z angličtiny, spoluautorka knihy Cesta z mlčení.... celý text

Lili2020
26.09.2021 5 z 5

Moc se mi líbila odvážnost hlavního
hrdiny Nanuka. A vůbec.
Líbila se mi od začátku
až do konce.

m.zirhut
12.06.2020 3 z 5

Knihu jsem četl dětem před spaním. Kniha nás zase tak moc nezaujala. Osobně mi moc nesedl ani příběh ani styl jakým byla napsaná.

MartinaF
22.05.2016 4 z 5

Jednoduchý a dobrodružný příběh o malém Nanukovi, který se chtěl vydat na severní kruh. Knížka je vhodná pro začínající čtenáře.

Danik56
11.02.2016 5 z 5

Kniha je moc krásná a doporučil bych ji všem začínajícím čtenářům.

koniaska
05.02.2016 5 z 5

Líbilo se (mně i dětem). Příběh není komplikovaný, ale má všechno, co je pro tuhle věkovou kategorii třeba: vtip, napětí, dobrý konec, trochu nenásilného poučení. Nádherné ilustrace. Vhodné pro předčítání i první samostatné čtení (velikost písmen apod.).

missa85
13.12.2015 3 z 5

No, příběh mne tedy dvakrát nezaujal (a ani dceru).