Nanukova dobrodružství

Podtitul: První čtení, to nic není / Knížka pro začínající čtenáře přináší příběh malamutího štěněte Nanuka, které se má brzy vypravit na návštěvu za svými psími prarodiči za polární kruh. Nanuk si však při setkání s ježkem poraní tlapku a cesta se odkládá. Štěně se však v noci rozhodne vypravit se na sever samo. Při své cestě zažije úspěch i nezdar, pozná strach z neznámého světa, ale také si najde nového kamaráda. Když doputuje k cíli, setká se i se svou malou hodnou paní a její maminkou, které se vypravily ztracené štěně hledat a správně vytušily, kam ho stesk přivedl. Knížka je členěna do krátkých kapitolek, přizpůsobená začínajícím čtenářům, na konci každé kapitolky jsou zařazeny otázky, motivující k porozumění náročnějším výrazům, rozvíjející nějaký uvedený motiv… Alžběta Dvořáková je bohemistka, překladatelka z angličtiny, spoluautorka knihy Cesta z mlčení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171604/nanukova-dobrodruzstvi-171604.png 4.116

Kniha Nanukova dobrodružství

Lili2020
předevčírem

Moc se mi líbila odvážnost hlavního
hrdiny Nanuka. A vůbec.
Líbila se mi od začátku
až do konce.

m.zirhut
12.06.2020

Knihu jsem četl dětem před spaním. Kniha nás zase tak moc nezaujala. Osobně mi moc nesedl ani příběh ani styl jakým byla napsaná.

MartinaF
22.05.2016

Jednoduchý a dobrodružný příběh o malém Nanukovi, který se chtěl vydat na severní kruh. Knížka je vhodná pro začínající čtenáře.

Danik56
11.02.2016

Kniha je moc krásná a doporučil bych ji všem začínajícím čtenářům.

koniaska
05.02.2016

Líbilo se (mně i dětem). Příběh není komplikovaný, ale má všechno, co je pro tuhle věkovou kategorii třeba: vtip, napětí, dobrý konec, trochu nenásilného poučení. Nádherné ilustrace. Vhodné pro předčítání i první samostatné čtení (velikost písmen apod.).

missa85
13.12.2015

No, příběh mne tedy dvakrát nezaujal (a ani dceru).