Namydlená šikmá plocha

Namydlená šikmá plocha https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213631/mid_namydlena-sikma-plocha-213631.jpg 4 14 14

Dva mladí kamarádi Václav a vypravěč jejich společného příběhu Jan vstupují do Revoluční gardy, z níž se později formuje Sbor národní bezpečnosti. Co jim přinese budoucnost? Rozdělí je únor 1948. Václavova kariéra rychle stoupá, zatímco Janovu dramaticky napovídá osud knihy.

jindra3953
14.12.2023 4 z 5

Jsem mostecký rodák a patriot. Oceňuji nejen to, že jsem se mohla zase projít Starým Mostem, ale taky to, že bylo popsáno, jak probíhalo osídlování bývalých Sudet, a jaká svoloč v té době do těchto končin přitáhla. S následky se potýkáme dodnes.

Katka2382
28.05.2020 5 z 5

Moc pěkný,stylem vyprávění mi to připomínalo jinou atorovu knihu-Šperhák.Čte se to skoro samo,škoda jen toho rychlého konce.

Pavelpi
08.03.2019 4 z 5

Velmi dobře napsáno.Znalost Mostu je u autora obdivuhodná.Dokážu to posoudit,protože jsme v Mostě bydleli od roku 1950 až do roku 1969.Takže místa o kterých autor píše a většina je ze starého Mostu jsem znal.Dnes už bohužel neexistují.Závěr knihy mě docela dostal,i když byl poněkud rychlý a uspěchaný.

cori
17.07.2016 4 z 5

Příběh dvacetiletého Honzy, který touží po prvním sexu a glosuje události v osvobozeném Československu. Hlavní děj se odehrává od června 1945 do února 1948, v posledních 2 kapitolách již sedmdesátiletý hrdina shrnuje svůj život po únoru 1948 a příkoří, která na něm a jeho rodině spáchali komunisté. Je poučné přečíst si, jak se žilo ve vybydleném pohraničí, jak probíhal odsun a jak komunisté ovládli SNB.

květáček
23.03.2015 2 z 5

Dávám 3 body. Kniha je v celku zajímavá, nikoliv pro mne, čtenáře. Napsaná je tak, jak jsem si myslela. Děj tu sice je, ale na to, že jde o našeho autora, musím připustit, že jde o trochu zvláštní způsob mluvy. Pořád si připadám jako bych četla příběh z učebnice, i když tuto dobu učebnice nepopisovaly, tedy v době kdy já vyrůstala ...a to je dávno.

diabolka3
24.03.2013 4 z 5

Po Posledním Batalionu od Fr.Niedla byla laťka nasazena vysoko. Román se četl dobře, popisuje nejen dobu, ale i proměnu lidí v poválečné době. Dávám ale "jen" čtyři hvězdy. Naivitu hlavního hrdiny v první polovině knihy jsem autorovi nějak nemohla uvěřit. Psychologie postav mi nepřišla až tak propracovaná. Ale i tak doporučuji knihu k přečtení všem.

mgeisselreiter
28.07.2012 5 z 5

Výborná kniha. Autor je PAN spisovatel. Čte se velmi snadno, psáno jednoduchým srozumitelným jazykem. Skvěle odráží dobu po roce 45 a její následky až do současnosti. Měla by být povinná četba ve školách. Přečetl jsem asi před měsícem. 28.7.12 dávám 95%.