Najmodrejšie oči

Najmodrejšie oči
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292277/bmid_najmodrejsie-oci-5AR-292277.jpg 4 163 163

Tragický príbeh osamelého, nemilovaného, nepekného čierneho dievčatka Pecoly, ktorej najväčšou túžbou je mať modré oči...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Bluest Eye , 1970

Fafyna
23.07.2015 5 z 5

Kraťoučký příběh nešťastného osudu malé černošské holčičky, který stojí za přečtení.

Hesiona
18.07.2015 5 z 5

Příběh, který nese tolik bolesti, že se člověk až bojí to všechno domyslet do hloubky, uvědomí-li si, že tak život skutečně vypadal... a možná vypadá. Morrison patří k mým nejoblíbenějším autorkám.

Hanichka
16.05.2015 2 z 5

Nemá obecně moc ráda, když na mě knížka řve "lituje je, lituje je, maj to strašně těžký", zvlášť, když se k tomu litování nějak nemůžu přesvědčit. K postavám nejde vytvořit žádný (pozitivní) vztah a při čtení jsem měla neustále pocit, že autorka tím strašně chce předat nějaké poselství o tom, jak se svět hnusný, ale (v mém případě) se jí to vůbec nepovedlo.

playada
16.10.2013 5 z 5

Svět je zlej. Každej se tu perem, jak můžem. Někteří lehoučce proplouvají, jiní se z toho marasmu, co žijí, raději zblázní. Co k tomu dodat. Zkrátka to tu musíme dodejchat do posledního výdechu, nic jinýho nám nezbývá.

frYdom
02.03.2013 3 z 5

V případě Nejmodřejších očí bohužel forma zvítězila nad obsahem a ač je Morissonová mistryně detailu za což má můj obdiv, její prvotina je pro mě zatim nejslabším dílem.

Alma-Nacida
30.10.2012 5 z 5

Jak může člověka ovlivnit vytrvale předkládaný ideál krásy,který není vůbec krásný. Kniha je moc smutná a připomněla mi, jak jsem v dětství neměla ráda panenku - plavou krasavici, a milovala "ošklivku" hnědou šklebetku...

zuzulique
21.11.2011 4 z 5

Smutná, no pravdivá kniha, v ktorej Morrisonová poukazuje na život afroamerických černochov, a predovšetkým žien. Nie nadarmo autorka získala Nobelovu cenu.