Najkrajší dar na svete

Nádherná vianočná rozprávka o sile a čare skutočného priateľstva.

Ráno po Štedrom dni leží pod stromčekom nádherne zabalený darček. Nepatrí však Eme ani Mackovi. A tak sa spolu vyberú hľadať majiteľa záhadného balíčka. Na začiatku cesty vôbec netušia, že je to ten najkrajší dar na svete.

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455286/big_najkrajsi-dar-na-svete-nRA-455286.jpg 55
Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Ikar (SK)

The Most Wonderful Gift in the World

Kniha Najkrajší dar na svete

Ďumbierka
09.11.2020

Síce je to detská knižka, ale to nič nemení na tom, ako je výnimočná.
Tenká, ale s veľkým posolstvom.
Lucy Fleming je veľmi talentovaná ilustrátorka a jej kresby v knižkach sú plné oku aj duši lahodiacich detailov.
Či si všimnete krásnu námrazu na drobunkých kvietkoch aj v rožkoch na stránkach, alebo nádhernú hru svetla a tieňov...
Ilustrácie hovoria príbeh aj bez textu a to sa mi v detských knihách vždy veľmi páči.
Nie všetky ilustrácie ma v detských knihách zaujmú, ale viem, že knižky od tejto nadanej žienky si budem postupne kupovať, aby som ich mala aj vo svojej knižnici.
A keď som čítala knihu, dojala ma a mala som zimomriavky. Ja som síce citlivá duša, ale myslím si, že to také pocity zanechá vo veľa ľuďoch.
Určite bude pekné, ak by ste si knižku čítali a prezerali spoločne s ďeťmi a možno sa s nimi o príbehu a pointe pozhovárali, ale to nie je podmienka. Kto ma rád takéto knihy a ilustrácie s dušou, tak nebude ľutovať. ❤️