Naivní manželka

Naivní manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356778/bmid_naivni-manzelka-s7W-356778.jpg 4 86 35

Důvěřuješ mu. Tak proč jsi tak vystrašená? Před dvaceti lety byl Dennis Danson zatčen za brutální vraždu Holly Michaels na Floridě v Red River County. Teď je hlavním hrdinou natáčení jednoho dílu dokumentu o pravdivých trestných činech, který bere svět útokem - tvůrci se snaží odhalit pravdu a osvobodit obětí justičních omylů. Sam žije tisíce mil daleko ve Walesu, ale byla to ona, která do případu jako jedna z obhájců investovala nejvíce času. A tak neváhá a přijíždí Dennise podpořit, protože byla vždy přesvědčena o jeho nevinně. A povede se a Dennis je osvobozen. Jenže záhy vyplouvají na světlo nová fakta, že Dennis zas tak nevinný být nemusí. Kolik dívek zmizelo v Red River a co Dennis opravdu ví?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Omega

The Innocent Wife , 2018

NADEI
03.03.2020 4 z 5

Kniha se dobře četla, oddychové čtení u kterého můžete úplně vypnout, pokud vás nenadzvedne Samino neuvěřitelně naivní jednání, tak strávíte s knihou příjemně strávený čas.

petrpospa
01.03.2020 4 z 5

O 100 stran méně a čtyři hvězdy by byly víc zasloužené. Ale to je obecný problém psychothrillerů. Popsat například dům tak, aby si ho čtenář dokázal živě představit, se dá na pár stránkách. Popis psychiky člověka je mnohem složitější, obzvláště člověka jakkoli vybočujícího z normálu. A v tomto případě bylo těch nezcelanormálních více. Každopádně na prvotinu poměrně dobrá práce

Knihomol2108
29.02.2020 1 z 5

Kniha mne zklamala. Neakční, nevykreslené postavy. Na To co se tam neděje zbytečně dlouhà. Škoda, téma velmi zajímavé. Dočetla jsem. Přesto knihu doporučím. Hlavní hrdinové byli oba velmi nesympatičtí.

hedvikasylar
22.01.2020 4 z 5

Psychologický triler, který má spád. Postavy dobře propracované, přehledné a není jich mnoho, překvapivý a nečekaný závěr, který jen podtrhl napínavost a čtivost knihy. Doporučuji. A není to drastické, vhodné i pro slabší a jemnější povahy.

Majdalenka
20.01.2020

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Celou dobu jsem byla napnuta kdy se neco stane. No a nakonec se neco stalo.. Za mě to mohlo být trochu víc akčnější než psychologický. Tak trochu červená knihovna s pár mrtvolama.. Přesto u mě nebývá zvykem přečíst knížku za den. Takže palec nahoru.

nik077
18.12.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila..čekala jsem horší závěr, ale i tak se mi kniha dobře četla.

niki7763
10.11.2019 5 z 5

Ať si říká kdo chce co chce , já tohle dílo musím hodnotit 5*. Když zhodnotím rychlý spád, nějaké to lehké napětí a šťourání se v lidské povaze a mysli, je to na 4*. Ovšem poslední strany mi dodaly odvahu doplnit pátou hvězdou a to z toho důvodu, jak zvrácený je vlastně vztah obou hrdinů. Člověk si to ani tak v průběhu děje neuvědomuje, ale když knihu zavřete, máte docela smíšené pocity ohledně zvrhlé povahy obou postav. Vztah založený na nějakém chtíči, vášni, snad i lásce i přesto, jaká zrůda se skrývá v hloubi duše vašeho milovaného. Je to fakt síla ... Když se zaměřím na knihu samotnou, uniká mi, proč některé věci nebyly dotažené do konce, či naopak, proč byly tak přitažené za vlasy. Ale nebyla to žádná slátanina, ze které nemáte šanci uniknout. Také jsem po dlouhé době konečně sáhla po er-formě, což mě také potěšilo. Za mě skvělá kniha, se kterou jsem neztrácela čas. I přesto, že po celou dobu knihy vlastně víte, kdo je vinen, na kouzlu to knize neubere. Já doporučuji :))
POZOR SPOILER!!!
Kniha mi hodně připomínala film Zlo s lidskou tváří a neměla od ní zase tak daleko :))

Terez_Proskova
12.09.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem během jednoho dne. Pro mě překvapivý konec - nicméně na přečtení určitě doporučuji :-). Ale pokud čekáte nějaké extrémní brutálnosti jako já - tak těch se nedočkáte.

Veve721
19.08.2019 4 z 5

Z prvních pár kapitol jsem cítila lehké zklamání. Po skvěle brutální první straně přišly desítky stran popisování Saminy posedlosti Dennisem, jejich prvních dopisů, rande za přitomnosti vězeňského dozorce, práce na dokumentu o Dennisově nespravedlivém odsouzení,... Ani kapka akce. A po pravdě, do konce knížky moc napětí nečekejte. Autorka si mě ale nakonec přeci jen získala prací s charaktery hlavních hrdinů. Pokud budete ke knížce rovnou přistupovat jako k psychologickému dramatu, tak nebudete zklamáni. Postavy jsou vystavěny opravdu dokonale - jsou plné drobných tajemství, nedokonalostí a traumat, která ovlivňují jejich chování. Jak Sam, tak Dennise místy nemůžete vystát a máte chuť je vytáhnout z knížky a pořádně profackat. Přesto se od jejich zvrhlé lovestory nebudete moct odtrhnout. A i když bude jejich vztah už od úplného počátku divný a odsouzený k neúspěchu, závěr knížky vás tak jako tak překvapí. Celá knížka si navíc drží jakousi temnou atmosféru, která mě (jakožto milovníka thrillerů) opravdu bavila.

Pokud dokážete oželet potoky krve a spokojíte se s děsivě odhalenými charaktery a brutálně protivnými hlavními hrdiny, které si přejete sami rozsekat na maličkaté kousíčky, tak tuhle knížku musíte mít. Já byla po dočtení poslední stránky překvapivě nadšená.

janina66
10.08.2019 4 z 5

Tak fakt nevím jak tuto knihu ohodnotit. Byla velice čtivá. Děj knihy OK. Ale nevím, asi bych napsala nemastné neslané. Už jsem četla daleko lepší. A Sam mě taky štvala.

MíšaS.
10.08.2019 2 z 5

Takhle, od knihy jsem celkem nic neočekávala. Říkala jsem si, že je to zase nějaký podobný psycho thriller, jakých teď vychází mraky. Je, ale na druhou stranu se to čte celkem rychle a není tam žádný složitý děj, takže oddechovka na víkend nebo dovolenou.
Myslím si, že by se víc hodil název Blbá kráva, ale chápu, Naivní manželka zní víc sofistikovaně...
Není těžké odhadnout, kdo za tím stojí a jaký je tam komplot, takže žádné překvapení na závěr se nekonalo. Samantha mi neskutečně lezla na nervy. Dennis byl v pohodě, ale že bych patřila do jeho fanclubu, to fakt ne...

monci6485
08.07.2019 5 z 5

Trochu blbá manželka, no. Dennis nebyl svatý, ale přála jsem mu víc štěstí. Klidně by mohl být druhý díl. :)

Pepina19
15.05.2019 4 z 5

Velké překvapení, kniha mě dostala. Velmi dobré čtení.

Tojsempreceja
14.05.2019 3 z 5

Moc jsem od knihy nečekala, ale nakonec jsem ji zhltla jedním dechem. Dobrý psychologický thriller, který dokáže v člověku vyvolat emoce.

mirka2558
31.01.2019 2 z 5

Kniha je celkom ok. Ľahko sa číta ale čakala som od nej viac. Taký priemer, skôr oddychovka.

sérioví vrazi nešťastná láska manželé thrillery pro ženy obhajoba

Autorovy knížky

Amy Lloyd