Nádech do ticha

Nádech do ticha https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402361/bmid_nadech-do-ticha-5sV-402361.jpg 4 156 49

Jeff, Caroline, Naz, Meg, Nick, Rhona, Saheel, Holly a Kulsoom. Obyvatelé svých vlastních vesmírů, které se protnou jedno páteční dopoledne v dubnu roku 2015. V 10.35 opouští manchesterské nádraží Piccadilly vlak směřující do londýnského Eustonu. Každý z cestujících nastoupil z jiného důvodu, každý spřádá jiné plány, čelí odlišným strachům, ale nikdo z nich – s jedinou výjimkou – nemá ponětí, že jejich čas se krátí. V jednom z vagonů totiž jede i rozhořčený mladík s batohem plným výbušnin a rozehrává ruskou ruletu, která po sobě může zanechat spoustu nevinných obětí... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Silence Between Breaths , 2016

Jana283
26.08.2019 4 z 5

Možná spoilery .
Nadchla mne kniha Cath Staincliffové Největší laskovost, takže jsem si hned sehnala její další knihu Nádech do ticha. A i když jde o trochu jiný žánr, tak se mi také líbila. Líbila…? Bylo to opět smutné čtení. V první části knihy mě autorka představila 8 pasežerů cestujících pendolinem z Menchestru do Eustonu. Pokud jsem si je rovnou neoblíbila a nezískali mé sympatie, tak jsem alespoň dokázala pochopit jejich pocity a jednání a všichni mi po té krátké době připadali blízcí. O to smutnější pak byla druhá část knihy popisující vlastní atentát a jeho následky. Ze zpráv na nás každou chvíli vykoukne nějaké neštěstí. Přečteme si kolik lidí zemřelo, kolik bylo zraněno…. Ale jaký je jejich další osud. Jak se potýkají s následky neštěstí oni, jejich blízcí, pozůstalí… O tom všem se snaží Cath Staincliffová citlivě vyprávět. Ze všech protagonistů smutného příběhu se mi do srdce nejvíce zapsala třináctileta Kulsoom, sestra atentátníka. Pozůstalá, postižená touže tragédií, ale nemající nárok na soucit a pochopení… I taková je tvář terorismu.
„Protože je to důležitý. Protože by se lidé měli dozvědět, jaký to je, když má člověk v rodině teroristu. Nikdo neví, jak to vnímáme my. Jako bychom neexistovali:“

MiliKry
07.08.2019 4 z 5

Přečteno během dvou dní, smutné a bohužel v dnešním světě velmi pravděpodobné. Dobrá knížka

vojteska70
01.08.2019 5 z 5

Četla jsem jedním dechem. A co je hrozné??? Že je to tvrdá realita. Měl by to číst každý sluníčkár

Ajuszka
22.07.2019 5 z 5

Z téhle knihy mi bylo a je opravdu smutno. Bohužel čerpá ze skutečných nedávných událostí.. Můžu jen děkovat za to,že žijeme v zemi,v jaké žijeme.Byť tady není spousta věcí růžových,zůstáváme pro oči teroristů zatím neviditelní. Knihu si přečtěte,chytne vás za srdce.

buldozer5
16.07.2019 4 z 5

Kniha ve mně po přečtení zanechala opravdu chmurný pocit, jelikož se námět dotýká reality, něčeho, co se může stát i ve skutečnosti, takové knihy bývají nejvíc depresivní.
Kniha se mi celkově líbí, jen děj byl na některých místech příliš natahovaný, zvlášť v pasážích, kdy nám autorka zdlouhavě líčila život všech postav. Většina z nich stejně umřela a některé informace se potom staly zbytečnými.
Naopak dokázala skvěle popsat části, kdy došlo k výbuchu, člověku se až tajil dech, když postavy bojovaly o přežití.
Je to fajn thriller, u kterého určitě neprohloupíte, když si ho přečtete. Za mě slušné čtyři hvězdičky.

petaSk
07.07.2019 3 z 5

Čekala jsem thriller, dostala jsem drama. To nevadí, ale...
Příběh je vyprávěný z pohledu devíti lidí a my dle autorky musíme znát životní historii všech., zřejmě, aby nám na postavách více záleželo. Pro knížku o necelých 300 stranách docela výzva. Kniha taky zahrnuje období od nástupu do vlaku, až po pietu, která se odehraje o rok později po osudové jízdě. Moc témat, moc postav, málo stran, to všechno se nedá moc dobře zvládnout, pokud nejste vypsaný autor. Paní spisovatelka je zručná, ale ne tolik, aby to všechno dokázala podat poutavě nebo nadprůměrně.
Za mě průměr, honí se tady moc témat a cílů, moc se nezastavuje, není čas se do příběhu ponořit. Navíc je zde spousta klišé, co se postav týká. Četlo se to dobře, ale žádný zázrak to nebyl.

Hella
10.06.2019 3 z 5

Výborný psychologický thriller. Jen - já mám obrovský problém s touhle dobou a s tím co se to za zrůdnosti děje, takže mě z příběhu nepěkně mrazilo a to je důvodem mého nižšího subjektivního hodnocení.

kneslova
02.06.2019 5 z 5

Tady se povedla opravdu dobrá kniha, krásně psychologicky ukázané postavy, které se jednoho dne sejdou v jednom vagonu na cestě do Londýna. U každé z nich je čtenář seznámen s nástinem života a momentálního rozpoložení při nástupu do vlaku. a pak to začne být hodně napínavé a konec se mi líbil, velmi uvěřitelné a výborné.

Dela111
26.05.2019 5 z 5

Nádech do ticha je o jednom z největších problémů současnosti, o terorismu. Je to psychologické drama o bombovém útoku a jeho následcích.
Sledujeme několik vybraných cestujících vlaku z Manchesteru do Londýna, jejich myšlenky, plány, problémy, radosti. Jsou tu všechny věkové kategorie i různé povahy. Bohužel jeden z cestujících je vyšinutý džihádista s batohem plným výbušniny a obrovskou záští vůči Západu...
Příběh také zachycuje, jak těžké je pro přeživší vyrovnat se s následky útoku, jak se cítí zmrzačení nejen tělesně, ale i emocionálně. Ukazuje i bolest pozůstalých.
Kniha odráží dobu, ve které žijeme... Dávám nejvyšší hodnocení a doporučuji.

terorismus psychologické thrillery anglické romány

Cath Staincliffe
britská, 1956
2019  86%Nádech do ticha
2010  83%Největší laskavost

Kniha Nádech do ticha je v