Nad nefritovou tůní jasný svit

Výbor z díla dvou čínských básníků Chan Šana a Š'-tea z doby dynastie Tchang. Chceš-li dojít místa spočinutí Navěky jím Chan-šan může být Lehký vánek čechrá temné sosny Zblízka je uslyšíš lahodněji znít. Pod nimi muž zbělelých skrání V Lao-c' si mumlá v četbu pohroužen Deset let se neodhodlal vrátit Zapomněl už cestu kudy přišel sem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97945/nad-nefritovou-tuni-jasny-svit-97945.peg 4.714
Poezie
Vydáno, Odeon

Kniha Nad nefritovou tůní jasný svit

Andi

Tohle si tak vysoké hodnocení nezaslouží, protože se mi pánové nezdáli nijak zvlášť osvícení jak bylo uvedeno v předmluvě či co a jakže se na pány prý pohlíží. Dokonce je nazývají mudrci? Proč? Šlo o dílo, kterých je v čínské klasice jako pampelišek - jsou všude. Nic zajímavého. Pěkných básní bylo jen pár. Hvězdičky jsou za práci ostatních, kteří básně shromáždili.

Endaria
03.12.2011

Básně jsou krátké, jasné a duchaplné. Někdy jsem až žasla, jak jednoduše a přitom poeticky lze vyjádřit lidská bída, chudoba a smůla v protikladu s bohatsvím a hamižností, respektive vzdělání v protiklasu s hloupostí.

Romance pro křídlovku
Básně 1974–1978: Láska je pes
Básně 1974–1978: Láska je pes

Chan-šan
čínská

Kniha Nad nefritovou tůní jasný svit je v