Nacističtí lékaři

Nacističtí lékaři https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14934/bmid_nacisticti-lekari-6Ar-14934.jpg 5 20 3

Medicínské zabíjení a psychologie genocidy Kniha významného newyorského profesora psychiatrie a psychologie je brilantním dílem o medicínské etice a zároveň záznamem hrůzných zločinů lékařů, kteří se aktivně podíleli na nacistické genocidě. Autor hovořil s mnoha medicínskými vrahy i jejich přeživšími obětmi a jedinečným způsobem analyzuje vliv totalitní ideologie na myšlení a skutky inteligentních a vzdělaných lidí, jejichž původním posláním bylo léčit a zachraňovat životy, nikoli je ničit. Nejsilnější a nejdůležitější kniha renomovaného psychiatra je brilantní analýzou a historií rozhodující role, kterou němečtí lékaři sehráli při nacistické genocidě. V předmluvě k novému vydání Lifton uvažuje i o medikalizovaném zabíjení v průběhu nedávných masových vražd a o tom, jak se obyčejní lidé dokáží ztotožnit s genocidou.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , BB art

The Nazi doctors , 2000

apq
22.08.2023 5 z 5

Kniha mi přišla zajímavá od začátku do konce. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, přestože o tomto tématu mám načteno mnoho literatury. To, že byla kniha rozsáhlá, hodnotím jedině kladně. Jedinou negativní věc, kterou musím zmínit, je absence obrázků. Jistě by dokreslily celkový dojem.

Majkl11
15.05.2019 4 z 5

Kniha je velice podrobná a obsáhlá. Popisuje neskutečná zvěrstva jednotlivých a jmenovaných lékařů SS, které byly v Osvětimi na denním pořádku.

daneva
05.07.2013 3 z 5

přiznám se, že knihu jsem nedočetla (doufám, že ji někdy dorazím) - naprosto vás ubije fakty a daty. Ovšem obsah je velmi zajímavý už od počátku. Ale po celém dnu v práci je to opravdu velmi náročná literatura

nacismus genocida Josef Mengele pokusy na lidech lékaři nacistické zločiny

Autorovy knížky