Na vraždu treba dvoch / Réžiu má mŕtvy / Neruš lepších ľudí

Na vraždu treba dvoch / Réžiu má mŕtvy / Neruš lepších ľudí https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64293/bmid_na-vrazdu-treba-dvoch-reziu-ma-mrtv-qBI-64293.jpg 3 5 2

V románe Na vraždu treba dvoch vykreslil situáciu upadajúcej firmy v podmienkach tvrdej konkurencie a jej dôsledky na život majiteľa podniku Tomaschewského, ktorý sa pokúša vykradnutím banky vyriešiť svoju beznádejnú finančnú situáciu, ale naplánovaná akcia sa skončí celkom ináč. Sériou rušných a zdanlivo záhadných príhod je poznačený dej románu Réžiu má mŕtvy. Medziľudské vzťahy na oddelení firmy EUROMAS vyústia do samovraždy pracovníka Ossianowského, ktorý v zanechaných listoch odhalil pravú tvár svojich kolegov, a tým ich vyprovokova k priam smrtonosným akciám. V románe Neruš lepších ľud predstavuje mikroklímu cele spoločnosti fiktívne mesto Bramma, kam napriek varovaniu starej matky pricestuje vysokoškoláčka Kata na sociologický prieskum.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Zu einem Mord gehören zwei - Ein Toter führt Regie - Stör die feinen Leute nicht

silvia6227
31.08.2018 5 z 5

Podľa mňa zaujímavé ,pri druhej poviedke som nevedela prestať čítať..

kannibal28
19.01.2014 3 z 5

3 dlhé poviedky ktoré sa dali čítať tá druhá bola podla mojho názoru najslabšia ale ináč pohoda

-ky (p)
německá, 1938
1987  68%Na vraždu treba dvoch / Réžiu má mŕtvy / Neruš lepších ľudí
1996  60%...jinak je s tebou ámen!
1976  60%Sústrastné návštevy neprosíme