Na vlnách podivna

John Chandagnac, syn potulného loutkáře, pluje na Jamajku, aby se pokusil získat zpět peníze po svém otci, které mu ukradl jeho darebácký strýc. Ale jeho loď je přepadena piráty! Od kapitána Phila Daviese dostane na vybranou -- buď se připojí k jeho bandě, nebo zemře. A tak John přijímá nové jméno Jack Shandy a stává se pirátem. Ale spíš než dechberoucí námořní bitvy a úžasná kořist čeká na bukanýrského novice v Karibském moři setkání s nebezpečným a mocným voodoo čarodějem. A pro lásku krásné Beth Hurwoodové se na vlnách podivna vydává spolu s pirátským králem Černovousem a jeho posádkou živých mrtvých na děsivou cestu za bájnou fontánou mládí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78857/na-vlnach-podivna-78857.jpg 3.665
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Laser-books (Laser)

On Stranger Tides (1987)

Kniha Na vlnách podivna

trudoš
15.04.2018

Nebyl by to Tim Powers, kdyby se měl zabývat pouze osudy dvou hlavních postav, když se mu v románu vyskytuje i hodně vedlejších. A každé o něco kráčí, každá má nějaký pochybný cíl. Tím se z poměrně jednoduché pirátské zápletky stává komplikovaný, těžce popsatelný příběh, v němž mají všechny figury svébytnou osobnost. Což je pro autorovu tvorbu typické, podobně jako historické kulisy našeho světa a magie založená na pohanských rituálech v rukou asociálních šílenců.
Tohle je plnokrevné dobrodružství, kde prakticky stránka co stránka obsahuje zvrat. Hrdinové jsou nejednoznační, skutky fatální a láska nesmrtelná. Jen jsem postrádal šmrnc, který by vyprávění udával tempo. Sled událostí je sice podivuhodný, ovšem chybí základní motiv, jenž by naznačoval, o čem že všechno to bitkaření vlastně bude. Jak jde každému o něco jiného, příběh se mění ve sled epizod, ve kterých jednotlivci bojují sami za sebe a celé se to náhodou propojuje do jednoho celku. Ale to je všeobecně můj problém s Powersem.

tesarkamil
29.04.2017

Docela dobré, dobře čitelné.

Terva
19.04.2015

Roztodivná kniha, která byla lehkou inspirací pro film Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna.

Ženicha dveře dokořán
a já nejbližší z rodných jsem:
hosté již pospolu k hostině u stolu:
veselý rej slyšet až sem.
Kostnatou rukou ho přidrží.
Kdys byla loď, on praví...
(Samuel Taylor Coleridge)

SONP
28.07.2014

Jako fanoušek herní série Monkey Island jsem si tuto knihu nemohl nechat ujít. A vskutku, Powers je zjevně autorem některých pirátských stereotypů nejen z Monkey Islandu, ale i Pirátů z Karibiku. Kniha má hutnou dobrodružnou atmosféru, jen v bojových scénách jsem se trochu ztrácel, to je ale jako vždy moje chyba, nikoliv chyba autorova. 80%

SuperFrankie
05.06.2013

Nuda, nuda, šeď, šeď. Přišlo mi to celý jako promrhaný potenciál. Příběh se vleče a postavy jsou nezajímavé.

Trysko.Mys
30.04.2012

Musím říct že to není špatné, ale už jsem četla i lepší...

st.me
25.05.2011

Ani chvíli jsem se u této knihy nenudila.

A může za to především autorův skvělý a do detailů propracovaný popis. Díky němu jsem měla během pár stránek pocit, jako bych se nacházela na jedné z lodí a znala každé její zákoutí.

Bitvy na širém moři byly strhující, a já měla pocit, že se odehrávají přímo před mýma očima, ba co víc, že jsem jeden ze členů posádky. Po každé takové bitvě jsem zatoužila cítit horký písek pod nohama a sluncem ohřátou chuť rumu.

S přibývajícími stránkami jsem stejně Jako Jack Shandy měnila názor na některé postavy, protože na povrch vyplouvala jejich tajemsvtí a skuteřné charaktery. A tak se ukázalo, že ne všichni "chladrokrevní hrdlořezové" jsou takoví, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Celý příběh je naplněn až po strop zvraty a woo doo magií. A až do poslední řádky v epilogu čtenář nemá jasno jak to všechno dopadne. Je to vážně skvělá knížka.

A co se týče přirovnávání k sérii Pirátů z Karibiku...ano, je tam lehká podobnost, ale já jsem se tím nenechala ovlivnit a postavy si vykreslila, podle svých představ.