Na Větrné hůrce

Na Větrné hůrce
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331730/bmid_na-vetrne-hurce-8dX-331730.png 4 4731 4731

Do usedlosti Větrná hůrka přivede otec Hindleyho a Kateřiny malého cikánského chlapce. Dají mu jméno Heathcliff. Hindley k němu od počátku cítí nenávist, která po smrti otce přeroste v ponižování a týrání. Heathcliff to kvůli lásce ke Kateřině snáší, jenže ta, přestože ho také miluje, se nakonec vdá za někoho jiného. Od tohoto okamžiku žije Heathcliff jen pomstou.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Alpress

Wuthering Heights , 1847

lenikaspi
30.11.-0001 5 z 5

Na Větrné Hůrce je jednou z mých nejoblíbenějších knih.. četla jsem ji už tolikrát a pořád se mi líbí stejně jako při jejím prvním čtení. Dokonalé propletené a zamotané vztahy, zajímavé postavy.. určitě doporučuji.

Mary
30.11.-0001 4 z 5

Zamotané rodiné vztahy a příšerná pomsta člověka, který všechno ztratil. Můžu jen doporučit.

stopni
30.11.-0001 4 z 5

Moc se mi libíla - celý je děj je velice propletený rodinnými vztahy hrdniny a nečekané zvraty, kterých se v knize najde spoustu, čtenáře přitáhnou k dílu ještě víc. Vřele doporučuji, i přestože jsou některé scény víc jak drsné - prostě pravý realismus, který určitě zaujme.