Na válečné stezce

Na válečné stezce https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25166/na-valecne-stezce-25166.jpg 4 47 8

Sackettovi série

Kin Ring Sackett byl nejstarší Barnabášův syn. Yance, jeho mladší bratr, se oženil. Sestru Yanceovy ženy spolu s další dívkou unesou neznámí otrokáři, kteří mají pomocníky na americkém pobřeží. Bratři dívky zachrání a zjistí, že vůdcem otrokářů je muž, který se skrývá pod maskou úctyhodného a vlivného občana. Kin Ring se ho rozhodne zničit a vstoupí na válečnou stezku. Ta jej vede z americké divočiny až na Jamajku, kam směřuje stopa dalších unesených. Pestré prostředí západoindických ostrovů tvoří pozadí Kinových dobrodružství.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Talpress

The Warrior’s Path

Jaruš7
15.11.2023 4 z 5

Audiokniha - poutavý poslech.
Do peřin, zavřít oči a už jen popustit představám uzdu a už jsme na místech, kam se jinak nedostaneme.
Hrdina má ideu a štěstí, přes protivenství a zranění mu to v lásce vychází.

Jara 56
19.05.2023 4 z 5

Pěkně napsané, po prvních stánkách vtáhne do děje a konec dobrý všechno dobrý, klasický western. líbí

Pavlaj
05.05.2022 4 z 5

3. díl. Osadníci pronikají dál a dál do Modrých hor a stávají se z nich trapeři a lovci. Tenhle díl má všechno, co má mít: stíhání zloduchů, plachetnice v bouři, boje s Indiány, odbočku na exotické Haiti. Je to sice „jen“ dobrodružný román, ale kromě postupu osidlování si všímá i novoanglického náboženského fanatismu (pálení čarodějnic) nebo fenoménu otroctví v Karibiku. Kin jako hlavní hrdina je sympatičtější než Barnabáš, protože se nebere až tak vážně.

Miro.slav
16.08.2020 5 z 5

V stereotypne nalinkovaných hraniciach westernu, pôsobila táto kniha podnetne a originálne. Obchodovanie a kupliarstvo spolu s tradičným dobrodružstvom v neprebádaných končinách Ameriky dodávajú knihe náboj.

Luigi1
05.07.2020 5 z 5

Tato kniha nepostrádala podle mně nic,děj napětí a dobrožství.Kin Sackett jde tvrdě za svým rozhonutím,že zachrání unesená děvčata.Smutné na tom je,že jedna z dívek je nařčena z čarodějnictví a nikdo kromně otce mu nechtěl pomoct.Zápletka skončila překvapivě.Opět se ukázalo,že nemusí být zárukou dobré postavení ve společnosti.Doporučuji

Luigi1
05.05.2020 5 z 5

Mile mě potěšil komentář Loubooker,který se jako já vložil do děje a nechal se unášet Ĺ Amourovým rukopisem.

mirabl
22.10.2019 3 z 5

(audiokniha). Natěšen druhým dílem jsem byl zvědav, jak si dál povedou mladí Sackettové. No, byl jsem spíše zklamán. Nudné, plné dějových stereotypů ... a ti vymítači čarodějnic mi pěkně lezli krkem. Jako by nestačily trable s (ne)přátelskými indiány, co si to okolo brousej na svých válečných výpravách.

Loubooker
17.11.2017 5 z 5

Tahle kniha se mi libila skoro vice nez prvni dil.
Hlavni hrdina se pohybuje v nekolika prostredich, je to nejen skvely zapasnik, ale i sermir, naleza nove pratele... A zlo je po zasluze potrestano...

Louis L'Amour
americká, 1908 - 1988
2000  77%Sackettova zem
1992  85%Vzdálené modré hory
1993  89%Jubal Sackett
2005  87%Osamělý jezdec
1992  89%Hondo

Kniha Na válečné stezce je v