Turlogh
03.01.2021 4 z 5

Velice povedená kniha o krásném přátelství hochů Jendy, Hynka a Jana a rovněž o nádherné přírodě Nízkých Tater. Chlapci v ní stráví více než půl roku tábořením pod stanem a přebýváním v horské kolibě. Samozřejmě zde zažívají různá dobrodružství v divočině, ať již s divokými zvířaty anebo s lidmi. (Pytlák, zloději cikáni, lavina na lyžařských závodech, apod. ) Román se čte i po devadesáti letech od prvního vydání velmi dobře, ilustrace od Vladimíra Panušky jsou prakticky uměleckými obrazy, dozvíme se zde i mnoho z historie Slovenska, ( Janošík a jeho družina, četné hrady, husité na Slovensku apod. ) Jako bonus pro skauty dodávám, že dva hlavní hrdinové jsou zkušenými a aktivními junáky a v románu je na toto mnohokrát poukazováno. Vřele doporučuji k přečtení, pokud tuto knihu seženete. Howgh.

mot33
01.01.2020 4 z 5

Krásná knížka a prátelství dvou chlapců ve slovenských horách,řekl bych takový junácká reklama na vstup do junáka.

farinka
18.03.2013 4 z 5

Jako dítě jsem tuto knížku četla snad třikrát.Moc se mi líbila,dnes by asi už dětem nic neříkala,ale mě pohladila na dušičce.

Josef Jirsík
česká, 1898 - 1956
1937  100%Ptáci
1941  0%Naši dravci
1944  0%Naše sovy
1944  0%Jak poznám ptáky v přírodě
1955  0%Naši pěvci

Kniha Na tatranské kolibě je v