Na stopě

Na stopě https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74509/na-stope-74509.jpg 3 8 1

Klasický detektivní román plný nečekaných zvratů a zápletek se odehrává částečně v New Yorku a Mexiku. (www.mlp.cz)

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mustang

The Follower , 1950

honajz
06.01.2014 2 z 5

Už zcela zdlouhavý a nudný začátek mne docela odrazoval - přece jen věnovat 20 stránek knihy tomu, jak někdo někam přemístí mrtvolu, to je docela silný tabák. Ale viděl jsem zde slušné ohodnocení této knížky, tož jsem to dočetl. Obyčejná šestáková historka do vlaku. Hlavní hrdina se chová jako tupec, závěrečný zvrat se dá vytušit dopředu, jak z něho ční klišé všemi směry, nějaká pravděpodobnost je nulová. Spoustu stop posbírá hlavní hrdina vlastně náhodou, stačí mít naditou peněženku. V závěrečné půlce už děj konečně trochu odsýpá, ale neubránil jsem se mnoha nevěřícným vrtěním hlavou. Třeba tomu, jak se někteří lidé přemisťovali z místa na místo, přičemž některým to trvalo dlouho, a jiným chviličku. Popis prostředí je sice sugestivní, ale nijak nevybočuje z toho, jak si asi představíme Mexiko z filmů i my, neznalci. Celkově by mohlo jít o zajímavou předlohu pro třeba Arnieho Schwarzeneggera pro nějaký béčkový akčňák, to by to ještě tak nějak sneslo, a u béčkového akčňáku po logice tolik člověk nepídí, ale tady je to žel hodně vidět už od začátku a navíc to docela nudí.

Autoři knihy

Patrick Quentin (p)