Na scéně

kniha od:

Na scéně https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178230/bmid_na-scene-Xal-178230.jpg 4.1 8

Románový debut mladé novozélandské autorky Eleanor Cattonové je brilantním postmoderním pohledem na svět dnešních dospívajících, kteří se pokoušejí nalézt vlastní identitu a sexualitu. Když vyjde najevo, že studentku „zneužíval“ jeden z učitelů, její spolužačky jsou podrobeny osvětovým přednáškám. Více než absurdně klišovité fráze je ale zajímá, co se skutečně stalo a jak je možné, že o tom nevěděly dříve. O své postřehy se dělí s učitelkou hry na saxofon, jejíž neslýchané komentáře jsou stejně mrazivě upřímné jako manipulativní. Potom se sexuální skandál stane námětem ročníkového představení studentů místní herecké konzervatoře a skutečnost se propojí s divadlem do té míry, že nelze odlišit jedno od druhého. Útržkovité vyprávění přeskakuje v čase sem tam a všechny postavy jsou tak trochu herci – vědomě či nevědomě – vystupující před publikem. Umíme být vůbec sami sebou?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány

Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

The Rehearsal , 2008


více info...

Komentáře (1)

Komentáře 1 Recenze 1

tweed
tweed
02.05.2021 5 z 5

Tato kniha hraničí s genialitou a jsem teď velmi nakoupená pro Nebeská Tělesa.
Trochu se pozastavuji nad volbou nakladatele dát do anotace větu "zneužíval" do uvozovek, ale jsme v Česku, takže asi normálka.
Je to experimentální smysl v nesmyslu, ale má to snesitelný počet stran a někam to vede (ne jako třeba -ehm-ehm- Neutěšenci).
Pokud vám chybí divadlo (a to alternativní obvlášť), v této knize najdete přesně to, co teď postrádáte! Myslím, že pátou hvězdičku této knize nakoupilo právě toto mé pandemické strádání.