Na hraně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dorothe Norsová píše úsporným stylem o všedních věcech: ztrátě panenství, utracení nemocného psa nebo začátku lásky mezi dvěma outsidery v New Yorku. Současně však její povídky pojednávají o zlomových emocích lidských životů – o chvíli, kdy si dítě uvědomí, že jeho otec není superhrdina, o situacích, kdy známý svět přestane dávat smysl a začne se rozpadat. Norsová umí nacházet nečekané radosti i tragédie v maličkostech, a proto také dokáže zpracovat téma, které by jiným vydalo na román, na osmi stránkách. Život je jednoduchý. Jednoduchost je složitá. Začtěte se....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/243998/na-hrane-UA3-243998.png 415
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Argo
Orig. název

Kantslag, 2008

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Na hraně

Přidat komentář
Teclaireddy
11. února

Na knížce objektivně nemohu najít nic negativního, ale bohužel se mě ani jedna z povídek nijak nedotkla. Přiznávám, že nejsem moc povídkový typ a úsporný styl mi moc nesedne, tak se nenechte mým hodnocením odradit.

vlcka
03.02.2016

Povídky o všedních událostech, které lidé silně a emotivně prožívají. Jsou psané velmi úsporným stylem. Příběh, který by vydal i na román Norsová vměstná do krátké povídky, nic nechybí ani nepřebývá a vy si v krátké chvíli volna přečtete velký příběh.

Autor a jeho další knihy

Dorthe Nors
dánská, 1970

Kniha Na hraně je v

Právě čtených2x
Přečtených17x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce4x
Chystám se číst25x
Chci si koupit3x