Mzda strachu: Irák a Afganistán očima kontraktora

Mzda strachu: Irák a Afganistán očima kontraktora https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476757/bmid_mzda-strachu-irak-a-afganistan-ocim-8aP-476757.jpg 5 3 2

Mzda strachu sleduje cestu venkovského „chlapce odvedle“, od prvních krůčků u pohraniční policie přes dlouholetou práci ve speciálních jednotkách SAES a URNA až po zahraniční kontraktorské mise osobní ochrany v těch nejnebezpečnějších oblastech Bagdádu a Kábulu. Ukazuje reálnou, drsnou a náročnou tvář služby v bezpečnostních útvarech, a odlišuje tak realitu od hollywoodských filmů. Zároveň však odkrývá lidskou vůli naplnit svá předsevzetí a prodrat se trnitým životem. Mzda strachu si vás získá svou upřímnou dějovou linií, autenticitou drsného prostředí a lehkostí vyprávění, s níž autor okamžitě vtáhne do centra dění.... celý text

Pampalini
27.03.2023 4 z 5

O práci kontraktorů se moc neví, málo se o nich mluví. Obvykle je považujeme za žoldáky a to až s opovržlivým podtónem. To, že se jedná o špičkově vycvičené profesionály, nasazované v nepřestávajícím ohrožení života, se ignoruje. Obvykle chrání a doprovází svěřené osoby (hlavně politiky, humanitární pracovníky a obchodníky). Tohle je příběh jednoho z nich, jeho cesta z policie ve Zlíně do URNY a pak do zahraničí, hlavně do Iráku. Postřehy a zkušenosti působí (a myslím, že i jsou) zasvěceně, styl srší typickým cynismem a najde se i humor. Nejedná se o literární veledílo, styl má své mouchy, ale podstatná je informativní stránka.

Stanča
07.05.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četl. Tímto bych chtěl poděkovat autorovi za zpracování bezvadného příběhu ze života.
Už dlouho se mi nestalo, abych si přivstal a pokračoval v četbě.

Autorovy knížky

Luděk H. Poppan