Legendy v exilu

Legendy v exilu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22161/mid_legendy-v-exilu-Yz9-22161.jpg 4 332 332

Mýty (Bill Willingham) série

V New Yorku existují čtvrti obývané nejrůznějšími komunitami - od Číňanů až po Italy. O všech se ví. Ovšem jedna čtvrť je přece jen trochu jiná. Bydlí v ní Mýty. Emigranti z okupovaného pohádkového světa. Bytosti, které známe jen z dětských knížek, žijí inkognito mezi normálními lidmi a mají jeden velmi nepohádkový problém. Vraždu. Vraždu, která může zničit celou mytickou komunitu. Vraždu Šípkové Růženky, která... v rozporu s pohádkami... nežila šťastně až do smrti. V této knize najdete pět prvních sešitů jedné z nejúspěšnějších a nejoriginálnějších komiksových řad současnosti a zjistíte, že i pohádkové bytosti jsou postavy z masa a krve... případně dřeva a barvy.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Netopejr , Crew

Fables: Legends in exile , 2003

hayalet
01.04.2019 5 z 5

Rozvedená Sněhurka, svérázný detektiv Vlk, pochybný zlodějíček Jack, zazobaný Modrovous, vztahově nevyrovnaná Růženka a spousta dalších. Konec byl trochu předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo. Děj mě bavil. A Pinocchiova stížnost je oprávněná, chudáček =).

evickakyticka
03.02.2019 4 z 5

Komiks docela překvapil, ne svou kresbou - ta se mi zdá "standartní", ale svými postavami, dějem... těším se na další díl.

Disease
28.01.2019 5 z 5

Parádně funguje jako samostatný příběh a navíc jeko seznámení s velkou částí hlavních postav série. Jako návnada na pokračování ve čtení 100% účinné.

Johannus
18.01.2019 5 z 5

Příjemné překvapení. Premisa je docela originální. Hlavně se mi líbí jednotlivé postavy a využití jejich "pohádkového" backgroundu v lidském světě.

Marcel7
19.11.2018 5 z 5

Originální, nápadité, oblíbené postavy a zajímavý děj v populární úpravě ke které mě dovedla hra Wolg Among Us a nelituju!

budhaj
12.10.2018 4 z 5

moc dobry komiks, ale v porovnani s tim co nasleduje, je to jeden z nejslabsich dilu serie

Kiki22
29.08.2018 4 z 5

S komiksy nemám téměř žádnou zkušenost, ale docela mě to bavilo, taková oddechovka. V podstatě je to jako naše Arabela - pohádkové postavy žijí ve světě smrtelníků, až na to, že tohle je verze pro dospělé. No a nejvíc mě pobavil Pinocchio: "Je mi už víc než tři sta let a pořád ještě jsem si neodbyl pubertu. Chci vyrůst, chci, aby mi sestoupily koule, a chci si zapíchat." :-D

Mooneylan
09.07.2018 5 z 5

Nemůžu se dočkat, až přečtu celou sérii!

B-artX
19.06.2018 5 z 5

Od Ságy jsem nečetl tak originální a zajímavý komiks. Legendy v exilu baví od začátku do konce. Kresba sice není můj šálek kávy, ale když nad tím zpětně přemýšlím, tak se k dílu velmi hodila. Myšlenka přenesení klasických pohádkových postav do "našeho světa" se mi velmi líbila. Komiks má skvělou zápletku, postavy i rozuzlení. Plný počet.

Lenka.Vílka
25.05.2018 5 z 5

Naprostá špica. Autor rozjel zajímavou hru, kterou mě bavilo číst i okukovat. Příběh sám o sobě je tak dobrý, až tak dobrý, že táhne nahoru kresbu, které bych dala 3/5. Dost mi to připomnělo Ságu. Ale ta je lepší kvůli barevnosti a levelu ujetosti (já vím, Sága je novější, ale já ji četla dřív). Děj, kde Wolfi zachraňuje situaci, protože někdo zabil (?) Růžu. A celé to bylo hodně překvapivé. Jenom jsem nabyla dojmu, že první díl je takové intro celému příběhu. Ale bavilo i tak.

("Je mi už víc než 300 let a pořád ještě jsem si neodbyl pubertu. Chci vyrůst, chci, aby mi sestoupily koule, a chci si zapíchat." - Pinocchio.)
Každej holt není krásná holka do konce věků...

PS: poprvé čteno před dvěmi lety. Nepamatuju si, jestli jsem byla hodně nadšená, ale při čtení jsem zjistila, že si z knihy nic nepamatuju. Asi jsem si měla přečíst komentář tady, než jsem ho smazala a napsala tohle. Ale to je jedno.

3DD!3
12.05.2018 4 z 5

Nějak to nedostojí svému legendárnímu statusu. Dobrý to je, ale čekal jsem že to bude lepší. Detektivní zápletka je poměrně standardní. Vlk i Sněhurka jsou hodně fajn, ale jako by si Willingham s ostatními postavami neměl moc co počít. Za největšího borce je tu první prase (to kterému Wolfi rozfoukal slaměný domeček), tak doufám že brzo dostane více prostoru. Úryvky minulosti použité v závěru mají velký potenciál.

Kopta
29.09.2017 4 z 5

Z hry The Wolf Among Us až sem. Komiks, kde začala tato originální tvorba. A podle mě i velmi dobrá. Detektiv Wolf se snaží vyřešit nějaký případ, který by se někomu jiného řešil těžko, ale jelikož on je pohádková postava, tak mu to nakonec jde od ruky. Je to mega super originální koncept a pokud se člověku líbí detektivky tak jen lépe. Jen jsem si myslel, že každý komiks bude na sebe nějak navazovat a tvořit jeden velký epický příběh nebo případ. Zatím to tak nevypadá. Ale to nevadí.

elenai
24.02.2017 5 z 5

Pro mě naprostá bomba! Wolfi a Sněhu byli boží a detektivní zápletka se mi líbila moc. Styl vyprávění mi sedl jako pr*el na hrnec. :)

konva
20.03.2016 5 z 5

První díl u nás dosud zcela nevydané série jsem objevil jako přílohu u časopisu Pevnost. Už jen sehnat to číslo Pevnosti byl zážitek sám o sobě. Musím ovšem potvrdit, že celodenní cestování po ostravských trafikách stálo za to!

Komiks je nádherně zpracovaný, přečetl jsem ho za dva dny, ale přál bych si jej číst mnohem déle. Každá stránka je plná vtipů, u kterých se každý zasměje a příběh je tak zajímavý, že si člověk prohlíží jednotlivé okénka komiksu, aby případ vyluštil dříve, než detektiv Vlk.

Rozhodně se budu snažit sehnat všechny již vyšlé díly i ty, které teprve vyjdou, protože tahle série za to stojí :)

Polinius
17.02.2016 4 z 5

Mýty - Legendy v exilu
Díky Pevnosti se mi dostal do rukou tenhle komiks.
Jedná se o prvních pět dílů v jedné knize, což je fajn, protože právě v těch pěti dílech se odehraje vražda, která je následně i vyšetřena.
Asi nemá cenu připomínat, že motivem celé série Mýty je že pohádkové bytosti museli utéct ze svého "světa" a přežívají v tom našem a vedou nepohádkový život.
Hráči mohou svět znát díky hře Wolf Among Us, kterou jsem hrál, před čtením komiksu.
A stejně jako u hry, tak i u komiksu musím říct, že mám mezery v západních pohádkách. Nevím kdo je Modrovous a některé postavy znám jen 100x převyprávěné z jiných pohádek, tak jsem si komiks a ani hru moc neužíval. :( Ale naštěstí v komiksu vše zachraňuje psaný epilog, který osvětluje celý počátek příběhu a staví vše do správného světla. Přece jen hlavní postava komiksu je VLK a když se řekne vlk, představím si toho troubu od Karkulky, ale tenhle vlk je z trochu jiného těsta. ;-)
Takže díky za komiks a díky za tu závěrečnou povídku.

Lumine
08.02.2016 5 z 5

Jů to byla pěkná jízda.
Pěkný detektivní příběh s kouzelnými (doslova kouzelnými) bytostmi. A ten příběh vzadu navíc? Wow. Co víc si přát?

SedllY
04.02.2016 4 z 5

Já jsem vcelku spokojen, ale o dalších dílech budu zatím jen uvažovat. Přece jen mám v plánu o dost naléhavější/lepší kousky.. :)

mitko
28.01.2016 4 z 5

Zo začiatku mi to veľmi pripomínalo hru The Wolf Among Us, až neskôr som sa dočítal, že hra sa práve inšpirovala týmto komiksom, kde charaktery postáv boli podobné. Myslím že autorovi sa podarilo veľmi zaujímavo previesť rozprávkové postavy do "reálneho sveta", popisuje tu ich problémy (kráska a zviera alebo aj pinocchio pobavili), vlastne každý tu je vykreslený, tak ako by ste to podľa rozprávok ani nečakali a to je na tomto komikse asi najzábavnejšie. Príbeh celkovo ušiel a kresba je taktiež na dobrej úrovni. Za mňa spokojnosť.

zuzak07
31.12.2015 5 z 5

Tohle je milé překvapení. Dostala jsem se k tomuto komiksu náhodou a určitě v něm budu pokračovat. Je to jiné a zábavnější než Marvel nebo DC.

Claudius
31.12.2015 4 z 5

Hezká kresba, zajímavý detektivní příběh ozvláštněný pohádkovými postavami. Skvělá hlavní postava vlka. I když nejsem velký fanda komiksů, tenhle se mi líbil. Ale fakt nevím, jestli se někdy dostanu k dalším dílům.

humor komiksy DC Comics Vertigo Comics

Bill Willingham