Mytológie

Mytológie https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257685/mid_mytologie-257685.png 4 7 4

Čo sú mýty ?, Prečo si ľudia vymýšľali mýty ?, Mali Gréci a Rimania rovnakých bohov ?, Ako egyptský boh Anup stal bohom balzamovania ? Ako mýty vysvetľujú stvorenie sveta a ľudí ?, Ako boh Indra zachránil Indiu pred hladom ?, Prečo je pre austrálskych aborigénov taký dôležitý had-dúha ? Odpovede na tieto i mnohé iné otázky nájdete v tejto bohato ilustrovanej knihe, ktorá predstavuje hlavných bohov a hrdinov mytologických príbehov celého sveta. Kapitoly: Čo sú mýty ?, Pochopenie mýtov, Poznanie mytológií, Záhady sveta, Mezopotámia, Najdôležitejší bohovia, Stvorenie sveta, Stvorenie ľudí, Potopa, Epos o Gilgamešovi, Strašný vták Anzu, Sobáš Sud a Enlila, Egypt, Hlavní bohovia, Bohovia a ich poslanie, Stvorenie sveta, Svet osídlený bohmi, Dlhá cesta boha Slnka, Vražda Usira, Horovo detstvo, Hor pomstí svojho otca a stane sa kráľom Egypta, Utajené meno boha Rea, Reovo oko, Čudesná ríša mŕtvych, Grécko, Veľká rodina bohov, Čudesné božstvá, Odkiaľ pochádzajú bohovia ?, Zeus, navyšší boh, Diove lásky, Kto je Dionýzos ?, Bojovníčka Aténa, Prometeus, Zeus a pôvabná Pandora, Potopa, Všestranne nadaný Apolón, Poseidón, Hefaistos a Afrodita, Hádes a jeho podsvetná ríša, Teseus a Minotauros, Perseus a obludná Gorgona, Tragický osud kráľa Oidipa, Iason a výprava za zlatým rúnom, Dvanásť Heraklových úloh, Neuveriteľné Odyseove dobrodružstvá, Rím, Najváženejší bohovia, Aineiov príbeh, Romulus a a Remus, Kelti, Hlavné božstvá, Lughov súboj, Hrdina Cuchulain, Finnova moc, Pwyllovo dobrodružstvo, Vikingovia, Vznik sveta, Odin, Valkýry a Valhala, Zlomyseľný boh Loki, Boh hromu Thor, India, Indra, darca vlahy, Láskavý Agni, Stvorenie sveta, Višnuove podoby, Ráma a Síta, Japonsko, Stvorenie sveta, Izanagiho zúfalstvo, Bohyňa Slnka Amaterasu, Susanoo a had, Príbeh o kami zajacovi, Mayovia a Aztékovia, Aztékovia a päť Sĺnk, Ľudia a kukurica, Huitzilopochtli, Mayskí bohovia, Stvorenie ľudí, Posvätná hra, Severná Amerika, Ako sa zrodila Zem, Ako kojot ukradol Slnko, Vták-hrom, Prví ľudia, Duch oblohy a grizlyovia, Afrika, Had podopierajúci Zem, Kde sa berú blesky, Ľudia sa stali smrteľnými, Štyria muži a ryža, Austrália, Čas snenia, Zvieratá v Čase snenia, Miesta najznámejších mytológií.... celý text

Pazúzu96
04.04.2018 5 z 5

Tato knížka patřila k jedněm z mých nejoblíbenějších. Jsou zde nejznámější mýty ze všech možných kultur - od Mezopotámie, před klasické Řecko až po Japonsko a Afriku či Austrálii. Řekl bych, že pro děti je to výborná knížka, pokud se chtějí seznámit s mytologií :-).

martinnovak12
06.01.2015 5 z 5

Knihu čteme s osmiletým bratrem a velice se mu líbí. Zpracování mi přijde pro jeho věk atraktivní. Dáváme 5 hvězd.

Dep8
03.01.2013 4 z 5

Pěkné, zajímavé. Pokud vás zajímá mytologie, sáhnite po téhle knize, protože obsahuje i pěkné ilustrace. :)

Honza1994
26.08.2011 5 z 5

Moje první knížka o mytologii co neobsahovala jen báje. Pro děti jako dělaná, je velmi pěkně ilustrovaná a obsáhlá. 100%

mytologie

Autoři knihy