Myslete jako Sherlock Holmes

Myslete jako Sherlock Holmes https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244057/bmid_myslete-jako-sherlock-holmes-244057.jpg 3 23 4

Co odlišuje Sherlocka Holmese od jeho přítele Dr. Watsona? Co dělá z Holmese tak skvělého detektiva schopného poskládat jednotlivé kousky problému do uceleného obrazu, ačkoli Watsonovi to nedává smysl? A můžeme i my použít Holmesovy metody a zlepšit své myšlení – ani tak k řešení kriminálních případů, jako spíše k vylepšení svého osobního i pracovního života? V knize Myslete jako Sherlock Holmes vám psycholožka Maria Konnikova poradí, jak toho dosáhnout. Pomocí četných ukázek z Holmesových případů odkryjete strategie vedoucí k hlubšímu chápání, jasnějšímu myšlení a rozvoji představivosti. Zjistíte, kam si Sherlock ukládá veškeré informace – do „podkroví mozku“ –, a naučíte se, jak můžete podkroví využívat i vy. Autorka srozumitelně převádí to, co mnoho z nás obdivuje na tomto velkém detektivovi, do pozoruhodného průvodce upgradem našeho myšlení.... celý text

LucyJec
08.03.2017 5 z 5

Podle mého názoru to vůbec nebylo špatné. Kniha se četla jedním dechem a díky úžasným přirovnáním v podobě příběhů Sherlocka Holmese se daly psychologické termíny úžasně zapamatovat a pochopit.
Pokud jste nadšenec do S.H. určitě oceníte některé méně známé informace o siru A. C. Doylovi, kterých tam rozhodně nebylo málo.

Márinka
15.07.2014 3 z 5

Čekala jsem mnohem více...

Nicki
28.02.2014 3 z 5

Psychologický pohled na Sherlocka Holmese a jeho metody. Myslím, že kniha je spíše vhodnější pro někoho, kdo s podobnou tématikou začíná, protože si vše spojí s nějakou konkrétní, i když fiktivní, situací. Autorka se zmiňuje o vlastních zkušenostech a různých testech, které se daného tématu týkají, což je jistě zajímavé.
Možná jsem jen čekala víc na základě toho, že to psala doktorka psychologie, ale faktem zůstává, že jsem trochu pozměnila pohled na tuto knižní postavu.

Firefox4
04.01.2014 2 z 5

Sebrané spisy psychologické literatury okořeněné postavou velkého detektiva. Celkem zbytečně, je to stejné, jako když bůček zabalíte do salátu - zdravé ani jedlé to pak stejně není :-(

Autorovy knížky

Maria Konnikova