My a naši miláčkové

My a naši miláčkové https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234245/bmid_my-a-nasi-milackove-ZAg-234245.jpg 4 1 1

V nějaké knize se píše, že žena si převléká šaty i náladu. Před touhle chladnou důstojnou Mášou bych si za nic na světě netroufl sypat popel na hlavu jako před tou, která proti mně před chvílí seděla u kuchyňského stolu utopená v mém županu. Máša voní zase tím svým nahořklým parfémem, její účes svědčí o nedbalé eleganci, pečlivě vymyšlené na efekt, nalíčené oči jsou hned záhadnější z jejího chování vyzařuje zdravé sebevědomí, které vylučuje, abych s ní ze setrvačnosti lehkomyslně žertoval, a vytváří přesnou pomyslnou dělící čáru mezi touto chvílí a vším, co se odehrálo v mém bytě včera večer a dnes ráno.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lidové nakladatelství

My i naši vozljublennyje , 1981

Nahnilaruka
20.06.2015 4 z 5

Zajímavá knížka vyprávějící kus životního příběhu ruského redaktora, pravděpodobně se autor inspiroval sám sebou. Styl autora je relativně čtivý, barvitý, ale po určitém čase se stává mírně jednotvárný. Ke konci knihy jsem se začínal nudit, dílo mohlo být poloviční a myšlenka by vyzněla stejně.

Oceňuji především pohled do tehdejšího světa a do duše morálně zdravého člověka, který se nežene jen za materiálními hodnotami, nýbrž za tím, co jej baví a v čem vidí smysl svého života. Vyprávění v ich formě sice většinou rád nemám, ale zde se hodí a samotný příběh redaktora mě asi bavil nejvíce, přestože je jen vsuvkou. 70%

1983  80%My a naši miláčkové
1979  100%Člověk s harmonikou