Muži, kteří nenávidí ženy I

Muži, kteří nenávidí ženy I

Světový fenomén nyní v komiksové podobě. Mikael Blomkvist je známý ekonomický novinář, který se zrovna nachází v nelehké situaci, prohrál soudní spor s finančním magnátem Hansem-Erikem Wennerströmem, jehož špinavé praktiky se pokusil odhalit. Soud mu nařídil zaplatit tučné odškodné a jeho novinářská pověst je v troskách. Nejradši by zalezl pod zem. V tu chvíli ho však kontaktuje bohatý průmyslník Henrik Vanger a učiní mu zvláštní nabídku. Pomůže mu porazit Wennerströma, pokud Blomkvist vyřeší zmizení jeho neteře Harriet, k němuž došlo před třiceti lety. Mikael se ihned pustí do pátrání a na pomoc si přizve nepřekonatelnou mladou hackerku Lisbeth Salanderovou. Společně tvoří zvláštní pár, ale skvělý tým a brzy začnou odhalovat temnou a krvavou historii rodiny Vangerů. Trilogie Milénium švédského autora Stiega Larssona se stala celosvětovým fenoménem, nyní vychází první díl série v komiksové podobě. Text adaptovala známá autorka kriminálních románů Denise Mina, grafické podoby se ujali Leonardo Manco, který se podílel například na sérii Hellblazer, a Andrea Mutti, spolupracující s nakladatelstvími jako DC Comics, Marvel nebo IDW. Komiksové zpracování trilogie je rozděleno do šesti dílů, Muži, kteří nenávidí ženy I (v anglofonních zemích vyšlo pod názvem Dívka s dračím tetováním, The Girl with the Dragon Tattoo) jsou prvním z nich....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/146155/muzi-kteri-nenavidi-.jpg 3.756

Milénium - komiks (1.)

The Girl with the Dragon Tattoo (2012)

Literatura světová, Komiksy
Vydáno:, Host

Jupijow

Graficky vydařené, ale to je vše. Bez znalosti knihy by jste si ani neškrtli.

Lenna75
09.02.2017

Úžasný komiks, jehož kresba mi přišla velice výstižně popisující děj. Krev ani násilí a občasný sexuální podtext nechyběl, přestože kniha je obsáhlejší a komiks je jen třešinka na dortu, shlédla jsem vše, co bylo potřeba.

JankoSvec
08.01.2017

Super detektívka, aj keď tomu kdo čítal predlohu bude veľa detailov chýbať.

Janea777
06.11.2016

Kvalitní zpracování kvalitního příběhu, textově i graficky. Autoři se s obtížným tématem vypořádali skvěle.

RickyRicardo
20.09.2016

Předlohu mám již dávno pečlivě přečtenou a komiksovou verzi beru spíš jako takový bonus. Obálka je boží, stejně jako celé grafické zpracování komiksu. Co mi však chybělo byl nedostatečný důraz na násilné a akční scény, které komiks pouze jednostránkově přeletěl. Pro toho kdo předlohu nečetl musí být komiks hrozně matoucí a uspěchaný.

Hadati
14.06.2016

Románovou předlohu jsem nečetl, takže nedokážu porovnávat, ale s hlavní hrdinkou se dá snadno sympatizovat, i když se neztotožníte s jejím stylem života. S napětím pak očekáváte, co přesně se jí vlastně stalo, přestože si to dokážete v hrubých obrysech již představit. Jedná se o temný příběh, po kterém mohou mít slabší povahy špatný pocit.

suezie
12.04.2016

Graficky je to opravdu zdařilé.
Ale co ten zbytek? Nechci tento komiks úplně odsoudit, protože si to nezaslouží.
ALE... pro koho to má být určeno? Možná právě kvůli tomu, že jsem četla Larssonovy "Muži, kteří nenávidí ženy" a viděla americkou verzi filmu, mě to bohužel moc nebavilo. Jenže, kdybych nevěděla o co v tom příběhu gou, tak bych to rozhodně nepochopila.
Doporučila bych to těm, kteří opravdu Larssonovo Milénium žerou. Možná oni jsou totiž cílová skupina...?

Alma-Nacida
07.09.2014

Graficky zdařilé, ale jinak je příběh zploštělý až skoro směšně. Tři hvězdy dávám jen za grafickou stránku, jinak by mi stačila i jedna.

Lazy
31.01.2014

Obálka, ten komix má fakt pěknou obálku, ale jinak to je něco mezi zvratkama a křečí. Právě jsem dočetl první knihu, která alespoň dávala relativně smysl, ale tady se mi před očima objevovaly nesmyslné věci. Tež grafika mi moc nesedí (až na tu obálku).

OldaB
12.01.2014

Nuda, nesedla mi ani grafika, ani příběh. Přestože se mi kniha i film líbily, tohle mě nijak neoslovilo. Možná přesycenost.

habakkuk
14.11.2013

Mám rád komiksy, ale tohle mě upřímě zklamalo.
O ničem!!!

tukacka
12.11.2013

komiks mě zklamal, čekala jsem trochu víc.

Pihtipudas
15.05.2013

Od komiksového zpracování takové bomby, jakou Larssonovi Muži, kteří nenávidí ženy jsou, jsem pro jistotu nečekala zázraky. Nicméně po přečtení jsem nadšená! Kniha má úžasnou obálku, jednotlivé stránky, graficky to zkrátka táhne oči ke knize. Samozřejmě je příběh zjednodušený, ale dle mého názoru tak, že se z něj nic zásadního nevytratí. Určitě bych doporučila milovníkům Larssona i komiksovým nadšencům, kteří si v knize najdou zase něco trochu jiného.

Daxie L. Jesus
04.05.2013

Komiks podle filmu, natočeného podle knihy. Ehm...Komiks jako komiks.

Kaihomielisyys
22.04.2013odpad!

Totální zklamání..nevím, co sloužilo jak předloha, ale odhaduji, že americká filmová verze, to by tak nějak odpovídalo, film jsem sice neviděla, ale umím si tu hrůzu živě představit. Totální zlo...místy neuvěřitelné kraviny...upřímně, jsem z toho pěkně naštvaná!