Muzeum Aloise Jiráska

Muzeum Aloise Jiráska https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513759/mid_muzeum-aloise-jiraska-QYr-513759.png 5 1 1

Památce zakladatele "Muzea Aloise Jiráska" Zdeňka Nejedlého. Zpracovali: Drahomíra Jirásková, Václav Kamelský, Jaromír Kouba a Marie Vorlíčková.

milamarus
28.03.2023 5 z 5

S odstupem deseti let se k upevnění znalostí o Jiráskovi rozhodlo přikročit také Sportovní a turistické nakladatelství. Zvolilo kratší název, velkorysejší stránkový rozsah, a zdá se mi, že celkově plynulejší, povedenější styl.... Nadšená jsem zejména z toho, že obrazová příloha je součástí výkladu, ne zvlášť, jak tomu bylo v průvodci vydaným SPN. // Určitou výzvou pro mne bylo i porovnání plánků - je patrno, že v prvním poschodí došlo během dekády k přečíslování muzejních úseků a z předsíně Zdeňka Nejedlého (1878-1962) se stalo oddělení příležitostných výstavek. Paradox? // Přidávám štítky a dávám maximální počet hvězdiček.

Některé osoby, které se v knížce objevují:
- Adolf Kašpar (1877-1934)
- Václav Boukal (1922-2007)
- Vlastimil Rada (1895-1962)
- Karel Hladík (1912-1967)
- Rudolf Šváb (1909-1989)

---------------------------------
CITÁT CITÁTU:
Jiráskovo umění je založeno na posile slabých proti mocným. Kdo by si troufal říci, že není dnes a nebude zítra této posily již potřebí? Ale pak ovšem i umění, jež jest na něm založeno, se stává stále víc a více aktuálním. A proto nepochybuji, že zítřek Aloise Jiráska nebude menší dneška.