Muž z budoucnosti

Muž z budoucnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/144662/muz-z-budoucnosti-144662.jpg 5 68 8

Čtyřlístek se dostane omylem do středověké Prahy a tam se setká s doktorem Faustem, vědcem z budoucnosti, který se nemůže dostat zpátky do svého času. Čtyřlístek mu pomůže najít ztracený stroj času, a zaslouží se o "vyrobení" pověsti o Faustovi. Samotná pověst je pak uvedena jako samostatný příběh od autorky Renáty Fučíkové.

Booky84
04.05.2023 5 z 5

Krásný příběh ze středověku s velmi zajímavým rozuzlením. Milá nostalgie a vzpomínka na dětství a na moji oblíbenou čtyřku. Jejich dobrodružství mě baví i v dospělosti.

petym
21.03.2023 5 z 5

Chodíval jsem pro ní do knihovny co by malé dítě. Napínavé. Čtyřlístek sbírám a miluju. Co už není J.Němeček tak už to není ono. Lesklé stránky,kdysi papírové. A moc moderní. Nemohu jinak než 5*

Kakho-Oto
21.03.2022 5 z 5

Čtyřlístky jsem hltal velmi dlouhou dobu a tento knižní příběh patří k tomu vůbec nejlepšímu. Muž z budoucnosti má spád, nemá hluchá místa, obsahuje nejen humor, ale i poctivé dobrodružství se "sci-fi" rozuzlením. 95 %

Gordonlord
10.02.2021 4 z 5

Jako osmiletému fakanovi se mi to hrozně líbilo a přečetl jsem to snad stokrát.

V tomhle věku se ale líbí každá kravina, to je jasný. A nostalgie dokáže zatemnit zdravý úsudek...

Ale přečetl jsem si to teď, dlouho po třicítce a musím uznat, že to vážně bylo nabitý nápady až po strop. Děj ubíhá a nenudí, najde se tu spousta hezkých slovních hříček, lehký vtip, který se dětem líbí a u dospělého vzbudí uznalý úsměv. Je jasné, že se scénářem si autoři dali práci, přemýšleli nad ním a bavilo je to i přesto, že každý rok podobných příběhů museli vychrlit habaděj.

Kresba Jaroslava Němečka je už potom naprosto ikonická a originální. Pro malého čtenáře krásná a poutavá a pro staršího... vlastně taky.

Prvotřídní dílo mezi dětskými comicsy, které obstálo v nejtěžší zkoušce času a léta mu nic neubrala z jeho krásy. Do Třeskoprsk se vrátím vždycky rád a je jedno v jakém věku.

Lucissia
23.10.2020 5 z 5

Milá připomínka dětství, a moje děti bez dechu poslouchaly příběh o Faustovi. :-)

EvikU.
27.11.2019 5 z 5

Četla jsem jako dítě a pak znovu svým dcerám. A pak i sami to četli. Čtyřlístek je fenomén, který baví vícero generací.

Zmiu
08.01.2013 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih čtyřlístku.

naty456
16.08.2012 5 z 5

fajn knizka a taky celkem vtipna :)

Čtyřlístek

Autoři knihy