Muž obety

Muž obety https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464434/bmid_muz-obety-2NW-464434.jpg 5 1 1

Výzvu radikálne prežívať evanjeliové rady začul vo svojom srdci aj hlavný hrdina knihy Muž obety Michal Augier. Pochopil, že kňazské povolanie sa nedá prežívať polovičato, lebo sa stane alebo karikatúrou, alebo predmetom pohoršenia. Svojou rozhodnosťou, presvedčivosťou a láskavou obetavosťou potvrdil slová Listu Hebrejom, ktorý možno nazvať hymnom na kňazstvo a vieru, že každý kňaz je ustanovený pre ľudí, aby ich zastupoval pred Bohom, aby prinášal dary a obety za hriechy a mohol mať súcit s nevedomými a blúdiacimi, pretože aj sám podlieha slabosti (5, 1 – 2). Iba srdce milujúce Boha dokáže tak nezištne a veľkoryso slúžiť človeku, ako to dokázal kňaz túžiaci po svätosti, vykreslený v tomto románe.... celý text

Starmoon
30.01.2021 5 z 5

„Skutky radosti sú ako skutky viery alebo lásky.“

„Tvoj apoštolát bude účinný nie mierou tvojej vonkajšej aktivity, ale mierou svätosti, ku ktorej budeš smerovať.“

„Nie je to ťažké, aby sme s Božou pomocou robili zázraky, ale aby sme v tomto zmaterializovanom storočí verili, že sú možné.“

Spolu s románom Plná slávy od Bruca Marshalla jedno z najkrajších diel o kňazoch, aké som kedy čítala. Michal Augier je veľmi sympatický – až natoľko, že by ste jedného takého možno chceli mať aj na svojej fare.

Silné, krásne, múdre dielo. Škoda, že také krátke. A škoda, že jediné, ktoré u nás od autorky vyšlo.

Autorovy knížky

Yvonne Estienn