Muž, který zemřel

Muž, který zemřel https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245242/mid_muz-ktery-zemrel-245242.jpg 4 17 17

Tato novelka patří k posledním dokončeným pracím a znalci Lawrencova díla si ji cení jako malý skvost, do něhož autor citlivě vložil svůj názor na křesťanství a současně na klíčovou roli osvobozené sexuality. I když autor nikde nepoužívá slova "Ježíš", je zcela jasné, co a koho "mužem, jenž zemřel" i všemi vedlejšími postavami myslí.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: ekniha , Volvox Globator

The Man Who Died , 1929

Koškin
18.03.2024 3 z 5

(SPOILER) Pointou krátkého příběhu je, že netělesná láska je láska od mrtvoly. Kultivovaný jazyk však úplně nepřehluší primitivnost obsahu sdělení. Pokud by autor nevolil bud´/anebo, dalo by se s tím pracovat lépe.

Snílek1980
23.02.2024 4 z 5

Zajímavá jednohubka psaná poetickým jazykem. Líbilo se mi, že otevírá téma, které je ještě pořád mnohde tabu. Četlo se to rychle, snadno a lehce. Jsem spokojená.

meluzena
05.08.2018 5 z 5

Ježíš zemřel na kříži. Tečka.
Nebo snad ne...?
Pozoruhodná pidiknížečka, která se odvážila nabourat toto tabu a vypráví, co se stalo po tom, co se Ježíš probudil v hrobce a vstal (z mrtvých). Přemýšlí a rekapituluje. Ale už se na svět dívá jinýma očima - očima obyčejných lidí, plných soucitu a pochopení a najednou vidí své tehdejší pravdy nikoli jako neotřesitelné, ale vlastně pomýlené.

Lama.Lama
10.09.2013 4 z 5

Ježíš z jiného úhlu pohledu. Perfektní. První část byla vynikající - nahlédnutí do Ježíšovy psychiky po zmrtvýchvstání bylo zamyšleníhodné.